Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti plovimo įrangą

Prieš pradedant rinktis plovimo įrangą, reikia susipažinti su 3 charakteristikomis: - Slėgis; - Vandens debitas; - Išeiga
Nuotraukos


Prieš pradedant rinktis plovimo įrangą, reikia susipažinti su 3 charakteristikomis:

     - Slėgis. Taip matuojamas vandens srovės stiprumas į kvadratinį metrą. Didesnis slėgis reikalingas, jei pageidaujate didesnės valymo jėgos – kuo labiau prilipusias apnašas norėsite nuplauti, tuo didesnis slėgis pravers. Slėgis svyruoja nuo 100 bar paprasčiausiuose modeliuose iki daugiau nei 250 bar pramoniniuose. 

     - Vandens debitas, kitaip sakant vandens pratekėjimas per tam tikrą laiką, arba tiesiog vandens srautas. Didesnis debitas naudingas skalavimo atžvilgiu – kuo didesnis srautas, tuo daugiau jis gali nuplauti. Šiems įrenginiams jis matuojamas litrais per valandą ir vidutiniškai svyruoja tarp 300 pigiuose ir 1100 pramoniniuose. 

     - Išeiga. Jei jums nereikia nei didesnio slėgio, nei didesnio vandens debito, o norite tiesiog „pajėgesnės“ plovimo įrangos, tuomet apsiskaičiuokite išeigą. Sudauginkite slėgį ir debitą. Gautas skaičius parodys, kuris modelis turi daugiau potencialo. 

Ar šios trys charakteristikos parodo, kuris modelis geriausias? Ne. Lyginant du modelius su vienoda išeiga, vienodu slėgiu ar debitu, atkreipkite dėmesį į medžiagas, iš kurių pagamintas variklis ir pompa. Pompos esmę nusako jos tarnavimo laikas. Profesionaliuose įrenginiuose ji veikia daug ilgiau, nes pagaminta iš geresnės kokybės medžiagų. 

Taip pat verta žinoti:

Karštas ar šaltas vanduo? Karšto vandens plovyklos iš esmės naudingos tik tepalui ir dideliam riebalų kiekiui valyti. Visais kitais atvejais rekomenduojama rinktis šaltą, nes jis pigesnis ir reikalauja mažiau priežiūros. 

Komplektacija. Į ją dažniausiai įeina: aukšto slėgio žarna – atkreipkite dėmesį į ilgį; purškimo pistoletas – atkreipkite dėmesį iš kokios medžiagos jis pagamintas, nes plastikinis susidėvi greičiau. 
Taip pat pasidomėkite kiek kainuoja kiti jūsų pasirinktam modeliui tinkantys antgaliai bei kiek kainuos senų antgalių pakeitimas į naujus. 

Problemos. Žinoma, mes protingi žmonės, tačiau kam nepasitaiko... štai 5 dažniausiai Amerikoje pasitaikančios problemos su aukšto slėgio plovyklomis:

     1. Įrenginio įjungimas nepajungus vandens. Tai dažniausiai pasitaikanti problema. Variklis sunaikinamas per kelias minutes. 

     2. Įjungto įrenginio nenaudojimas. Tokiu atveju vanduo cirkuliuoja pompoje ir padidina gedimo tikimybę. Ne veltui net garantiniame talone galima rasti punktą, skelbiantį, jog įjungtą ir nenaudojamą įrenginį laikant ilgiau nei 5 minutes yra pažeidžiama garantinio aptarnavimo sąlyga.

     3. Oro patekimas į sistemą arba vandens trūkumas sistemoje. Jei įrenginį prijungsite prie vandens talpos, pvz. tvenkinio, o ne tekančio vandens šaltinio, tuomet į sistemą gali patekti oras ir tai sutrumpins plovyklos tarnavimo laiką arba sukels gedimą. 

     4. Užšalimas. Jei žiemą įrenginys yra paliekamas su vandeniu sistemoje.

     5. Priežiūros trūkumas. Jei plovyklą ilgam planuojate pastatyti į garažą, sistemą verta sutepti.

 

Info