Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Vairavimo malonumo paslaptis – švara ir komfortas

Ne visuomet susimąstome apie tai, kad komfortą ir važiavimo malonumą lemia ir švari aplinka.
Nuotraukos

2018.07.02.

Automobilio salonas daliai vairuotojui prilygsta antriesiems namams: ten valgome, miegame, praleidžiame nemažą darbo laiko ir laisvalaikio dalį. Tačiau tikruosius namus esame linkę tvarkytis kur kas dažniau nei automobilio vidų. Ne visuomet susimąstome apie tai, kad komfortą ir važiavimo malonumą lemia ir švari aplinka.

Vidus ir išorė

Pripažinkime, komfortas labai priklauso nuo nepriekaištingos automobilio vidaus ir išorės švaros. Naujai įsigytą automobilį norisi prižiūrėti labiau ir atidžiau. Tačiau svarbu nepamiršti reguliarios priežiūros ir vėliau, ypatingai tuo atveju, jei automobilio kurį laiką nevairavote. Automobilių veidrodėliai, priekinis stiklas, žibintai, kėbulas, salonas turėtų būti valomi, plaunami bent vieną kartą per mėnesį.

Estetika – dar ne viskas

Neapsiribokite vien estetine automobilio išvaizda. Puiku, jei mėgstate dažnai plauti automobilio kėbulą, tačiau labai svarbu nepamiršti ir kitų autodalių priežiūros, ypatingai – žiemai baigiantis. Šaltuoju sezonu ant automobilio paviršiaus neišvengiamai nusėda druska. Tai – kėbulo „priešas“, skatinantis rūdžių atsiradimą. Patariama kruopščiai nuplauti kėbulą ir jo ertmes, automobilio dugną, variklio dangtį, slenkstį, netgi variklio paviršių – druska ir drėgmė mažina šios detalės tarnavimo laiką. Nepamirškite, kad minėtų nešvarumų gali būti neigiamai paveikiami ir automobilių veidrodėliai, stiklai.

Taip pat patikrinkite automobilio važiuoklę, pakabą. Dažnai keičiantis sezonams reikia balansuoti ratus – nepalankios kelio sąlygos, pavyzdžiui, duobės išbalansuoja ratų geometriją. Dėl šios priežasties padangos nusidėvi netolygiai, tad atsiranda nemažų išlaidų.  

Pelėsis – nepageidaujamas

Jei auginate šunį, turite vaikų arba kamuoja kvėpavimo takų ligos, alergija, kitokie sveikatos sutrikimai, rekomenduojama visapusiškai išvalyti saloną. Reikėtų dažniau plauti kilimėlius, keisti filtrus. Per žiemą salone prisikaupia drėgmės, purvo, druskų. Pravartu jį išdžiovinti ir švariai išsiurbti, nes įjungus kondicionierių nešvarumai gali patekti į kvėpavimo takus.

Jeigu atšilus orams mėgstate įjungti kondicionierių, tačiau to vengiate, nes greitai susergate sloga – tikroji problema gali būti susikaupus drėgmei atsirandančios pelėsio sporos, o ne pučiamas šaltas oras. Esama patikimų priemonių, kurios pelėsį naikina – jų galima įsigyti specializuotose automobilių parduotuvėse, servisuose.

Skysčiai ir automobilių veidrodėliai

Alyva, aušinimo skysčiai, langų ploviklis – nedaug kainuojantys, tačiau būtini, nes užtikrina sėkmingą automobilio eksploatavimą. Tai, kaip valomi veidrodėliai, priekinis stiklas, žibintai, priklauso nuo sezono. Vasarą ant stiklo patenka daugiau dulkių ir vabzdžių, žiemą – druskos ir purvo, todėl svarbu tinkamai parinkti langų ploviklius – skiriasi jų veikliosios medžiagos.

Automobilių veidrodėliai ir stiklai turi būti švarūs visuomet. Plaudami stiklus ne tik pastebėsite įskilimus ir kitokius pažeidimus, bet ir užtikrinsite geresnį matomumą. Jei veidrodėliai ar stiklai yra įskilę, subraižyti, būtina juos pakeisti, nes įtrūkimas gali plisti. Nepakeitę jų naujais, iškelsite grėsmę saugumui.

Vairuotojo vieta: sėdynė ir veidrodėliai

Užtikrinę tvarkingą automobilio būklę, pasirūpinkite savimi. Automobilių veidrodėliai, sėdynė turi būti tinkamai sureguliuoti – tuomet vairuotojas išties galės atsipalaiduoti, jausti vairavimo malonumą. Sėdynę sureguliuokite taip, kad su ja liestųsi kuo didesnis kūno plotas. Taip sėdėdami ilgiau nepajusite kojų, nugaros, sėdmenų nuovargio.

Atsižvelgti reikia ir į vairo padėtį. Pasitikrinkite, ar išmynus sankabos pedalą, kairė koja lieka šiek tiek sulenkta, o kulnas remiasi į grindis. Tokia sėdėsena taip pat užtikrina mažesnį nuovargį.

Tinkama sėdynės atlošo padėtis yra tokia, kai vairuotojo stuburas primena S raidę. Nelenkite atlošo per daug atgal ar į priekį, ir ši padėtis gausis savaime. Jei riešais liečiate vairo viršų, o rankos yra šiek tiek sulenktos – sėdite taisyklingai.

Šoniniuose veidrodėliuose turėtumėte matyti mažą dalį automobilio šono ir kur kas didesnę kelio dalį, esančią šalia ir už automobilio.

Papildomi daiktai

Jeigu mėgstate būti pasiruošę visiems gyvenimo atvejams, automobilyje turėkite akinius nuo saulės, navigacinę sistemą. Praversti gali ir papildomi automobilių veidrodėliai: juk transporto priemonė privalo pasižymėti maksimaliu komfortu, saugumu. Dėl šios priežasties verta apgalvoti visus patogumo veiksnius, įsigyti reikiamas priemones – tai, kaip jaučiamės vairuodami, labai priklauso nuo pastangų.