Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

2014 Skandinavijos lietuvių motosezono atidarymas

Motociklininkų kolona startavo iš norvegiško Orje kaimelio „Statoilo“ ir
Nuotraukos

Prabėgęs savaitgalis, Skandinavija, motociklų gausmas – lietuviai atidaro moto klubo „Vorai MC Nomads International“ organizuotą Skandinavijos moto sezoną 2014.


Tiesa, besiruošiant renginiui orų prognozės nežadėjo nieko gero, bet, kaip sakoma, nėra blogo oro, o tik bloga apranga. Kelionė priekin nusisekė – 500 km. be lietaus ir vietom net šviečiant saulei. Aišku, galima pabambėt dėl atsisukusio akumuliatoriaus kontakto, įvariusio nemažai baimės ar pradėjusio streikuoti cilindro, bet renginio vieta – miestukas Švedijos pakrašty skambiu pavadinimu Charlottenberg, pasiektas sėkmingai. Spėta pasirūpint maistu, alumi ir kampu miegui. Trumpas poilsis ir į šventę.

Kitas rytas prasidėjo rutininiais pasiruošimais renginiui. Teko skubiai keisti programą, , nes planuotas stunterio Tado pasirodymas buvo atšauktas dėl lūžusios sportininko kojos. Kita vertus, užsiimant tokiais pokštais, tame nėra nieko keisto.

 Motociklininkų kolona startavo iš norvegiško Orje kaimelio „Statoilo“ ir, nusidriekus gerus kelis šimtus metrų, nuriedėjo tikrai netrumpą atkarpą vaizdingom apylinkėm. Deja, tiems kas nebuvo, visvien nenupasakosi, kaip čia gražu, o tie, kas sudalyvavo, ir taip žinos. Trumpai tariant, kiekvienas nuvažiuotas kilometras vertas pamatyt, pasakoti apie tai galima ilgai, bet tikrai verta bent vieną kartą pamatyt pačiam užuot dešimt kartų apie tai skaityt.

Keliauninkus prie įvažiavimo į šventės vietą svetingai pasitiko organizatoriai su taurele ir juoda duona, alumi ir agurkėliais. Keista, bet beveik visą renginį už vartų stypsojo žioplių būrelis – vietiniai švedai niekaip nesugebėjo susigaudyt, kas čia vyksta ir kodėl niekas nekalba švediškai.

Visiem sugužėjus buvo pranešta, jog stunto pasirodymas neįvyks, tačiau tai suteikė nemažai džiaugsmo atvykusiems sportinių motociklų mėgėjams, dūmais užtvindžiusiems pasirodymų aikštę. Panašu, kad dėl padangų kainos galvos sukama nebuvo ir buvo sukinėjamos tik akseleratoriaus rankenos.

Renginio vedėjas Ramūnas Rudokas mikliai sukvietė dalyvius rungtims – vyrukus sudalyvaut, o mergikes – paspoksot į lietuvišką žvaigždę iš arčiau. Pradžioj nedrąsiai riedėję link startų motociklai vėliau rikiavosi į eiles – rungtims skirtas laikas prabėgo kaip kelios akimirkos. Vėliau renginį prtęsė Aleksandro Makejevo akustiniu koncertu, kurio pertraukoj buvo surengta paskutinė, bet ganėtinai ekstremali rungtis – cigarečių prisidegimas nuo duslintuvų. Kadangi visi jau buvo gerokai pralinksmėję, graudesys sklido per visą miestelį. Ta proga atskiras ačiū supratingai vietos policijai, kuri atvažiavo tik dėl to, kad privalėjo reaguoti į iškvietimą, tačiau atvykę teisėsaugininkai tik atsiprašė, apsisuko ir atsisveikino, o mes pažadėjome greitai nusiramint.

Vėliau sekė kiek chaotiški pasivažinėjimai po renginio teritoriją. Vienas jų baigėsi horizontalioj padėty, bet lyg be rimtesnių pasekmių, tačiau puikia pamoka visiems susirinkusiems, kad kartais prie motociklo vairo visgi neverta sėsti. Vėliau antroji koncerto dalis gerą pusę dalyvių išvijo trypt į salės vidurį, plojant ir prašant pakartoti.

Apibendrinant galima drąsiai teigti, kad renginys vėl pavyko – motociklų buvo priskaičiuota netoli šimto, o dalyvių dar daugiau – maždaug dvigubai daugiau negu motociklų. Kiek liūdnoka, kad vienu metu gilią naktį ramybę bandė drumst keli neblaivūs buduliai, bet į bendrą nuotaiką tai chaoso neįnešė – naujos pažintys, nauji draugai ir planuojami nauji maršrutai. Susimatysim šiemet darsyk, su kitais gal ir ne kartą!

 Andraika

 Vorai MC Nomads International