Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

„Opel” su dviem „ADAM R2“ modeliais dalyvauja Europos jaunųjų ralio lenktynininkų čempionate

2018.03.21.

„Opel” tęsia savo pasirodymą automobilių sporte. Komanda, atstovaujanti  žaibo ženklą, rezultatų tarptautinėse varžybose sieks šeštąjį sezoną iš eilės. Didelį dėmesį „Opel“ skirs ralio čempionatui, kuriame kompanijos komandas sėkmė lydi nuo 2013 metų.

„ADAC Opel Rallye Cup” tapo vienomis reikšmingiausių ralio varžybų Europoje, o šiemet, jau šeštajame sezone, jose ketina dalyvauti net 20 komandų iš 12-kos skirtingų šalių. „Opel ADAM R2” vėl ruošiasi nustatyti standartus savo klasėje. 190 AG turintis lenktyninis automobilis 2017 metų ralio sezone „FIA ERC Junior U27“ kategorijoje šventė jau ketvirtąją savo pergalę. Komandoms su „Opel ADAM R2” savo klasėje iš viso pavyko iškovoti 7 reikšmingus titulus ir 48 pergales.  

Šiemet „ADAC Opel Rallye Junior“ komanda ketina pratęsti įspūdingus, pergalės vertus pasirodymus „FIA ERC Junior U27” su dviem talentingais jaunaisiais lenktynininkais.  Švedas Tomas Kristenssonas (26 m. iš Hiorbi) yra laimėjęs „2017 ADAC Opel Rallye Cup” ir taip užsitikrino sau vietą „ADAM R2”. Šio lenktynininko šturmanu tapo Henrikas Appelskogas.  Latvis Mārtiņš Sesks – naujokas komandoje. Talentingas 18-metis iš Liepojos, kurioje vyks „FIA ERC Junior U27“ čempionato finalinis etapas, puikiai pasirodė praėjusį sezoną. Dabar jis turi išskirtinę galimybę įrodyti savo talentą kartu su šturmanu Renārs Francis.

Jaunieji „Opel” komandos nariai visai netrukus susidurs su pirmuoju iššūkiu ­– „Azores Airlines Rally”, kuriame kovo 22 d. bus duotas šio sezono startas.

Šis ralio etapas šiaurės Atlante lenktynininkus žavi savo itin sudėtinga žvyro trasa. „Sete Cidades” specialus ruožas taip pat garsėja savo sudėtingumu. Lenktynininkams tenka įveikti daugiau nei 20 km nusidriekusią itin siaurą Sete Cidades vulkano kraterio žvyrkelio atkarpą, Sao Miguel saloje.

„Čia vingiuoti, siauri keliukai, kurio vos užtenka automobiliui pravažiuoti, padengti žvyru, iš abiejų pusių natūralios gamtos sienos. Tai primena bobslėjaus trasą ir bent viena menkiausia klaida reiškia sudaužytą automobilį”, - sako Kristensson. „Su dideliu nekantrumu laukiu šio išskirtinio etapo, kurį ketinu įveikti su „ADAM R2“. Būti „ADAC Opel Rallye Junior” komandos dalimi – tai mano išsipildžiusi svajonė!“  

„ADAC Opel Rallye Junior ” komanda ne tik dalyvauja „FIA ERC Junior” varžybose, bet ir „ADAC Rallye Deutschland” ralyje Vokietijoje, kuris yra „FIA World Rally” čempionato dalis. Komanda ir čia turi ambicingų tikslų, o per pastaruosius keturis metus R2 kategorijoje apdovanojimai visuomet atitekdavo „Opel“ lenktynininkams.

„Opel ADAM R2” yra 3,7 m ilgio ir turi viską, ko reikia pergalėms. 1,6 l darbinio tūrio, 16 V, keturių cilindrų variklis išvysto 140 kW/190 AG esant 7750 aps./min. ir 190 Nm sukimo momentą esant 6200 aps./min. Galia perduodama 5 laipsnių sekvencine pavarų dėže su riboto slydimo diferencialu, o automobilis stabilus ant kelio dėl sumontuotos „Reiger“ sportinės pakabos. Pagal FIA techninius reikalavimus, „ADAM R2” svoris vos 1030 kg.

 

„ADAC Opel Rallye Junior 2018” komandos tvarkaraštis:

Kovo 22–24 d. – „Azores Airlines Rallye”, Azorai/Portugalija*

Gegužės 3–5 d. – „Rallye Islas Canarias”, Gran Kanarija/Ispanija*

Liepos 20–22 d. – „Rallye di Roma Capitale”, Roma/Italija*

Rugpjūčio 16 –19 d. – „ADAC Rallye Deutschland”

Rugpjūčio 24 –26 d. – „Barum Czech Rally Zlín”, Zlynas/Čekija*

Rugsėjo 21 –23 d. – „Rallye Poland”, Mikolaikos/Lenkija*

Spalio 12 –14 d. – „Rally Liepāja”, Liepoja/Latvija*

 

* „FIA ERC Junior U27” kategorija