Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Didžiausias Kalėdų nykštukas

2017 12 12

Stipriausias planetos žmogus Žydrūnas Savickas Vilniaus „Nendrės“ nevalstybinio vaikų darželio auklėtiniams įteikė netikėtą dovaną. Neįprastai papuoštu automobiliu, ant kurio stogo spindėjo girlianda apvyniota 2 metrų aukščio Kalėdų eglė, jis pasivažinėjo po šventiškai nusiteikusį miesto centrą ir kartu su kitais dovanos iniciatoriais kelionę baigė šiame darželyje.

Varžyboms Graikijoje besiruošiantis ir kone kasdien besitreniruojantis galiūnas įtemptoje dienotvarkėje rado laiko ir nudžiugino kelias dešimtis darželio auklėtinių. Šie ne tik padėjo nukelti eglę nuo automobilio stogo, bet ir noriai fotografavosi su sportininku, vaišino šventiniu pyragu, kurį iškepė darželio kulinarė. Vaikai ne itin aktyviai uždavė klausimus, tačiau jų noras fotografuotis ir atkreipti dėmesį stebino ne tik patį galiūną, bet ir darželio auklėtojas.

„Nendrė“ yra vaikų darželis ir dienos centras, teikiantis kompleksines paslaugas socialiai jautrioms Vilniaus Šnipiškių rajone gyvenančioms šeimoms. Įstaigos specialistės padeda vienišiems tėvams ir jų šeimoms, palengvina integracijos procesą etninių mažumų atstovams, užsiima ikimokykliniu ir neformaliu mokyklinio amžiaus vaikų ugdymu, o vyresni čia ateina papildomai pasimokyti ir praleisti laisvalaikio. Šis darželis yra nevalstybinis, pajamų gaunantis iš moksleivių krepšelių bei rėmėjų lėšų.

Aktyviai dalyvauja varžybose

Prieškalėdinis laikotarpis Ž. Savickui yra itin aktyvus. Šiuo metu jis dažnai treniruojasi – vidutiniškai šešis kartus per savaitę po porą valandų – ir siekia įgauti geriausią sportinę formą iki artėjančių galiūnų varžybų Graikijoje. Šiemet, nepaisant pavasarį patirtos traumos, jis dalyvavo dešimtyje varžybų – po vienerias kas mėnesį. Kitų metų tempas bus ne ką lėtesnis, o grafikas jau daugmaž sudėliotas.

170 kg sveriantis galiūnas privalo ne tik sportuoti, bet ir nuolat valgyti, jo svoris negali kristi. Todėl automobilyje Ž. Savickas vežiojasi įvairių užkandžių – per dieną stipruolis turi gauti reikiamą angliavandenių, baltymų ir kitų medžiagų kiekį.

Vyrui jau 42-eji metai, tačiau apie karjeros saulėlydį jis negalvoja, greičiau – priešingai. Nors yra įsteigęs sporto klubų tinklą ir užsiima daugybe kitų veiklų, sporto jis neapleidžia ir 2018-aisiais dalyvaus Pasaulio, Europos čempionatuose bei kitose varžybose.

Visame pasaulyje gerai žinomas vyras – itin laukiamas svečias įvairiuose renginiuose, tad ir darželyje jis buvo sutiktas itin svetingai. Jo auklėtiniai už dvimetrinę eglę atsilygino, įteikdami didžiulį krepšį su keliomis dešimtimis pačių pagamintų unikalių kalėdinių žaislų.

Pakeitė automobilį į didesnį

Prieš apsilankydamas „Nendrėje“ galiūnas pasirodė automobilių gamintojo „Peugeot“ atstovybėje, kurioje šio prancūziško prekės ženklo ambasadorius pakeitė vienerius metus naudotą krosoverį 3008 į naujesnį ir didesnį 5008, patekusį į „Lietuvos metų automobilio 2018“ rinkimų septintuką bei gavusį „Šeimos automobilio“ nominaciją.

„Dažnai keliauju tarp trijų keturių miestų, tad su ankstesniu automobiliu per metus nuvažiavau 45 tūkstančius kilometrų. Tokią ridą pavyko pasiekti per maždaug 8 mėnesius, aš trečdalį laiko net nebūnu Lietuvoje“, – sakė Ž. Savickas, kartu su „Peugeot“ atstovais dalyvaujantis ne pirmoje tokio tipo paramos kampanijoje.

Vienas pirmųjų jo darbų vos įsėdus į naująjį automobilį – prijungti telefoną „Bluetooth“ ryšiu. Be laisvų rankų įrangos Ž. Savicko darbo diena yra neįsivaizduojama, nes kalbėti telefonu jam tenka daug, o vairuojant tai daryti patogu, juk jokia kita veikla tuo metu negali užsiimti.

„Įveikęs pirmuosius kilometrus su naujuoju automobiliu pastebėjau, jog jis labai panašus į 3008, tik bagažinė didesnė, o jos dugne dar dvi sėdynės telpa. Vairuoti man patinka, mažas vairas patogus, neatrodo, jog sėdžiu dideliame automobilyje.