Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Variklio alyvos

Tinkamos variklio alyvos pasirinkimas jūsų transporto priemonei šiandien yra ganėtinai rimtas iššūkis, kadangi yra daugybė šių tepalų rūšių ir gamintojų.
Nuotraukos

2020.05.26.

Tinkamos variklio alyvos pasirinkimas jūsų transporto priemonei šiandien yra ganėtinai rimtas iššūkis, kadangi yra daugybė šių tepalų rūšių ir gamintojų. Visų pirma, pagal savo sudėtį variklio alyvos yra skirstomos į:

  • mineralines,
  • sintetinės.
  • pusiau sintetinės.

Mineralinės alyvos gaminamos rafinuojant ir valant žalią naftą. Sintetinės alyvos gaminamos atliekant sudėtingas chemines modifikacijas. Antrojo tipo alyvos yra skirtos moderniems aukštos efektyvumo varikliams ir pasižymi aukštu tyrimu bei kaina. Pusiau sintetinės variklio alyvos yra mineralinių ir sintetinių alyvų mišinys, todėl jos savyje jungia žemą kainą ir geras charakteristikas. Variklio alyvų gamintojai naudoja įvairiausius priedus: plovimo, klampumo indeksą didinančias, nusidėvėjimą lėtinančias, trintį mažinančias priemones, antioksidantus, putų inhibitorius ir kitas. Be to, visos alyvos skiriasi klampumu. SAE (Automobilių inžinierių bendruomenė, ang. Society of Automative Engineers) standartas yra naudojamas tepalų klampumo charakteristikų esant žemoms ir aukštoms temperatūroms žymėjimui. Pavyzdžiui, 5w40 pasako mums, kad šis produktas gali būti naudojamas esant temperatūroms nuo -35 iki +40 ̊C, o W žymi žiemą (ang. Winter).

Taip pat yra taikomi Amerikos naftos instituto (API), ACEA (Association des Constructeurs Européens d'Automobiles), Japonijos automobilių standartų organizacijos (JASO) ir Tarptautinės tepalų standartizavimo ir priėmimo komiteto (ILSAC) standartai.

Naujausias ILSAC standartas yra GF-5. API benzininiams varikliams – SN, o dyzeliniams – CK-4. Kai kurie vairuotojai pasitiki automobilio gamintojo rekomendacijomis, o kiti tiesiog pasikliauna klientų atsiliepimais ar kitų vairuotojų patarimais. Autodalysonline.lt rekomenduoja variklio alyvą rinktis pagal techninę dokumentaciją, kurią pateikią jūsų automobilio gamintojas.