Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Automobilio paruošimas žiemai

Artėjantis žiemos sezonas tampa iššūkiu visiems vairuotojams – nukritusi temperatūra ir nepalankios oro sąlygos turi neigiamos įtakos ne tik saugioms kelionėms, bet ir pačiam automobiliui.
Nuotraukos

2022.10.07.

Artėjantis žiemos sezonas tampa iššūkiu visiems vairuotojams – nukritusi temperatūra ir nepalankios oro sąlygos turi neigiamos įtakos ne tik saugioms kelionėms, bet ir pačiam automobiliui. Net ir tuomet, jei kruopščiai prižiūrite ir visiškai pasitikite savo transporto priemone, prasidedant šaltajam periodui pravartu ją papildomai paruošti laukiantiems pokyčiams. Šį kartą aptarsime pagrindinius žingsnius, kuriuos turėtumėte atlikti ruošdamiesi žiemai.

Pasirūpinkite žieminėmis padangomis

Šio žingsnio tikrai nepavyks išvengti – nuo lapkričio 10 dienos vasarinius ratų apavus būtina pakeisti į žieminius. Tiesa, jei naudojate universalias padangas, šis žingsnis nebus būtinas, tačiau toks jų tipas rekomenduojamas tik tiems, kurie į automobilį šaltuoju sezonu sėda ypač retai – jų eksploatacinės savybės ženkliai nusileidžia žieminiams gaminiams. Taip pat reguliariai reikėtų patikrinti jų oro slėgį: krentant temperatūrai, jis gali nukristi, o tai turės neigiamos įtakos saugioms Jūsų kelionėms ir netgi transporto priemonės būklei.

Patikrinkite akumuliatoriaus būklę

Įprastai akumuliatoriai sėkmingai veikia apie 4-5 metus, tačiau daugelis vairuotojų juos yra įpratę pakeisti tik tuomet, kai vieną rytą galiausiai nepavyksta užkurti automobilio. Tam, kad tokių situacijų išvengtumėte, pravartu iš anksto patikrinti šios detalės būklę ir įsitikinti, jog baterija galės atlaikyti dar vieną šaltąjį sezoną. Nukritus temperatūrai, jų talpa gali ženkliai sumažėti. Jei dažniausiai apsiribojate trumpomis kelionėmis, artėjant žiemai akumuliatorių rekomenduojama įkrauti papildomai.

Pakeiskite tepalus

Dažniausiai alyva yra keičiama kartą per metus ar nuvažiavus atitinkamą kilometrų skaičių. Jei tokios ridos dar nepasiekėte, tačiau tepalus keitėte pakankamai seniai, verčiau nelaukti žiemos vidurio ir šį procesą šiek tiek paankstinti. Alyvai pasenus, padidėja jos klampumas ir sumažėja atsparumas šalčiui, todėl automobilis užvedamas kur kas sudėtingiau – žiemos metu tai ypač reikšminga. Rinkdamiesi tinkamus tepalus, turėtumėte atsižvelgti į transporto priemonės gamintojų rekomendacijas. Platų tokių produktų pasirinkimą rasite paspaudę čia.

Patikrinkite aušinimo skystį

Šis skystis taip pat yra keičiamas kas kelerius metus, tačiau artėjant žiemai, vis vien pravartu patikrinti jo būklę – tai ypač rekomenduojama padaryti tiems, kurie vairuoja senesnius automobilius. Įsitikinkite, kad skystis netapo drumzlinas ir prisiminkite, ar vasarą jo neteko papildyti vandeniu – jei jis bus atskiestas, žiemą jo efektyvumas bus kur kas mažesnis. Aušinimo skystis gali užšalti ir sugadinti variklį – tokio scenarijaus tikrai norėtųsi išvengti. El. parduotuvėje Pigu.lt antifrizas parduodamas gera kaina – čia rasite įvairioms transporto priemonėms tinkančių gaminių.

Įsigykite žieminį langų plovimo skystį

Jei nesinori, kad prie žemesnės temperatūros norint nuvalyti nešvarius automobilio langus jie apsitrauktų leduku, dar prieš prasidedant šaltajam sezonui reikia įsigyti žieminį langų plovimo skystį. Svarbiausia, kad tokie produktai neužšaltų prie žemesnės temperatūros – tuomet bus užtikrinta stiklų švara ir geresnis matomumas. Prieš žiemą verta pagalvoti ir apie valytuvų keitimą: šiuo sezonu jiems teks darbuotis dažniau, tad turėtumėte įsitikinti, kad dabar jie veikia be priekaištų.

Bagažinę papildykite papildomais priedais

Tam, kad žiemos sezonu būtumėte pasiruošę įvairioms situacijoms, verta savo bagažinę papildyti naudingais atributais. Joje turėtų būti žibintuvėlis, gremžtukas, sniego šluotelė, nedidelis kastuvas, tempimo lynas ir automobilio užvedimo laidai. Žinoma, norisi tikėtis, kad šiais daiktais taip ir neteks pasinaudoti, tačiau turėsite galimybę padėti kitiems vairuotojams, kuriuos žiemą užklups netikėtai.

Atsižvelgę į šiuos patarimus, tinkamai paruošite savo automobilį artėjančiam žiemos sezonui. Tačiau nepamirškite, kad kelionių saugumas priklauso ir nuo Jūsų įpročių – šiuo laikotarpiu reikėtų būti dar atidesniems ir įvertinus kelio sąlygas, pasirinkti tinkamą greitį.