Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Dėl el. paspirtukų jau ramiau – „CityBee“ apdraudė savo klientus

2019.06.06

Prieš porą mėnesių Vilniuje pradėjusi veikti „CityBee“ el. paspirtukų dalijimosi paslauga nuo šiol savo klientus draus civilinės atsakomybės draudimu. Jis pravers tais atvejais, kai bus padaroma žala el. paspirtuko vairuotojo sveikatai, trečiųjų šalių turtui ar sveikatai arba tiesiog bus pažeistas pats paspirtukas.

Pasak „CityBee“ bendrovės vadovo Luko Ylos, drausti įmonės klientus, kurie naudojasi el. paspirtukų dalijimosi paslauga, buvo sumanyta dar prieš paslaugos pristatymą, perkeliant tokią pačią praktiką iš „CityBee“ automobilių dalijimosi sistemos. Tačiau dėl draudimo objekto pobūdžio ir novatoriškumo derybos su draudimo paslaugų teikėjais užtruko. Vis dėlto buvo spėta laiku, pačioje vasaros pradžioje, kai prasideda didžiausias el. paspirtukų naudojimo vajus.

„Teikdami el. paspirtukų dalijimosi paslaugą investuojame ne tik į naudotojų patirtį, bet jų pačių ir aplinkinių saugumą. Pirmiausia edukuojame klientus, nuolatos primindami, kad el. paspirtuko vairuotojai turi ne tik teisių, bet ir pareigų. Aišku, vien to nepakanka, todėl nuo šiol kiekvienas mūsų el. paspirtukais riedantis asmuo bus apdraustas ir galės jaustis dar ramiau. Esame pirmieji, žengę tokį žingsnį. Tikimės, kad tokiu pavyzdžiu paseks ir kiti panašių paslaugų teikėjai ar net fiziniai asmenys, kuriems rūpi asmeninė ir aplinkinių gerovė“, – sakė L. Yla.

Jo teigimu, dabar keliauti „CityBee“ el. paspirtukais yra saugiau nei asmeniniais, nes pastarųjų šeimininkai dažniausiai nebūna pasirūpinę draudimu.

Anot L. Ylos, visi „CityBee“ el. paspirtukų naudotojai, kurie laikosi galiojančių Kelių eismo taisyklių bei savivaldybės nustatytų normų, yra apdrausti. Jei nutiktų nelaimė, draudimas padengtų visą jų ar aplinkinių žalą, išskyrus taikomą minimalią 99 EUR išskaitą. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, iš 300 EUR draudimas padengtų 201 EUR.

L. Yla taip pat akcentavo „CityBee“ taikomą nulinę svaigalų toleranciją. Paaiškėjus, kad įmonės el. paspirtuką vairavęs asmuo buvo neblaivus ar apsvaigęs, jis ne tik netektų teisės į draudimą, bet pagal „CityBee“ paslaugų teikimo sutartį jam būtų skirta 500 EUR bauda.

„CityBee“ primena, kad nepilnamečiai el. paspirtukų vairuotojai privalo dėvėti šalmus. Asmenims nuo 18 m. tai daryti irgi rekomenduojama. Visi el. paspirtukų vairuotojai turėtų važiuoti dviračių, o jei jų nėra, pėsčiųjų takais. Lenkiant pėsčiuosius būtina sumažinti greitį, o paliekant paspirtuką privalu įsitikinti, kad jis netrukdys aplinkiniams.

Šiuo metu „CityBee“ el. paspirtukų dalijimosi paslauga Lietuvoje teikiama Vilniuje. Ten kiekvieną rytą į gatves išrieda 500 šių transporto priemonių.

Planuojama, kad liepos mėnesį „CityBee“ el. paspirtukų pasirodys ir Kaune.