Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ypatingų automobilių nuoma – kas tai?

Žmonės nuomoja beveik viską – namus, poilsines, motociklus, automobilius, dviračius ir
Nuotraukos

Žmonės nuomoja beveik viską – namus, poilsines, motociklus, automobilius, dviračius ir keturračius. Tai jau tapo įprasta. Kiek įdomiau ir pradžioje net keisčiau skamba frazė „ypatingų automobilių nuoma“. Kas tai? Kokie tie automobiliai? Kuo jie ypatingi? Kuo ypatingų automobilių nuoma skiriasi nuo įprastų? Į šiuos ir kitus klausimus mes paprašėme atsakyti „Prabangių automobilių nuomos“ įmonės savininką Saulių Beržį.

 

Kaip gimė idėja nuomoti ypatingus automobilius?

Esu Saulius Beržis, automobilių nuomos įmonės, kuri nuomoja ir ypatingus automobilius, įkūrėjas. Gyvenime esu verslininkas, automobilių konstruktorius ir lenktynininkas. Automobilį „Luftwaffe“ susikonstravau savo malonumui ir dalyvavimui įvairiose trumpų nuotolių žiedinėse lenktynėse, bet kadangi lenktynių Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse (Latvija,Estija) vyksta ne tiek ir daug, nusprendžiau savo „žaislu“ pasidalinti su bendraminčiais, kurie neturi galimybių ar laiko tiek, kiek reikia paaskirti automobilio konstravimui, priežiūrai ar įsigijimui. Pasidalinti su visais, norinčiais dalyvauti automobilių lenktynėse ar šiaip palakstyti po lenktynių trasą ir pasijausti tikru lenktynininku... Tokia istorijos pradžia ir filosofija.

Ar ypatingi automobiliai yra paklausūs?

Mūsų turimi automobiliai yra dviejų tipų – profesionalūs sportiniai, puikiai tinka mėgėjiškoms ar regioninėms varžyboms. Su jais galima pasiekti aukštų rezultatų. Ir gatvės „monstras“ – BMW M6. Juo galima važinėti gatvėmis ir pajausti variklio galią, mėgautis skleidžiamu garsu, jausti puikiai subalansuotą važiuoklę. Su šiuo automobiliu labai tinka važiuoti aplankyti senus draugus ar nustebinti savo merginą. Visi automobiliai skirti ne pragmatiškiems žmonėms, o žmonėms su polėkiu, vairavimo gurmanams... Tarkim, yra klientas, kuris per mėnesį bent tris dienas nori pasimėgauti vairavimo teikiamu malonumu, kurį gali suteikti tik toks modelis, kaip „M6“.....Kiti du ypatingi automobiliai daugiausia domina žmones, jau ragavusius lenktynininko duonos ir ieškančius iššūkių... Tai automobiliai ne eiliniam ramiam vairuotojui... Dauguma žmonių prisibijo šių automobilių, nors ir norėtų, ir galėtų leisti sau prasilėkti su, tarkim, „BMW Luftwaffe“.

Ar tokį automobilį gali išsinuomoti kiekvienas norintis?

Šiuos automobilius gali išsinuomoti kiekvienas norintis sužinoti, kas yra tikras greitis ir galia. Svarbiausia nugalėti savas baimes ir nebijoti svajoti. Žinoma reikia nepamiršti ir to, kad šie žaisliukai nepatyrusiose ar per daug savimi pasitikinčio vairuotojo rankose gali būti pavojingi.

Kokie apribojimai taikomi sportiniams automobiliams – rida, amžius, automobilio padangų būklė?

Sportiniai automobiliai skirti važinėti uždarose trasose. Kaina tokiu atveju skaičiuojama pagal važiavimo laiką (valandomis). „BMW M6“ jokių papildomų apribojimų nėra, viskas taip pat kaip ir su kitais mūsų nuomojamais automobiliais.

Ar galima su tokiu automobiliu dalyvauti varžybose? Jei taip, kokios keliamos sąlygos?

