Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Vilnius – darniam turistų judumui pritaikytas miestas

2017 11 27

Vilnius – darniam turistų judumui pritaikytas miestas, taip kalbėta Italijos mieste Ravenna vykusios tarptautinės darnaus judumo projekto „InnovaSUMP“ konferencijos metu. Tačiau augantis miestą aplankančių turistų skaičius verčia pasitempti dar labiau. Apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria turistai jų miestuose diskutavo „InnovaSUMP“ projekto partnerių iš Nikosijos (Kipras), Prahos (Čekija), Devono (Didžioji Britanija), Kordelio (Graikija), Ravenos (Italija), Vizėjaus (Portugalija), Jasai (Rumunija) ir Salonikų (Graikija) atstovai.

„Vilnius – jau dabar pakankamai darniam turistų judumui pritaikytas miestas. Virš milijono pernai atvykusių turistų po Lietuvos sostinę keliavo pasitelkę jiems patogias priemones: viešąjį transportą, automobilius, dviračius, keliavo pėsčiomis ar apjungė įvairias susisiekimo rūšis. Šiemet Vilniaus viešojo transporto sistema pasipildė nauja tiesiogine ir greita jungtimi tarp oro uosto ir miesto centro, o prasidėjęs plataus masto transporto parko atnaujinimas tik dar labiau padidins viešojo transporto patrauklumą miesto svečių akyse“, – pasakoja projekto partnerio SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atstovas Tomas Šiuškus.

Tarptautinės konferencijos metu vykusiose panelinėse diskusijoje kalbėta ir apie tai, kokios priemonės pagerintų susisiekimą Vilniuje ir kituose Europos miestuose. Taip pat – kaip užsienio svečiams suteikti kuo daugiau informacijos apie įvairias transporto galimybes.

„Bevielis internetas, patogus bilietų įsigijimas, aiškiai ir patraukliai pateikta informacija apie susisiekimą mieste yra svarbiausi dalykai, kurių iš lankomų miestų tikisi užsienio turistai. Vilnius jau yra keliais žingsniais priekyje – naujuose autobusuose veikia greitas belaidis internetas, kelionė autobusu į miesto centrą kainuoja tik eurą. Greitu metu bus atnaujinta mobilioji programėlė m.Ticket, kuri bus patogesnė ir svečiams iš užsienio – bus įdiegta galimybė už bilietus atsiskaityti kortele. Galiausiai, įgyvendinamas Darnaus judumo planas sostinę pavers tikrai draugišku miestu darniai judantiems turistams“, – teigia T. Šiuškus.

Pasak įmonės atstovo, vadovaujantis nustatytais darnaus judumo miestuose planų metodikos patobulinimais, bus paruošti vietinės reikšmės veiksmų planai. Pasitelkiant juos bus siekiama pagerinti ir užtikrinti projekto metu numatytų inovacijų įsisavinimą ir įgyvendinimą. Prie planų įgyvendinimo prisideda ir vietinės suinteresuotosios grupės – SĮ „Vilniaus planas“, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, LR susisiekimo ministerijos, LR aplinkos ministerijos, Lietuvos žaliųjų partijos, Lietuvos dviratininkų bendrijos, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro – atstovai.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuo 2017 m. sausio 1 d. dalyvauja „Interreg Europe“ programos projekte „InnovaSUMP Darnaus judumo miestuose planų inovacijos skatinant naudoti miesto transporto priemones, išskiriančias mažą kiekį anglies dioksido“. „Interreg Europe“ programa, finansuojama Europos regioninės plėtros fondo (ERPF), yra skirta skatinti politikos mokymąsi tarp valdžios institucijų, siekiant pagerinti regioninei plėtrai skirtų politikų (veiklos krypčių) ir programų vykdymą. Projekto konsorciumas sudarytas iš 9 Europos Sąjungos miestų: Nikosijos (Kipras), Prahos (Čekija), Devono (Didžioji Britanija), Kordelio (Graikija), Ravenos (Italija), Vizėjaus (Portugalija), Jasai (Rumunija)  ir Salonikų (Graikija). „InnovaSUMP“ projekto laikotarpis: 2017 m. sausis – 2021 m. birželis.

„InnovaSUMP“ projektas apima esamų darnaus judumo miestuose planų metodikos analizę, inovacijų vystymą ir jų pritaikymą tikromis sąlygomis. Projekto metu ketinama plačiau analizuoti šias keturias darnaus judumo miestuose planų metodikos sritis: keleivių elgesio tyrimo įtraukimą ir potencialių vartotojų apklausų analizę naujų sistemų ir rodiklių taikymui, o taip pat – apmokestinimo ir finansavimo priemonių integraciją. Į analizę bus įtraukta ir lankytinų bei turistinių vietų planavimas tvariam miesto svečių judumui užtikrinti, įskaitant lankytinų vietų pasiekiamumą tvariomis transporto priemonėmis ir Darnaus judumo miestuose plano bei Tvarios energijos veiksmų plano integracija.

Projektas vyks dviem etapais: nuo 2017 m. sausio d. iki 2019 m. birželio 30 d. bus įgyvendinama žinių dalijimosi, seminarų, techninių vizitų ir veiksmų plano rašymo fazė. Antrajame etape – nuo 2020 m. liepos d. iki 2021 m. birželio 30 d. – bus atliekami parengto plano įgyvendinimo ir stebėsenos veiksmai.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti internetiniame puslapyje: https://www.interregeurope.eu/innovasump/.