Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Kas nutiks varikliui, į baką supylus kolą?

2017 12 20

Du jaunuoliai, norėdami gauti praktinį atsakymą į teorinį klausimą – kas bus nutiks varikliui, jeigu į degalų baką supilti kolą – ėmė ir taip padarė. „Auka“ tapo 2003 m. gamybos BMW 325i, į kurio degalų baką subėgo du litrai gan populiaraus gazuoto gėrimo.

Variklis užsivedė, automobilis pajudėjo iš vietos, tačiau gan greitai pasigirdo pašaliniai garsai, po kurio laiko užsidegė lemputė „Check Engine“, kol galiausiai automobilis sustojo.

Siekdami užbaigti eksperimentą, jaunuoliai sugedusį automobilį nuvarė į servisą ir sąžiningai prisipažino, kad į baką pylė kolą. Nustebę serviso darbuotojai atliko diagnostiką. Tada paaiškėjo, kad bake teliuškuoja „pašalinė substancija“, kurią reiktų pašalinti, praplauti baką, degalų padavimo sistemą, pakeisti filtrus ir degalų siurblį.

Norint nustatyti kiek eksperimentas pakenkė varikliui, būtų reikėję atlikti dar vieną diagnostiką, tačiau jaunuoliai to nusprendė nedaryti. Juolab, kad galimų gedimų atvejų remontas būtų kainavęs mažiausiai 1500 JAV dolerių, kai pats automobilis kainavo tik 1000.

Eksperimento išvada – kola gal ir tinka detalių poliravimui, tačiau kaip degalų jos naudoti nepatartina.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt