Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Sekmadienį Šakiuose antrojo „Lietuvos plento taurės“ etapo kovos

2018.05.05.

Sekmadienį Šakiuose startuoja antrasis „Lietuvos plento taurės“ etapas. Kaip ir prieš kelias savaites Baisogaloje vykusiose taurės sezono atidarymo lenktynėse, prie starto linijos stos daugiau kaip 400 dviratininkų iš visos Lietuvos.

Pagrindinėse lenktynėse dėl etapo nugalėtojo vardo kovos 17-os komandų dviratininkai, dvi iš jų – svečiai iš Latvijos. Šių metų taurės kalendoriuje - aštuoni etapai, Šakių etapas pats ilgiausias iš jų. Pagrindinių lenktynių dalyviai turės įveikti 138,4 km, mėgėjų grupės laukia 89 km, o pradedančiųjų 43,7 km.

Šakių etapo pagrindinis akcentas – Plokščių pakilimas. Trasos pusiaukelėje dviratininkų laukia 120 metrų ilgio apie 20 procentų statumo žvyro pakilimas.

„Šakių ir šeštasis Elektrėnų etapas šiemet tikrai yra patys sunkiausi. Sekmadienį dviratininkų laukia ne tik pats ilgiausias etapas, bet ir labai nemažai lemsiantis Plokščių pakilimas. Šakiuose lenktynės vyks antrus metus iš eilės, pernai čia vyko vienos dienos klasikinės lenktynės, šiemet jos įtrauktos į taurės kalendorių. Pagal praėjusių metų scenarijų galiu pasakyti, kad nemažai spręsis dar iki Plokščių pakilimo, bet įveikus jį grupė turėtų pasidalinti į mažesnes grupes ir jei atsidursi tokioje, kurioje dirbti nelabai kas nori, traukinys gali ir nuvažiuot“ – teigia lenktynių organizatorius Deividas Vileniškis.

Nors „Lietuvos plento taurės“ lenktynėse vyksta atskiri etapai kas 2-4 savaites, čia galioja daugiaudienių lenktynių principai ir bendra taškų įskaita.

Pirmajame labai vėjuotame Baisogalos etape, atsilikimai tarp dviratininkų buvo neprognozuotai dideli. Vienas garsiausių šalies dviratininkų Tomas Vaitkus („Tomas Racing Team“), prieš dvi savaites finišavęs 20-as, nuo etapo nugalėtojo atsiliko daugiau nei tris minutes. Tarp nemažą taškų deficitą po pirmojo etapo turinčių dviratininkų yra ir Justas Klimavičius („Koldas- Garmin“), Venantas Lašinis („Staki-Technorama“), broliai Gediminas ir Vytautas Kaupai („Velonova–Bioracer cycling team“), Lukas Talačka („Top Team Cycling“).

Tai nieko gero nežada tris kart taurės savininkui, pirmojo šių metų etapo nugalėtojui ir lyderiui Eimantui Gudiškiui („Colibri Cycling Team“). Pastarajam teks reaguoti į daugelio dviratininkų atakas, o pagalbos iš komandos be Arnoldo Valiaugos daugiau tikėtis nelabai verta.

„Šis etapas Eimantui bus labai sudėtingas, geltoni lyderio marškinėliai jam bus labai sunkūs. Jei lyderių penkete savo dviratininkų neturinčios komandos atakuos viena po kitos, Eimantui jėgų iki finišo gali ir neužtekti. Žinoma tos pačios komandos gali įsijungti į tarpusavio kovą, tai stipriai palengvintų gyvenimą lyderiui arba jis pats vėl turi bandyti nuvažiuoti, tuomet kitiems teks galvoti kaip jo atsikratyti“ – pridūrė D. Vileniškis.

Sekmadienį be pagrindinių ir mėgėjų lenktynių, vyks ir vieno rato pradedančiųjų važiavimas. Kuris startuos 9:30 val. Visi finišavę dalyviai bus apdovanoti atminimo medaliais, o renginio partneriai įteiks krepšelį skanių dovanų.

Nespėję užsiregistruoti į lenktynes tai galės padaryti renginio vietoje nuo 8:00 val. Daugiau informacijos apie lenktynes www.plentotaure.lt

Sekmadienio lenktynių programa:
09:30 val. C grupės startas (43,7 km)
10:30 – 11:10 val. A grupės komandų pristatymas ir pasirašymas
11:30 val. A grupės startas (138,4 km)
11:40 – 15:00 val. Vaikų važiavimai
15:30 val. Vaikų važiavimo apdovanojimai
15:40 val. A grupės apdovanojimai
16:00 val. B grupės startas (89 km)
19:10 val. B grupės apdovanojimai