Su pirmaisiais dviem automobiliai, galima dalyvauti visose regioninėse žiedinėse varžybose. Reikia tik turėti lenktynininko licenciją, o jei jos nėra, mūsų nuoma gali tuo pasirūpinti.

Trasa ypatingiems automobiliams pasirūpinate Jūs? Ar galima nulėkt, tarkim, į Bikierniekų trasą Latvijoje?

Trasa rūpinasi pats klientas, bet esant, pageidavimui, mes galime pasirūpinti trasa, aptarnavimu, transportu ir kitais kliento poreikiais. Jam beliks tik mėgautis važiavimu. Galime sportinį automobilį nuvežti ir į Bikerniekų ar kurią kitą trasą, kurią tik klientas pasirinks. Aišku, viskas kainuoja papildomai.

„Alfa Romeo 155 ZE“ ir „BMW Luftwaffe“, „BMW M6“ – kodėl tokie automobiliai po vienu stogu? Ar M6 nėra tikslinga išskirti?

Šie automobiliai, po vienu stogu todėl, kad su sportiniu automobiliu važiuoti gali toks žmogus, kuris skiria savo pomėgiams ne tik pinigų, bet ir daug laiko. Jei laiko nėra daug ar adrenalino poreikis nėra didelis, puikiai tinka „M6“ modelis.

Kokias klaidas dažniausiai daro automobilį nusprendę išsinuomoti žmonės?

Sakyčiau, klaidų mūsų tautiečiai pasirinkdami automobilį nedaro. Lietuviai – labai racionalūs ir praktiški žmonės.

Kokius defektus bando nuslėpti, grąžindami automobilį?

Dažniausiai automobiliai kenčia nuo mūsų kelių. Visi žinome, kad mūsų keliai – duobėti, nelygūs ir juose galima sugadinti padangą, ratlankį, pažeisti važiuoklę. Tai padarę žmonės apsimeta, kad nieko neįvyko – į duobę neįvažiavo, automobilio neapgadino ir pan. Taip pat bandoma nuslėpti kėbulo pažeidimus, apibraižymus. Mažai žmonių, kurie išdidžiai prisipažįsta, kad apgadino automobilį ir padarė tą ir aną. Tikiuosi, kad visgi tokių klientų daugės.

Koks nors linksmas, kurioziškas atvejis iš šių automobilių nuomos istorijos?

Kurioziška istorija buvo nutikus su „Luftwaffe“, pernai vasarą turėjome kompaniją vyrukų, kurie su šia mašina norėjo dalyvauti Palangos lenktynėse. Trys buvo iš Vilniaus, vienas iš Kauno. Prieš lenktynes, pagal mūsų programą vyko treniruotės Kačerginės Nemuno Žiedo trasoje. Vyrai atvažiuodavo į Kačerginės Žiedą, aš aplėkdavau kelis kontrolinius ratus, kad įsitikinčiau, jog automobilis tinkamas treniruotėms, o tada jau važiuodavo jie. Atsitiko taip: vyrai iš Vilniaus atvažiuoja į treniruotę, aš jau šildau automobilį trasoje ir tada pastebiu, kad kažkas negerai automobilio važiuoklei. Sustoju ir sakau savo kolegai, taip pat lenktynininkui – imk ir pralėk, gal tu suprasi kas negerai. Galiausiai situacija tokia – vyrai jau pasiruošę laukia, stebi į boksus grįžtantį automobilį, tačiau iki boksų likus maždaug 300 m iš padangų pasipila dūmai, automobilis pradeda suktis ir atsitrenkia į atitvarus. Visiems tampa aišku, kad šiandien treniruotes nebus. Technika gali sugesti ir niekada nežinai, kas bus už kito posūkio. Būtent todėl norisi išbandyti savo sėkmę ir jėgas. Manau, kol bus azartiškų, nutrūktgalvių žmonių, tol mes nuomosime ypatingus automobilius.

Dėkui už pokalbį

 

Kalbėjosi V. Misevičius

Prim.lt