Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Dakaro netektis – mirė „Afrikietis“

2021.01.10.

Hubertas Auriolis tai žmogus, kurio vardo daugelis Dakaro ralio gerbėjų galbūt ir negirdėjo, bet ši pavardė yra neatsiejama sunkiausių pasaulio lenktynių dalis. Šis vyras pirmą kartą Dakaro ralį laimėjo 1981 metais, važiuodamas motociklu. Vėliau jis tai pakartojo po dviejų metų, o 1992 metais pergalę šiame iššūkyje pasiekė vairuodamas automobilį. Vėliau tapo labai svarbia Dakaro ralio dalimi prisidėdamas prie jo organizavimo bei įkvėpęs ne vieną leistis į šį nuotykį. Septintojo 2021 metų Dakaro ralio greičio ruožo metu organizatoriai gavo žinią, kad Hubertas Auriolis mirė. 

Apie vyro sunkią sveikatą buvo žinoma jau kurį laiką, tad nutikusi tragedija nebuvo netikėta. Buvusį lenktynininką nugalėjo liga, su kuria jis kovojo ilgai, bet net ir ši nesutrukdė jam praėjusiais metais paskutinį kartą apsilankyti Dakaro ralyje – vyras svečiavosi Hailo mieste ir leido laiką su bendruomene, prie kurios kūrimo per daugelį metų ir pats yra smarkiai prisidėjęs.

Ankstesniuose pranešimuose „iGo2Dakar“ komanda jau pasakojo apie H. Auriolį ir jo pasiekimus – per visą Dakaro ralio istoriją vos trys lenktynininkai sugebėjo nugalėti dviejose kategorijose ir šiuo titulu H. Auriolis dalinasi su Nani Roma ir Stefanu Peterhanseliu. Beje, Hubertas Auriolis buvo pirmasis iš šių trijų legendų, pasiekęs pergales dviejose kategorijose.

Dėl savo ypatingai atkaklių kovų dėl pergalės vyras, kilęs iš Etiopijos sostinės Addis Adabo, net buvo pramintas „Afrikiečiu“. Vienos ryškiausių kovų trasoje vykdavo su prancūzu Cyril Neveu, kuriam priklauso net penkios pergalės Dakaro ralio motociklų kategorijoje, tarp jų ir pačio pirmojo Dakaro ralio 1979 metais. Bene aršiausia kova tarp vyrų vyko 1987 metais, kai H. Auriolis pergalę savo varžovui užleido tik tada, kai priešpaskutiniame greičio ruože susilaužė abi kulkšnis – šis ir kiti jo pasirodymai trasose sukūrė legendas apie „afrikietį“.

Po 1994 metų, kai finišavo antras automobilių įskaitoje, o savo sąskaitoje turėjo jau dvi pergales motociklu ir vieną automobiliu, Dakaro legenda stojo prie viso renginio vairo ir beveik dešimtmetį buvo lenktynių vadovu. Savo oficialią karjerą šioje pozicijoje vyras baigė 2003 metais.

Dakaro ralio organizatoriai išreiškia užuojautą Huberto Auriolio draugams ir artimiesiems dėl netekties ir gedi žmogaus, kuris buvo kelrodė žvaigždė Dakaro ralio istorijoje.

#iGo2Dakar: 2017 m. prasidėjęs projektas, kurio misija – kuo plačiau nušviesti populiariausią automobilių sporto renginį Lietuvoje Dakaro ralį ir paliesti visas gerbėjams įdomias temas. Filmuoti, fotografuoti ir rašyti ne tik tai, ką nori pasakyti lenktynininkai, bet ir šio sporto užkulisius, technikos subtilybes, parodyti nuostabų Saudo Arabijos kraštovaizdį bei nuoširdžius šios šalies žmones.