Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Informacija apie savaitės eismo įvykius

2017 12 08

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja: gruodžio pirmąją savaitę (1–7 dienomis), penktadienį–ketvirtadienį, šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 79 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 2 eismo dalyviai: 60-ties ir 68-erių metų dviračių vairuotojai, abu vyrai.

Sužeistas 91 žmogus, iš jų – 16 nepilnamečių. Tarp nukentėjusiųjų – 22 pėstieji, kurie į įvykius pateko pėsčiųjų perėjose.

Neblaivus vairuotojas, pirminiais duomenimis, dalyvavo 1 eismo įvykyje: sužeistas 1 žmogus (vairuotojas).

Palyginti šios savaitės avaringumo statistiką su praėjusių metų ta pačia savaite, pirminiais duomenimis, įvyko 9 eismo įvykiais daugiau, žmonių žuvo 3 mažiau, sužeista 6 daugiau.

Per savaitę policijos pareigūnai užfiksavo 4 059 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Pirminiais duomenimis, pradėti 87 ikiteisminiai tyrimai dėl vairuotojų padarytų nusikalstamų veikų, t. y. transporto priemonių vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, kai nustatytas daugiau nei 1,5 promilės girtumas.

Šiais metais (iki gruodžio 8 d.) Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 183 žmonės, t. y. 10, arba 5,8 proc., daugiau negu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį. Daugiausia įvykiuose žuvo vairuotojų – 74 (iš jų 10 motociklų vairuotojų) ir pėsčiųjų – 62 (36 iš jų žuvo tamsiuoju paros metu), taip pat 33 keleiviai ir 14 dviračių vairuotojų (5 – tamsiuoju paros metu). 

Lietuvos kelių policijos tarnyba kreipiasi į eismo dalyvius ir prašo :

1. Vairuotojų:

1.1. atsižvelgus į važiavimo ir meteorologines sąlygas, vietovės reljefą, kelio būklę, eismo intensyvumą, važiuoti tik saugiu greičiu;

1.2. laikytis saugaus atstumo iki kitų važiuojančių transporto priemonių;

1.3. lenkiant (kitaip manevruojant) iš anksto įsitikinti, ar nebus kliudoma kitiems eismo dalyviams;

1.4. iš anksto lėtinti važiavimo greitį prieš pėsčiųjų perėjas, sankryžas; paisyti kelio ženklų reikalavimų, šviesoforo signalų; 

1.5. būti ypač atidiems ir atsargiems išvažiuojant iš šalutinio kelio, sukant į kairę, važiuojant per miškingas vietoves, ant tiltų, viadukų.

2. Pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų:

2.1. būti matomiems tamsiuoju paros metu (tinkamai naudoti atšvaitus, kitus šviesą atspindinčius elementus);

2.2. pėstiesiems į važiuojamąją kelio dalį žengti tik visiškai įsitikinus savo saugumu, t. y. įvertinti atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį;

2.3. dviračių vairuotojams važiuoti kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios kelio dalies krašto; sukant į kairę, išvažiuojant iš šalutinio kelio įsitikinti, ar esate saugūs; prieš manevrą (į kairę, dešinę, sustojant) parodyti įspėjamąjį signalą ranka.