Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kiekvienas lašas brangus – ne lozungas!

Rugpjūčio 25 d. baigėsi „Volvo“ sunkvežimių ekonomiško vairavimo varžybų „The Drivers‘ Fuel Challenge“ etapas Lietuvoje. Kaune vykusiame finale geriausią rezultatą antrus metus iš eilės pasiekė Danas Tumosa iš UAB „Transeiga“.
Nuotraukos

2013.09.02

Rugpjūčio 25 d. baigėsi „Volvo“ sunkvežimių ekonomiško vairavimo varžybų „The Drivers‘ Fuel Challenge“ etapas Lietuvoje. Kaune vykusiame finale geriausią rezultatą antrus metus iš eilės pasiekė Danas Tumosa iš UAB „Transeiga“. Jis spalį atstovaus Lietuvai šių varžybų didžiajame finale Kroatijoje.


Ekonomiško vairavimo varžybų „The Drivers‘ Fuel Challenge“ tikslas – tam tikrą atstumą nuvažiuoti sunaudojus kuo mažiau degalų. Lietuvoje šios varžybos pirmą kartą buvo suorganizuotos 2012 m. Tradicija pratęsta ir šiemet – varžybose buvo kviečiami dalyvauti  profesionalūs sunkvežimių vairuotojai, nepriklausomai nuo to, kokio gamintojo sunkvežimį jie vairuoja. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos kvalifikaciniuose etapuose birželį – rugpjūtį dalyvavo 132 vairuotojai. Lietuvos finale rugpjūčio 25 d. Kaune susitiko kvalifikaciniuose etapuose aukščiausias vietas užėmę vairuotojai – po 4 iš kiekvieno etapo, viso 12 vairuotojų.
 
„Šios varžybos sulaukė nemažai dėmesio ir patvirtino, kad ekonomiškas vairavimas įgauna vis didesnę svarbą, nes išlaidos    degalams sudaro nemažą transporto įmonių kaštų dalį. Šiuolaikiniai sunkvežimiai yra aprūpinti modernia degalus taupyti padedančia įranga, tačiau vairuotojas bei jo vairavimo įgūdžiai ir toliau vaidina pagrindinį vaidmenį“, – sako UAB „Volvo Lietuva rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus.
 
Sekmadienio rytą į „Volvo“ sunkvežimių centrą Kaune susirinkę finalo dalyviai burtų keliu buvo paskirstyti į du pusfinalio važiavimus. Vairuotojai sėdo į du vienodus naujuosius „Volvo FH“ vilkikus, kuriuose sumontuoti 500 AG varikliai ir automatizuotos „I-Shift“ pavarų dėžės.

Pusfinaliuose varžybų dalyviai vilkikais su pakrautomis puspriekabėmis važiavo ta pačia 28 km trasa Kauno apylinkėmis, kiekvieno jų tikslas buvo kirsti finišo liniją, sunaudojus kuo mažiau degalų ir neviršijus 30 minučių važiavimo laiko limito. Degalų sąnaudos matuotos naudojant informacinės „Volvo Trucks“ transporto sistemos „Dynafleet“ duomenis, kuria buvo aprūpinti abu „Volvo FH“. Du geriausius rezultatus pusfinaliuose pademonstravę vairuotojai susitiko finaliniame važiavime.
 
Lietuvos finalo nugalėtoju tapo Danas Tumosa iš UAB „Transeiga“. Jis trasą įveikė per 29 min. 27 sek. ir sunaudojo 7,28 l dyzelino. Antroji ir trečioji vietos atiteko UAB „GRT Lietuva“ vairuotojams – Mariui Bulauskui (7,75 l, 28 min. 59 sek.) ir Jonui Stipinui (7,83 l, 29 min. 41 sek.). Ketvirtąją vietą finale užėmė UAB „Senukai“ atstovas Andrius Mockus (8,20 l, 28 min. 49 sek.).

Kuro sąnaudų skirtumas atrodo labai nedidelis, tačiau perskaičiavus jį į mums įprastus litrus 100 km, matome, kad nugalėtojui tokį atstumą įveikti būtų reikėję vos 26 l degalų, o ketvirtą vietą užėmusiam finalininkui – 29,28 l. Tad ne veltui ant vilkikų šonų galėjai perskaityti užrašą – „Svarbus kiekvienas lašas“. Kaip paaiškėjo, jis yra ne tik svarbus, bet ir brangus, kartais netgi labai. 
 
Danas Tumosa, Lietuvos "The Drivers' Fuel Challenge" etapo laimėtojas, vyks į didįjį finalą Kroatijoje, kur rungsis dėl pagrindinio šių varžybų prizo – lengvojo automobilio „Volvo V40“.

„Varžybų trasa buvo gana sudėtinga, važiuodamas į įkalnes padariau keletą klaidų, bet giliai viduje tikėjau savo jėgomis. Džiaugiuosi azartiška kova ir pergale finale. Dabar svarbu susikaupti ir pasiruošti varžyboms Kroatijoje“, – sakė Lietuvos finalo nugalėtojas. Jis į Vidurio Rytų Europos šalių finalą vyks antrą kartą: pernai Čekijoje vykusiame finale mūsų šalies atstovas iškovojo trečiąją vietą.
 

„The Drivers' Fuel Challenge“ varžybų rezultatai:
 
 Finalas 

Vieta Vairuotojas Įmonė Laikas Degalų sąnaudos
1 Danas Tumosa UAB „Transeiga" 29 min. 27 sek. 7,28 l
2 Marius Bulauskas UAB „GRT Lietuva" 28 min. 59 sek. 7,75 l
3 Jonas Stipinas UAB „GRT Lietuva" 29 min. 41 sek. 7,83 l
4 Andrius Mockus UAB „Senukai" 28 min. 49 sek. 8,20 l

 
Pusfinalis A

Vieta Vairuotojas Įmonė Laikas Degalų sąnaudos
1 Danas Tumosa UAB „Transeiga" 29 min. 17 sek. 7,34 l
2 Jonas Stipinas UAB „GRT Lietuva" 29 min. 28 sek. 7,84 l
3 Roman Ramaškevičius UAB „Palink“ 29 min. 55 sek. 8,04 l
4 Linas Savukynas UAB „LMH Baltic" 29 min. 32 sek. 8,24 l
5 Darius Zapereckas UAB „Autrona" 27 min. 39 sek. 8,26 l
6 Dainius Normantas UAB „Agrologistika" 29 min. 10 sek. 8,46 l

 
Pusfinalis B

Vieta Vairuotojas Įmonė Laikas Degalų sąnaudos
1 Andrius Mockus UAB „Senukai" 29 min. 32 sek. 8,04 l
2 Marius Bulauskas UAB „GRT Lietuva" 28 min. 16 sek. 8,18 l
3 Vadimas Jevgrafovas UAB „GRT Lietuva" 29 min. 06 sek. 8,48 l
4 Darius Daugintis UAB „GRT Lietuva" 27 min. 41 sek. 8,58 l
5 Martynas Bukauskis UAB „Agrologistika" 28 min. 26 sek. 8,68 l
6 Kęstutis Duoba UAB „Greičio forma" 29 min. 18 sek. 8,74 l

 
 www.komtrans.lt