Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Įspūdžiai iš Master truck show 2017

Kaimynai lenkai turi įdomių dalykų
Nuotraukos

2017 07 24

Kaimynai lenkai turi įdomių dalykų. Kalbu ne apie lietuvių taip pamėgtas parduotuves, o apie renginius. Birželio pradžioje, dėkui Nika Service, turėjau galimybę apsilankyti žemės ūkio segmentui skirtoje parodoje Opolagra 2017, vykusioje netoli Opolės, o liepos pabaigoje atvykau į greta to paties miesto vykstančią išskirtinių, išpuoštų ir perdarytų vilkikų parodą Master truck show 2017.

 

Pastaroji paroda vyksta jau tryliktus metus iš eilės, prasideda penktadienį, baigiasi sekmadienį, todėl net ganėtinai vėlų šeštadienio vakarą prie kasų į parodą nusidriekė norinčiųjų apsilankyti eilės. Žmonės veržėsi į vidų nepaisant to, kad stovėjimo aikštelė atvykusiems į parodą buvo mokama, o viduje aiškiai trūko... tualetų. Jeigu Opolagra organizatoriai pasirūpino, kad minėtų „statinių“ būtų visame didžiuliame parodos plote ir neteko matyti eilių, tai Master truck įsiminė ne tik įspūdinga technika, bet ir didžiulėmis eilėmis prie tualetų... Taip pat, kadangi veiksmas vyko areodoromo teritorijoje, kepinant 30 laipsnių karščiui, organizatoriai galėjo pagalvoti ir apie kokį viešą didelį baseiną ar fontaną. Juolab, kad kai kurie paviljonai tokius turėjo, o juose nuo karščio „pasislėpę“ žmonės buvo palydimi praeivių žvilgsniais.

Kita vertus, daugiau aiškių minusų neteko pastebėti, o pliusų buvo gerokai daugiau. Visų pirma tai parodos mąstai – teritorija buvo didžiulė ir visur kažkas vyko. Vienoje vietoje gaudė perdarytų ar modifikuotų vilkikų signalai, kitoje vietoje vyko ekstremalūs pasivažinėjimai karine technika, įskaitant tankus ar perdarytu, iki šiol nematytu šešiaračiu visureiginiu sunkvežimiu (toks apibūdinimas būtų tiksliausias).

Tie, kas norėjo pailsėti ramiau, galėjo neskubėdami apžiūrinėti įspūdingai išdažytus vilkikus ar vilkikus ir jų priekabas. Areografijos tematika buvo pati įvairiausia, pradedant „Karibų piratais“ ir baigiant fantastine mirusiųjų šalimi. Į kai kurias perdarytas ar išpuoštas transporto priemones netgi buvo galima įlipti. Šiaip, kiek teko pastebėti, parodos dalyviai buvo ypatingai draugiškai ir geranoriškai nusiteikę, parengę žiūrovams kalnus dovanų, įvairiausių nemokamų pramogų ir žaidimų.

Draugiškas buvo ir savo rankomis motociklą su automobilio ratais ir Zaporožiečio (tarybinis mažalitris automobilis) varikliu surinkęs vyras, tad norint buvo galima su juo kūriniu ne tik įsiamžinti, bet ir jame pasėdėti.

Išvis į motociklininkus parodoje, nepaisant to, kad ji buvo skirta automobiliams, buvo žiūrima ypatingai draugiškai – kiek supratau, jie buvo leidžiami nemokamai, su motociklais galėjo įvažiuoti į parodos teritoriją ir t.t.

Turbūt dėl tokio draugiško požiūrio, parodos metu vyko ne tik automobilių, bet ir motociklų pasirodymai. Panašu, jog lenkai į visus vairuotojus, nepaisant to, ką kuris vairuoja, žiūri vienodai geranoriškai, tad buvo keista, kad parodoje visai nesimatė lietuvių – nei su vilkikais, nei su motociklais. Ypač įvertinus tai, kad lietuvių ir lenkų moto klubai draugauja ir dažnai vieni pas kitus į svečius važinėja.

O šiaip visa paroda, kaip ir sakė Nika Service vadovas Grantas Radickas, buvo tarsi didelė šeimyninė išvyka – atrakcionai vaikams, pramogos, tokios kaip ekstremalus pasivažinėjimas, pasiskraidymas ar padangos „ridenimo“ rungtis suaugusiems, naktinė diskoteka, palydima vilkikų lempučių girliandų mirgėjimu ir, beveik visą laiką, gera nuotaika. Aišku, kai susirenka didžiulis kiekis žmonių, kažkokių nesutarimų ar nesusipratimų gali būti, tačiau visi lenkai, su kuriais teko bendrauti parodoje, būtų tai dalyviai ar tokie pat žiūrovai, buvo draugiški, geranoriški, mielai dalinosi įspūdžiais ar, esant reikalui, patarimais.

Ką aš tuo norėjau pasakyti? Tik tai, kad į tokias parodas kaip Master truck show, geriau vieną kartą nuvažiuoti, negu dešimtis kartų apie jas skaityti. Nuotraukos ir net filmuota medžiaga neperteikia visos tos šventiškos atmosferos, kuri tris dienas sklandė Nova Ves miestelio areodrome. Lietuvoje yra įdomių renginių, tačiau tokio, kaip kaimynų rengiamas Master truck show, matyti dar neteko, tad jeigu tik pasitaikys proga, būtinai dar bent vieną kartą Opolės „vilkikų sąskrydyje“ sudalyvausiu.

 

Tekstas ir nuotraukos V. Misevičiaus

Filmuota medžiaga Naosi.pl

 Prim.lt