Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Keliauti su grupe nebrangiai – įmanoma

Grupinės kelionės tampa vis populiaresnės. Tai – ne tik puiki galimybė aplankyti naujas vietas, patirti naujų įspūdžių, bet ir suvienyti bendradarbius, šeimos narius ar seniai nematytus draugus.
Nuotraukos

2018.10.17.

Grupinės kelionės tampa vis populiaresnės. Tai – ne tik puiki galimybė aplankyti naujas vietas, patirti naujų įspūdžių, bet ir suvienyti bendradarbius, šeimos narius ar seniai nematytus draugus. Renkant didesnį keliautojų kolektyvą, labai svarbu pasirūpinti tinkamo transporto nuoma. Juk didelę dalį šiltų prisiminimų lemia tai, su kuo sėdima, kaip jaučiamasi, kokiais patogumais galima naudotis. Taip pat svarbu paieškoti ir kitų taupymo būdų. Kruopščiai apgalvotos kelionės ne tik palieka malonių prisiminimų, bet ir padeda sutaupyti.

Išankstinis planavimas – pagrindas mažesnėms išlaidoms

Dauguma žmonių mano, kad suorganizuoti didelę kelionę yra labai brangu. Tačiau tinkamas planavimas gali užtikrinti stebėtinai nedideles išlaidas. Visų pirma, daugelis muziejų taiko didesnes nuolaidas grupiniams bilietams. Taip pat verta pasidomėti, kurie pažintiniai objektai gali būti aplankyti nemokamai.

Priklausomai nuo pasirinktos šalies ir kalbinių sugebėjimų, galima užkalbinti vietinius pardavėjus, svečių namų savininkus ir įkalbėti vieno kito euro nuolaidai ar jauniausio grupės nario pavaišinimui nemokama ledų porcija. Taip pat nepamirškite, kad daugelis vietinių kepyklėlių darbo pabaigoje daug pigiau išparduoda likusią produkciją. Pasinaudoję tokia galimybe, pažinsite vietos virtuvės ypatumus už labai mažą kainą.

Bendros išlaidos taip pat bus mažesnės, jeigu keliausite ne sezono laikotarpiu. Be to, taip išvengsite didžiųjų turistų srautų ir mėgausitės asmenukių lazdų neužgožtu vaizdu. Nevertėtų atsisakyti ir vykti į kaimynines šalis, pavyzdžiui, pasirinkę kelionę į Lenkiją ar Latviją išvengsite didelių kuro sąnaudų, apsirūpinsite maistu pigiau.

Autobusų, mikroautobusų, kitokio talpaus transporto nuoma grupinei kelionei naudinga tuo, kad taip keliaujant nereikės patirti jokių nemalonumų dėl bagažo mokesčių. Nuolatiniai keliautojai lėktuvais tikrai patvirtintų, kad net įprasto bagažo kaina piniginę gali smarkiai paploninti. Keliaujant autobusu, nieko nereikės palikti namuose, tad neteks švaistyti pinigų į netilpusiems daiktams: su savimi galėsite pasiimti ne vieną lagaminą, įsidėti į jį visko kiek norite (išskyrus, žinoma, pervežti draudžiamų daiktų). Daiktus visada turėsite netoliese, lengvai pasiekiamus, o geriausia – tai, kad jums niekur nereikės jų nešiotis.

Kalbant apie kelionės planavimą, saugumą ir taupumą, labai svarbu paminėti sveikatos draudimą. Keliautojai paprastai apdraudžiami civiliniu draudimu pačios transportą nuomojančios kompanijos. Tačiau toks draudimas neapsaugo nuo išlaidų patyrus nelaimingą atsitikimą pramogaujant. Prieš kelionę rekomenduojama pasitarti su savo draudimo agentu, įvertinti, ar mėgausitės ekstremaliomis pramogomis. Taip pat naudinga apsvarstyti peršalimo, įvairių virusų, infekcijų tikimybę ir įsidėti vaistų.

Gyvenimas ant ratų

Keliaudami su visa grupe, autobusiuku turite galimybę nemažai sutaupyti ir bent kelias naktis praleidę pačioje transporto priemonėje, nesinaudodami nakvynės paslaugomis. Be to, transporto nuoma užsiimančios įmonės gali pasiūlyti įvairių papildomų privalumų ir patogumų. Ergonomiškos sėdynės, erdvus salonas, atskirai reguliuojama kondicionavimo sistema leis kelionės metu jaustis išties komfortiškai.

Taip pat moderniuose autobusuose galima naudotis šaldytuvu, virtuvėle – taigi, dalį maisto verta tiesiog įsigyti tebebūnant Lietuvoje. Kelionės metu nepamaišys ir vandens buteliukas, nes pirkdami vis naujus mažus vandens butelius ne tik sukaupsite daug plastiko, bet ir pastebėsite, kad išleidote nemažai pinigų.

Nemokamos pramogos

Tam, kad kelionė su grupe neprailgtų, o laikas kelyje nebūtų tuščiai išvaistytas, transporto nuoma užsiimančios kompanijos papildomai rūpinasi pramogomis. Pavyzdžiui, šiandien net ir mikroautobusiukuose diegiamas bevielis interneto ryšys. Kelyje taip pat galite žaisti stalo žaidimus, spręsti galvosūkius ar skaityti knygas, naudotis išmaniaisiais įrenginiais – pastarųjų bateriją įkrauti galima naudojant patogius elektros lizdus. Transporto priemonėse esantys mikrofonai suteiks galimybę išrinkti kelionės anekdotų karalių ar karalienę, o norintiems pailsėti nuo kaimyno pasakojimų pravers daugelyje autobusų įrengta DVD, garso aparatūra ir mediateka. Taigi, pramogauti galima ir nepatiriant papildomų išlaidų.

Gerai apgalvota kelionė – ir nebrangi, ir turininga

Savarankiškas kelionės planavimas ir organizavimas – pasirinkimas, leidžiantis tiksliai kontroliuoti laiką, nesijaudinti dėl įvairių kliūčių, pavyzdžiui, tikimybės nespėti persėsti iš lėktuvo į traukinį ar atidėto skrydžio. Talpaus transporto nuoma gali būti vienas iš sprendimų, kaip nebrangiai pakeliauti su kolegomis ar bendramoksliais, didele draugų kompanija. Viskas, ko reikia – tai nuosekliai parengtas planas, laiku užsakytos paslaugos ir pasiryžimas nuotykiams.