Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Akumuliatorius žiemą – paklausiausia automobilių prekė

Norint, kad automobilio akumuliatorius tarnautų ilgiau, reikia laikytis tam tikrų naudojimo taisyklių
Nuotraukos

Daugelis vartotojų stebisi, kodėl jų automobilio akumuliatorius tarnavo taip trumpai, palyginti su draugo ar kaimyno automobilio akumuliatoriumi. Na žinoma, visų pirma kaltiname kitus (gamintoją, pardavėją, automobilį, žiemos šalčius) ir nesusimąstome, ar teisingai akumuliatorius buvo ekploatuojamas. Kai automobilio užvesti nepavyksta, per vėlu jau kažką kaltinti. Reikia laikytis tam tikrų taisyklių, kurios ilgina akumuliatoriaus naudojimo laikotarpį.
 

Akumuliatoriaus pasirinkimas

Kiekvieno automobilio kėbule yra numatyta akumuliatoriaus vieta ir kiekvienas automobilių gamintojas pateikia tinkamų akumuliatorių išmatavimus. Todėl prieš įsigyjant naują akumuliatorių būtina išsiaiškinti tinkamus akumuliatoriaus išmatavimus. Gamintoją ir modelį patartina rinktis pagal automobilio gamintojo reikalavimus, tačiau tokio akumuliatoriaus kaina gali būti ženkliai didesnė. Todėl patariama rinktis identiškos charakteristikos akumuliatorių, bet niekada nesirinkite negirdėto prekės ženklo, nes gali neatlaikyti mūsų lietuviškos žiemos. Akumuliatoriaus talpa ir galingumas – taip pat labai svarbūs kriterijai. Akumuliatoriaus talpą ir galingumą irgi rinkitės pagal automobilio gamintojo reikalavimus. Tik niekada nesirinkite silpnesnio akumuliatoriaus. Nerekomenduojama pirkti naudotų akumuliatorių, nes negalite žinoti kokiomis sąlygomis jis buvo naudotas ir niekas neužtikrins, kaip ilgai jis tarnaus.
 

Akumuliatoriaus paruošimas naudoti

Jeigu perkate akumuliatorių specializuotoje akumuliatorių parduotuvėje ar servise, Jums turėtų pasiūlyti visiškai paruoštą naudoti akumuliatorių – užpildytą elektrolitu ir įkrautą. Elektrolito tankis 1,27±0.01 kg/l, įtampa tarp gnybtų ~12,7 V esant +25 oC. Elektrolito tankį galima išmatuoti specialiu prietaisu aerometru (tik aptarnaujamuose akumuliatoriuose).

Aptarnaujamas akumuliatorius reikalauja papildymo distiliuotu vandeniu, eksploatacijos metu galima pamatuoti elektrolito tankį, nes į akumuliatoriaus celes (sekcijas) nesunku patekti, atsukus kamštelius, toks akumuliatorius reikalauja pastovios priežiūros. Neaptarnaujamas akumuliatorius – panašiai kaip ir aptarnaujamas, tačiau nereikalinga pastovi priežiūra, pakanka reguliarios profilaktikos.

Akumuliatoriaus įstatymas automobilyje

Jeigu automobilio ar papildomos elektros įrangos (audioaparatūra, signalizacija, ryšio priemonės, švyturėliai ir kiti) gamintojas nekelia specialių reikalavimų ar sąlygų, tai akumuliatoriaus įstatymas vykdomas tokia tvarka: išjunkite variklį ir visus įrenginius, naudojančius elektros energiją (naudokite metalinius įrankius, venkite trumpo sujungimo), pirmiausia atjunkite neigiamo poliaus gnybtą, po to teigiamo poliaus gnybtą, atsukite ir nuimkite akumuliatoriaus laikiklį, iškelkite seną akumuliatorių ir į jo vietą įstatykite naują, prisukite atgal akumuliatoriaus laikiklį ir priveržkite taip, kad akumuliatorius neklibėtų ir tvirtai laikytųsi savo vietoje, nuo akumuliatoriaus polių ir laidų nuvalykite švino oksidą ir nešvarumus, bei sutepkite tepalu (jeigu nežinote kokį tepalą naudoti, kreipkitės į specializuotą parduotuvę ar servisą). Pirmiausia prijunkite teigiamo poliaus gnybtą, po to neigiamo. Patikrinkite, ar pakankamai priveržėte gnybtus. Jeigu ant seno akumuliatoriaus yra papildomos dalys (poliaus dangtis, dujų rezervuaras, alkūnė, vamzdelis, kamšteliai ir pan.), tai nuimkite tas dalis nuo seno akumuliatoriaus ir jeigu reikia sumontuokite ant naujo. Palikite bent vieną dujų angą atvirą (tai galioja ir senam akumuliatoriui).

Lina ABROMAVIČIENĖ

www.snaujienos.lt