Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Atsako specialistai - Apie automobiliui kenkiančius vairuotojų įpročius

Pirmą kartą sėdę prie vairo, daugelis mūsų griežtai laikosi
Nuotraukos

2017 09 21

Pirmą kartą sėdę prie vairo, daugelis mūsų griežtai laikosi visų instrukcijų ir rekomendacijų. Laikui bėgant, atsirandant patirčiai, požiūris į instrukcijas ir rekomendacijas keičiasi.

Dar daugiau, atsiranda įpročių, kurie, toli gražu ne visada, yra „naudingi“. Praktika rodo, kad kuo ilgiau žmogus važinėja, tuo sunkiau tų įpročių atsisakyti, nors jie ir kenkia automobiliui. Taigi, ko reiktų nedaryti sėdus prie vairo?

 Nereiktų ranka remtis į pavarų perjungimo svirtį

Ne vienas vairuotojas, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties, yra įpratęs remtis į pavarų perjungimo svirtį, tarsi tai būtų ranktūris. To nereiktų daryti bent jau todėl, kad vairą privalu laikyti abiem rankomis. Be to, nuo tokios, atrodytų, nedidelės, tačiau nuolatinės apkrovos, pavarų dėžėje gali iš savo vietų pasislinkti tiek sinchronizatoriai, tiek krumpliaračiai, todėl pavaras perjunginėti bus sunkiau.

 Degalus pilti tik tada, kai bakas beveik tuščias

Kai automobilis stovi, bake kaupiasi mechaninės priemaišos, susidaro nuosėdos. Šis purvas patenka į degalų siurblį, kenkdamas ne tik jam, bet ir filtrams. Žiemą išvis rekomenduotina nuolat laikyti baką bent pusiau užpildyta, idant būtų išvengta sistemos, kurioje kaupiasi kondensatas, užšalimo. Taip pat reiktų žinoti, kad „gavęs laisvę“, degalų bake susikaupęs vanduo gali pridaryti ir kitų nemalonumų.

 Pamirškite dažnus stabčiojimus

Visos vairavimo mokyklose moko judėti su bendru srautu ir laikytis saugaus atstumo, tačiau nutyli, kad jeigu dažnai stabčiosite, teks dažnai keisti ne tik greitai besidėvinčias stabdžių trinkeles, bet ir stabdžių diskus. Taip pat, norint išvengti nemalonių staigmenų kelyje, reiktų įprasti stebėti tiek stabdžių skysčio kiekį, tiek stabdžių žarnelių būklę.

 Pašaliniai garsai? Būtinai raskite priežastį

Net ir pats mažiausias pašalinis garsas ar neaiškios kilmės čirpimas signalizuoja apie kažkokį gedimą. Daugumas vairuotojų tokius ženklus linkę ignoruoti, o paskui stebisi, kad „netikėtai“ automobilis ėmė ir sugedo. Jeigu automobilis pradėjo skleisti „neįprastus“ garsus, verčiau iškart atlikite diagnostiką ir raskite galimą problemą.

 Rankinis stabdis buvo sukurtas naudojimui

Ypač šį stabdį reiktų prisiminti automobilių su Automatinėmis pavarų dėžėmis, savininkams. Reikalas tas, kad palikus tokį automobilį įkalnėje, visa stovėjimo apkrova tenka dėžės veleno krumpliaračio spynelei. Saugant pavarų dėžę, paliekant automobilį įkalnėje, pirma reiktų smarkiai nuspausti stabdžių paminą, tada perjungti PD į parkavimo padėtį, vėliau užtraukti rankinį stabdį ir tik tada atleisti stabdžių paminą.

 Tausokite variklį, neverskite jo šalto veikti aukštomis apsukomis

Daugumos modernių variklių nereikia šildyti prieš kelionę, tačiau vertėtų atminti, kad kol jis nepasiekė darbinės temperatūros, apsukos neturėtų viršyti 2 000 aps./min. Orui atšalus, išvis vertėtų porą minučių leisti užvestam varikliui padirbti „laisvai“ ir tik tada pradėti važiuoti.

 Leisdamiesi nuo kalno nepamirškite atleisti stabdžių

Nemaža dalis vairuotojų, automobiliui leidžiantis nuo kalno, bijodami, kad gali nespėti sustabdyti, koją nuolat laiko ant stabdžių paminos. Tai ne tik tampa stabdžių sistemos perkaitimo priežastimi, bet ir lemia greitesnį trinkelių bei diskų dėvėjimąsi. Jeigu abejojate ar spėsite sustabdyti, verčiau įjunkite žemesnę pavarą ir leiskitės, taip į stabdymo procesą įtraukdami ir variklį.

 Tiek prieš, tiek ir po kelionės apžiūrėkite automobilį

 Automobilių vagys sugalvoja vis naujų, bet ganėtinai paprastų vagysčių būdu. Vienas tokių – įsprausti monetą į keleivio durelių rankenėlę. Retas kuris vairuotojas, ypač kai važiuoja vienas, įpratęs apžiūrėti visą automobilį, tad piktavaliai tuo naudojasi. Įkišus momentą, net ir nuspaudus pultelyje mygtuką „užrakinti“, automobilio centrinis užraktas gali nesuveikti, tad nepatingėkite ir palikdami automobilį atokiau ar neapšviestoje vietoje, jį apžiūrėkite.

 

Prim.lt