Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip paruošti visureigį bekelei?

Automobilių pramogos gali būti įvairios: driftas, ralis, lenktynės ir bekelė. Mėgstantys laiką leisti gamtoje ir nebijantys išsipurvinti labai dažnai renkasi bekelės visureigius.
Nuotraukos

2022.08.11.

Automobilių pramogos gali būti įvairios: driftas, ralis, lenktynės ir bekelė. Mėgstantys laiką leisti gamtoje ir nebijantys išsipurvinti labai dažnai renkasi bekelės visureigius. Be abejo, vienas svarbiausių dalykų renkantis bekelės visureigį yra visi varantys ratai, tačiau to tikrai nepakaks norint saugiai įveikti sunkiai pravažiuojamas vietoves.

Nors patarimų ir patobulinimu yra begalė, be žemiau išvardintų penkių dalykų rimtai bekelės trasai pasiruošti bus sunku.

Reikia didesnės prošvaisos

Automobilio prošvaisa yra atstumas tarp dugno bei žemės. Nors gamintojai visureigius aprūpina kiek didesne prošvaisa, ją vis tiek reikėtų padidinti bent keletą centimetrų, kad visureigis “nepasikabintų” ant kelmų bei akmenų. Prošvaisą galima padidinti sumontavus specialius amortizatorius ir spyruoklęs arba netgi pneumatinę pakabą.

Įprastai didesnė prošvaisa yra reikalinga ilgesnę ratų bazę turintiems visureigiams.

Pasirūpinkite tvirta dugno apsauga

Pažeidžiamiausia vieta visureigio apačioje įprastai yra karteris, kadangi jo pažeidimo atveju išbėga variklio alyva ir variklis visiškai sugadinamas. Kartais reikia apsaugoti ir degalų baką.

Apsaugai įprastai naudojamas 6-8 mm storio plienas. Jis pritvirtinamas po saugomomis dalimis ir atlaiko itin stiprius smūgius bei didelį svorį.

Būtinos atitinkamos padangos

Padangos automobiliams suteikia atitinkamą charakteristiką ir yra atsakingos už saugumą. Standartinės padangos dažniausiai optimizuotos važiavimui asfaltu, žvyrkeliu ir kitais dažnai sutinkamais kelio paviršiais. Tuo tarpu, norėdami pasiruošti bekelei turėtumėte įsigyti specialias “purvines” padangas, kurios yra gerokai aukštesnės ir turi grubų protektorių.

Investuokite į elektrinę gervę

Sakoma, kad kuo didesnis visureigio pravažumas, tuo toliau reikės eiti ieškoti pagalbos įklimpus. Nei vienas rimtas bekelės visureigis neįveiktų baisiausių trasų be elektrinės gervės. Sumontavę ją automobilio priekyje pasirūpinsite, kad išsikapstysite iš bet kokios situacijos tol, kol aplinkui jus bus medžių lynui pritvirtinti.