Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Po pirmos WRX dienos Švedijoje – K. Abbringas yra trečias

2019.07.06.

Liepos 5-7 dienomis Švedijoje vyksta šeštasis Pasaulio ralio kroso čempionato etapas, kuriame lietuviškai komandai „ESmotorsport-LabasGas“ atstovauja olandų lenktynininkas Kevinas Abbringas su „Škoda Fabia WRX“. Šeštadienį superautomobilių klasės dalyviai iš ryto turėjo laisvas treniruotes, po kurių vėliau sekė du kvalifikaciniai važiavimai.

Pirmoji kvalifikacija

Gaila, bet Kevinui Abbringui pirmoji kvalifikacija buvo nesėkminga. Iš karto po starto, pirmajame posūkyje, po kontakto su varžovais, lenktynininkas trumpam buvo išstumtas iš trasos, tačiau sėkmingai į ją grįžo ir tęsė važiavimą.

Nors K. Abbringas pirmos kvalifikacijos metu užėmė tik 17-ą vietą iš 25 dalyvių, tačiau jis įrodė, kad šiandien yra labai greitas.

Po kontakto su varžovu, K. Abbringas, grįžęs į trasą, fiksavo geriausius dienos vieno rato įveikimo laikus. Jis tai padarė du kartus ir jo pasiektas vieno rato įveikimo rezultatas buvo geriausias pirmojoje kvalifikacijoje. Be to, olandas starto metu pademonstravo ir geriausią reakcijos laiką – t.y. jis geriausiai sureagavo į startą duodančius šviesoforo signalus.

Pirmoje kvalifikacijoje nugalėjo A. Bakkerudas.

Antroji kvalifikacija

Prieš antrąją kvalifikaciją palijo ir trasa tapo šlapia, tačiau atėjus laikui joje pasirodyti superautomobilių klasei, danga šiek tiek pradžiuvo ir su kiekvienu važiavimu toliau vis sausėjo. Vieni lenktynininkai naudojo šlapiai, o kiti važiavo su sausai dangai skirtomis padangomis.

Ant Kevino Abbringo „Škoda Fabia WRX“ automobilio antroje kvalifikacijoje buvo sumontuotos sausai dangai skirtos padangos. Startavo jis ketvirtoje grupėje (iš penkių). Grupės važiavime lietuviškos komandos atstovas buvo greičiausias – jis pirmavo nuo pat starto, tačiau bendroje įskaitoje iki pirmos pozicijos šiek tiek pritrūko.

Susumavus visus antros kvalifikacijos važiavimų rezultatus K. Abbringas užėmė trečią vietą. Pirmas buvo latvis R. Nitišsas, antras - G. Chicheritas. Jie olandą pranoko apie pusantros sekundės.

Bendroje įskaitoje po dviejų kvalifikacinių važiavimų K. Abbringas taip pat yra klasifikuojamas trečias. Pirmauja A. Bakkerudas, o antras žengia A. Marklundas.

„Diena buvo labai permaininga. Po pirmos kvalifikacijos, kuomet įvyko kontaktas su varžovu, net negalvojau apie dienos pabaigą tarp trijų greičiausiųjų, tačiau pirmo važiavimo metu pasiektas geriausias rato įveikimo laikas įrodė, kad turime labai greitą automobilį ir esame itin konkurencingi. Visa tai puikiai atsispindėjo antroje kvalifikacijoje, kurioje pavyko nuo pat pirmojo posūkio išlaikyti pirmąją poziciją. Penktas etapas Norvegijoje man buvo debiutinis Pasaulio ralio kroso čempionate, todėl ten laikiausi daugiau gynybinės taktikos, tačiau Švedijoje pasirinkau atakuojančio strategiją ir tai puikiai pasiteisino. Rytoj, viskas prasideda iš naujo, nes kova čia, Švedijoje, labai įnirtinga, o varžovai yra labai arti vienas kito“, - pirmos dienos pabaigoje sakė Kevinas Abbringas.

Sekmadienis

Sekmadienį laukia dar du kvalifikaciniai važiavimai, po kurių paaiškės, kurie dvylika greičiausių lenktynininkų pateks į pusfinalį.