Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Volvo Trucks moko saugumo ir ekonomiškumo

Statistika byloja, kad dažniausia avarijų keliuose priežastis – žmogiškasis faktorius
Nuotraukos

Klaipėdoje, Vilniuje, Šiauliuose ir Kaune Volvo Lietuva organizuoja seminarus vežėjams ir sunkiojo transporto specialistams apie tai, kas svarbu: saugumas ir mažos degalų sąnaudos. Paskutinį balandžio antradienį sostinės Novotel viešbutyje surengtas seminaras Vilniaus regiono vežėjams.

Statistika byloja, kad dažniausia avarijų keliuose priežastis – žmogiškasis faktorius, kai vairuotojas dėl nuovargio ar monotonijos praranda budrumą ir išklysta iš kelio. Tam, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių keliuose, nuo šių metų lapkričio 1 dienos Lietuvoje įsigalios griežtesni saugumo reikalavimai naujai registruojamiems sunkvežimiams.

Saugumas – pirmiausia

Dvi apsaugos sistemos taps privalomos naujai registruojamiems sunkvežimiams Lietuvoje nuo šių metų lapkričio pirmosios: įspėjimo apie nukrypimą nuo kelio juostos sistema LKS ir įspėjimo apie susidūrimą sistema su avarinio stabdymo funkcija CW-EB.

Pirmoji, pagal sumontuotos kameros parodymus informuoja vairuotoją, kai tik priekinis vilkiko ratas užvažiuoja ant kelio skiriamosios linijos. O antroji – ne tik pagal kameros, bet ir pagal papildomai Volvo sunkvežimiuose sumontuoto radaro parodymus, identifikuoja kliūtį, analizuoja mašinos greitį, ir padeda išvengti smūgio signalizuodama apie pavojingą artėjimą, mažindama vilkiko greitį, ir visiškai sustabdydama mašiną, jei vairuotojas pats nesiima veiksmų susidūrimui išvengti.

Tokios sistemos reikalingos, nes padeda išvengti dažniausiai pasitaikančių žmogiškojo faktoriaus klaidų – dėl nuovargio ar monotonijos prarasto budrumo. Jau nuo rugsėjo ši įranga bus montuojama serijinėje Volvo vilkikų komplektacijoje.

Be privalomų apsaugos sistemų Volvo jau diegia ir kitas didesnį eismo saugumą užtikrinančias funkcijas: automatinės greičio kontrolės, „aklųjų zonų“ apžvalgos bei elektroninę transporto valdymo sistemą Dynafleet.

Svarbus kiekvienas lašas

Volvo Trucks Lietuva vairuotojų tobulinimo instruktorius Eivitas Žarys atskleidė daugybę svarbių aspektų, kurie daro įtaką degalų sąnaudoms . Pasak eksperto, net – 37 proc. degalų sąnaudų priklauso nuo sunkvežimio komplektacijos: tinkamo galingumo variklio, automatizuotos pavarų dėžės, padangų tipo, oro aptakų, mažinančių pasipriešinimą,

„Kartais degalų sąnaudos didėja dėl papildomos sunkvežimio puošybos – sumontuotų lempų, nuo smūgio saugojančių grotelių, trukdančių prieiti prie variklio ar papildomos atributikos, kuri sunkvežimį daro tik gražesnį, bet ne ekonomišką. Ekonominis degalų taupymo efektas turi būti skaičiuojamas ne pagal vieną reisą, o pagal ilgalaikio eksploatavimo rodiklius“, – atkreipė dėmesį instruktorius.

Tačiau vairuotojo veiksmai gali padaryti didžiulę įtaką galutinėms degalų sąnaudoms. Pavyzdžiui, vairuotojas gali keisti važiavimo greitį, nes didesnis greitis visada pareikalaus daugiau energijos.

Volvo Trucks Lietuva organizuojamų vairuotojų įgūdžių tobulinimo kursai leidžia išmokti ekonomiškai vairuoti bet kokios markės sunkvežimį – ne tik Volvo. E. Žarys kviečia patiems išbandyti ir pasisemti daugiau ekonomiško vairavimo įgūdžių ir dalyvauti kasmetinėse ekonomiško vairavimo varžybose „The Drivers“ Fuel Challenge“.

Sulaukta klausimų ir dėmesio

Volvo Trucks Lietuva komunikacijos rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus tinklalapiui Trucker LT sakė, kad keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose į seminarus susirinko daugiau nei pusantro šimto dalyvių. Susirinkusieji pranešėjams uždavė daug praktinių klausimų: apie visame pasaulyje garantuotą techninę ir medicininę pagalbą Volvo Truck Assistance, finansinio saugumo instrumentą Volvo Financial Services ir žinoma  – apie darbo efektyvumo didinimą.

Tuo tarpu, UAB „Volvo Lietuva“ generalinis direktorius Jarkko Aine atkreipė dėmesį į svarbiausius seminarų akcentus: saugumą ir degalų taupymą.

„Mums svarbiausia susikoncentruoti ties degalų sąnaudomis ir realiomis detalėmis, kai siekiame efektyviausiai valdyti sunkvežimį. Taip pat vertiname vairuotojų pastangas ir vairavimo būdą bei techniką, kiek įmanoma, optimizuojant degalų sąnaudas, sutaupant kiek įmanoma daugiau degalų, ir žinoma – didinant transporto įmonių pelningumą.

Svarbios tikslios žinios, į kokius sunkvežimio parametrus būtina atkreipti dėmesį, kaip geriausiai išnaudoti įrangą. Ir žinoma – parodyti, kokius sprendimus siūlome, kaip galime glaudžiau bendradarbiauti su pirkėjais, kad drauge padidintume jų pervežimus.

Žinoma, mes didžiuojamės mūsų vairuotojų mokymais, efektyvia sistema Dynafleet.Be to, nepamirštant mūsų sunkvežimių – mūsų fantastiškų sunkvežimių, kurie yra vieni labiausiai degalus taupančių sunkvežimių rinkoje“, – tinklalapiui Trucker LT sakė vadovas.

 

Trucker.lt informacija