Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

„Peugeot Total“ komanda į Dakaro ralį atvyko su dideliais lūkesčiais.

Sausio 2 d. Paragvajaus sostinėje Asunsjone prasidėjo Dakaro ralis. 4 „Peugeot Total“ komandos ekipažai pirmą dieną važiavo atsargiai ir etapą baigė be problemų.

Carlos Sainz pirmos dienos pabaigoje užėmė 4 vietą. „Pirmasis etapas buvo sunkus, kelias siauras ir duobėtas, tačiau mums sekėsi gerai ir nuvažiavome jį be jokių problemų“, – pasakoja Carlos.

Sebastien Loeb užėmė 6 vietą. „Etapas buvo sudėtingas, visiškai netiko mano važiavimo stiliui. Reljefas nelabai tiko ir mūsų automobiliui, tad nusprendėme nerizikuoti ir važiuoti atsargiai“, – taip lenktynininkas pakomentavo pirmąją ralio dieną.

Cyril Despres pirmąjį etapą baigė 8-tas. „Tai 17-tas mano Dakaro ralis, ir, kiek prisimenu, šio ralio pradžia yra viena iš sunkesnių. Pirmuosiuose trijuose kilometruose buvo labai lengva prarasti laiką, nes kelias buvo vingiuotas ir pažeistas lietaus. Naujuoju „3008 DKR“ važiuoti labai smagu, tačiau turime nepamesti galvos ir nepadaryti klaidų“, – pakomentavo Cyril pirmos dienos pabaigoje.

Stephane Peterhansel pirmąjį etapą baigė 12-toje vietoje. „Važiavau labai atsargiai, nes paskutinį kartą varžybose dalyvavau prieš pusmetį. Jaučiau įtampą ir niekaip neradau savo tempo, tačiau, laimei, etapai yra trumpi, o automobilis važiuoja puikiai. Rytoj turiu susiimti“, – teigia Stephane.

Dakaro ralis neabejotinai yra vienas gražiausių, bet kartu ir sunkiausių ralių pasaulyje. „Peugeot Total“ komanda ralyje turi didelių lūkesčių. Ankstesni ekipažų rezultatai ir įspūdžiai nuostabūs.

Du kartus pasaulio automobilių ralio čempionas ir 2010 m. Dakaro ralio nugalėtojas Carlos Sainz kartu su šturmanu Lucas Cruz vėl sieks pergalės. Pernai jie buvo priversti užleisti pirmąją vietą likus trims dienoms iki finišo. Užėmę antrąją vietą Maroko ralyje, jie tikrai yra vieni iš pretendentų į pirmą vietą.

Sebastien Loeb ir Daniel Elena pirmą kartą kartu važiavo 1997 metais. Beveik po 20 metų, po 78 pergalių lenktynėse ir turėdami 9 pasaulio čempionų titulus vyrai vėl susitiko „Peugeot“ komandoje. Sebastien ir Daniel savo meistriškumą parodė pernai metų Dakaro ralyje, kur dominavo visą pirmąją savaitę, tačiau galiausiai užėmė 9 vietą.

Cyril Desprès ir David Castera dalyvauja ralyje lengvųjų automobilių kategorijoje trečią kartą. Cyril yra 5 kartus tapęs nugalėtoju motociklų įskaitoje, o David daug metų buvo ralio organizacinėje komandoje. Kartu vyrai laimėjo 2016 metų Šilko kelio ralį.

Dakaro ralio titulo gynėjai Stephane Peterhansel ir Jean-Paul Cottret, be jokios abejonės, yra ilguose bekelės raliuose daugiausia apdovanojimų laimėjęs duetas. Stephane Dakaro ralyje yra nugalėjęs 12 kartų – 6 kartus motociklu ir 6 kartus automobiliu.

 

Galinių ratų varomas „Peugeot 3008 DKR“ turi 3 litrų dviejų turbinų dyzelinį variklį, išvystantį 340 AG galią ir 800 Nm sukimo momentą.

Šį kartą ralis nusidrieks per tris Pietų Amerikos šalis: Paragvajų, Boliviją ir Argentiną. Bendras ralio ilgis yra daugiau kaip 8 800 km, iš jų greičio etapai – 4 093 km. 6 dienas ralis vyks kalnuose, daugiau kaip 3 000 m aukštyje virš jūros lygio.

Rezultatai pirmosios dienos pabaigoje:

1. AL ATTIYAH Nasser (QAT) / BAUMEL Matthieu (FRA), „Toyota Hi-Lux“, 25m41s
2. PONS Xavier (ESP) / GARCIA Ruben (ESP), „Ford“, +24s
3. ROMA Nani (ESP) / HARO Bravo (ESP), „Toyota Hi-Lux“, +29s
4. SAINZ Carlos (ESP) /CRUZ Lucas (ESP), „PEUGEOT 3008DKR“, +33s
5. DE VILLIERS Giniel (ZAF) / VON ZITZEWITZ Dirk (ZAF), „Toyota Hi-Lux“, +41s
6. LOEB Sébastien (FRA) / ELENA Daniel (MC), „PEUGEOT 3008DKR“, +55s
8. DESPRES Cyril (FR) / David CASTERA (FRA), „PEUGEOT 3008DKR“, +1m14s
12. PETERHANSEL Stéphane (FRA) / COTTRET Jean-Paul (FRA), „PEUGEOT 3008DKR“, +1m34s

Lenktynių rezultatus galima stebėti realiu laiku: http://gaps.dakar.com/2017/dakar/aso/uk