Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Autobusai su maišais ant stogo

Dujomis varomi autobusai Lietuvoje vis labiau populiarėja
Nuotraukos

 

Dujomis varomi autobusai Lietuvoje vis labiau populiarėja. Tačiau jie nėra nūdienos naujiena. Tokios transporto priemonės miestų gatvėmis važinėjo ir per Antrąjį pasaulinį karą.

e abejo, tuomet dar nebuvo tokių balionų, kokie tvirtinami ant dabartinių autobusų stogo. Žmonės tiesiog pritvirtindavo ant stogo didžiulį maišą, kur būdavo saugomos suspaustos gamtinės dujos.

Autobusai su tokiais originaliais dujų balionais gaminti per Antrąjį pasaulinį karą. Populiariausi jie buvo Prancūzijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje, kadangi padėjo spręsti benzino trūkumo problemas. Be autobusų, tokie „maišai“ dujoms saugoti buvo tvirtinami ir ant lengvųjų, ir ant krovininių automobilių.

Kad pakeistų vieną litrą benzino, reikėjo nuo dviejų iki trijų kubinių metrų dujų. Maišai dujoms saugoti buvo gaminami iš šilko ar kitokios medžiagos, kurią „prisotindavo“ guma. Tokių balionų remontas buvo neką sudėtingesnis, negu pradurtos guminės padangos.

Kad nekiltų gaisro pavojus, net autobusų stotelėse, kur stodavo tokie autobusai, buvo draudžiama rūkyti. Dar viena problema – didesnis transporto priemonių aukštis. Maršrutai būdavo sudaromi taip, kad autobusai galėtų pravažiuoti po tiltais.

Tokie dujiniai autobusai galėjo važiuoti 50 km/val. ir didesniu greičiu.