Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Padangų saugojimas

Žieminių padangų saugojimas vasarą
Nuotraukos

Padangos – tai gumos gaminiai, kurie lengvai deformuojasi veikiami naftos produktų, chemikalų bei saulės spindulių. Padangas reikia laikyti sausoje, vėsioje, tamsioje patalpoje, atokiau nuo naftos gaminių, benzino, alyvos ir bet kokių kitokių chemikalų, nes šios medžiagos gadina padangas ir gali žymiai sutrumpinti jų eksploatavimo laiką.

Prieš keisdami padangas, paženklinkite jų buvimo vietą, pavyzdžiui, KP – kairysis priekinis ratas, DG – dešinysis galinis ratas. Po to padangas švariai nuvalykite, pašalindami žvyro likučius.

Padangas galima laikyti ir su ratlankiais, ir be jų. Kiekvienu iš šių atvejų taikytinas skirtingas laikymo būdas.

Padangų ant ratlankių negalima laikyti vertikalioje padėtyje. Jos turi būti laikomos pakabintos arba horizontalioje padėtyje (idealiausia – ant medinio padėklo). Galima laikyti sudėtas vieną ant kitos.

Ant ratlankių nesumontuotos padangos laikomos vertikaliai, bet ne pakabintos. Jos gali stovėti ant lygaus paviršiaus, bet geriausia – ant išlenkto, kad kuo mažiau deformuotųsi. Nerekomenduojama naudoti plonų vamzdelių, lyno ar aštriabriaunių profilių, nes naudojant šias atramas padidėja apkrova tam tikruose nedideliuose padangų plotuose ir jos labiau deformuojasi. Laikant ilgą laiką, kas keturias savaites padangas reikėtų pasukti, keičiant jų atramos vietą. Taip išvengiama padangų šonų ir protektoriaus deformacijos bei padangos disbalanso.

Negalima laikyti padangų sukrautų į rietuvę, t. y. viena ant kitos. Veikiant žemės traukos jėgai, deformuojasi žemiau esančių padangų protektorius. Šiai jėgai veikiant ilgą laiką, deformuojasi brekeris ir pakinta protektoriaus profilis, t. y. suapvalėja per skerspjūvį. Sumontavus tokią padangą ant automobilio rato, sumažėja sąlyčio su keliu plotas, pablogėja sukibimas, padangos centrinės dalies protektorius intensyviai dėvisi.

Geriausia padangas laikyti uždarose patalpose. Lauko stoginėje padangas galima laikyti ne ilgiau nei mėnesį, o po atviru dangumi, neapsaugant nuo saulės spindulių ir kritulių, laikyti visiškai negalima dėl temperatūros pokyčių ir santykinės drėgmės – -nuo - 30 °C iki + 30 °C, ir nuo 50 % iki 80 %. Padangų negalima laikyti toje pačioje patalpoje, kurioje laikomas kuras, alyva, cheminės medžiagos ir naftos produktai.

Jei padangos su kameromis, slėgis jose turi būti minimalus, kad neišsipūstų, t. y. nesideformuotų. Į atskirai laikomas kameras taip pat derėtų įpūsti truputį oro ir laikyti kameras ant kronšteinų su pusiau apvaliu paviršiumi.

Prieš eksploatuodami ilgą laiką laikytas padangas, patikrinkite, ar nėra pažeidimų, koks susidėvėjimas, protektoriaus gylis ar galimas disbalansas. Ratų balansavimas – paslauga, kurią teikia daugelis padangų pardavėjų – gali padėti išvengti netolygaus padangų nusidėvėjimo ir kitų problemų, susijusių su ratų disbalansu.

Baigiant galima pasakyti, kad dabar daugelis bendrovių siūlo saugoti padangas savo sandėliuose, kuriuose yra speciali įranga. Tokios paslaugos kaina ne itin didelė, prieinama beveik visiems automobilių savininkams.