Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Bike X Dream 2016

Smagu, kad „išsilavinimo spragas“, jau kelinti metai iš eilės, stengiasi užpildyti moto klubų Iron X MC ir Aquila MCC vyrai.
Nuotraukos

Prisipažinkime patys sau – nors daugelis mūsų ir gyvena Lietuvoje visą gyvenimą, tačiau savo gimto krašto, kuris nėra jau toks didelis, taip ir nepažįstame.

Smagu, kad tokias „išsilavinimo spragas“, jau kelinti metai iš eilės, stengiasi užpildyti moto klubų Iron X MC ir Aquila MCC vyrai. Būtent todėl renginys „Bike X Dream“ yra „keliaujantis“ ir kasmet vyksta vis kitoje vietoje. Su šiuo renginiu jau lankėmės Biržuose, Kupiškyje, turėjome progą pasigrožėti Anykščiais, o šiemetinė šventė grįžo į pradžių pradžią – Panevėžį, tačiau buvo surengta daugeliui nematytoje ir nežinomoje vietoje. Taip, pasirodo, kad net daugeliui pažįstamam Panevėžyje galima rasti dar nežinomų vietų. Viena jų – taip vadinamos „Ekrano“ marios. Nors pati, kadais kineskopus gaminusi įmonė jau bankrutavusi, o jos pastatai stovi liūdni ir apleisti, „Ekrano“ marios atrodo puikiai ir, sprendžiant iš sutvarkytos teritorijos, yra nuolatinė panevėžiečių traukos vieta. Be to, tai ir strategiškai patogus „punktas“ – nors marios ir yra miesto teritorijoje, jos nuo tyvuliuoja atokiau nuo gyvenamųjų kvartalų, tad linksmybės čia, niekam netrukdant, gali vykti iki paryčių ar net ilgiau.

Savaitgalį viskas taip ir vyko, nors gamta ir nusprendė surengti Bike X Dream svečiams ir organizatoriams rimtą išbandymą. Penktadienį, pirmąją šventės dieną, susirinkusiuosius alino didžiulis karštis, antrą šventės dieną – šeštadienį – merkė beveik nenustojantis lietus.

Tokios orų permainos gal kiek ir sujaukė organizatorių planus, tačiau šventės nesugadino. Penktadienį norintieji galėjo išbandyti jėgas tinklinio aikštelėje, mirkti šiltose „Ekrano“ mariose ar mėgautis originalaus didžėjaus leidžiama ir saksofono skambesiu praturtintą šokių muziką. Puikus metas atsipalaidavimui bei poilsiui po savaitės darbų ir prieš didįjį šeštadienio renginį.

Tie, kas dėl vienokių ar kitokių priežasčių, negalėjo atvykti penktadienį, į Panevėžį atskubėjo šeštadienį. Ir, nepaisant ilgokai užtrukusio lietaus, nors sinoptikai ir žadėjo, kad jis bus trumpalaikis, nepasigailėjo.

Beje, teisybės dėlei reikia pažymėti, kad gamta, matyt įvertinusi važiavimo kolonoje subtilybes, apie pietus buvo „išjungusi“ lietų, tad iškilminga ir ilgoka kolona beveik netrukdoma galėjo pralėkti miesto gatvėmis, taip pradžiugindama tiek panevėžiečius, tiek ir miesto svečius. Beveik, nes dėl vieno neatsakingo vairuotojo veiksmų, situacija galėjo pakrypti visiškai kitaip. Nepaisant to, kad tiek kolonos priekyje, tiek galėjo važiavo policijos patrulių automobiliai, atsirado vienas keistas pilietis, akiplėšiškai įsibrovęs tarp motociklų. Šį kartą nelaimės pavyko išvengti, tačiau dar kartą noriu priminti visiems automobilių vairuotojams – gerbkime vieni kitus kelyje ir nesibraukime į pro šalį važiuojančią moto koloną. Tos kelios minutės, kurias truksite praleisdami motociklininkus, tikrai nėra vertos tokios rizikos, kuri kyla kai tarp dviračių transporto priemonių bando įsiterpti automobilis.

Kolonai sėkmingai pasiekus renginio vietą, dangus vėl prakiuro ir įkyrus lietus krapnojo iki pat vakaro, sudarydamas galimybę įvertinti prie ežero stovinčios mobilios pirtelės teikiamą malonumą. Kadangi mobili pirtelė tapo neatsiejamu Bike X Dream renginio atributu, organizatoriai galėtų pagalvoti ne tik apie koncertą ir rungtis, bet ir apie paskaitą pirties tema. Prisiminus, su kokiu užsidegimu šventės dalyviai skubėjo į Biržų pilį ar Arklio muziejų, neabejoju, kad paskaita apie pirtį, su praktinėmis „pamokomis“ tikrai sulauktų svečių dėmesio.

Galbūt dėl lietaus į renginį atvyko mažiau miestiečių, tačiau jis neišgąsdino tikrų motociklininkų, įpratusių ir prie rimtesnių išbandymų. Tarkim tokių, kaip kelionė iš Kauno į Panevėžį per... Krokuvą ir Berlyną. Būtent tokį maršrutą važiavimui į Bike X Dream pasirinko vieno iš „Baikerių naktų“ organizatorių, moto klubo „Forever Free MCC“ narys Linas. Beje, renginio pabaigoje jis buvo apdovanotas specialiu prizu.

Džiugino ir tai, kad prizai renginio metu liejosi tarsi iš gausybės rago. Nuo pat renginio pradžios veikė retro motociklų paroda, o kolonos dalyviams pailsėjus ir atsigavus, prasidėjo rungtys. Jeigu retro parodos dalyvių skaičiui nesibaigiantis lietus gal ir turėjo neigiamos įtakos, tai nusprendusius savo jėgas išbandyti motociklininkus ir motociklininkes jis tik dar labiau užvedė. Savotiškos, įdomios, jau kaip ir matytos, bet naujai pateikiamos rungtys sulaukė ypatingai daug dalyvių. Tarkim įprasti „baikerių kėgliai“ šį kartą „atsigręžė į istoriją“ ir išrikiuotus alaus butelius teko numušinėti ne moderniu gumine padanga apmautu ratu, o senu, mediniu ratu, „pasiskolintu“ iš turbūt ne vieną dešimtmetį skaičiuojančio vežimo.

„Baikeriškas krepšinis“, kai į pakabintą šalmą reikėjo įspjauti buliaus akį, vyko įprastai, tačiau labai tikėtina, kad kitiems metams organizatoriai sugalvos kažką naujo. Juolab, kad galimybių, kaip įrodė orientavimosi varžybos, yra. Nuo įprastų orientavimosi varžybų, vykusios šeštadienį skyrėsi tuo, kad motociklininkai pirma turėjo išspręsti raidžių ir skaičių rebusą, o tik tada nuvažiuoti prie atitinkamo objekto ir įsiamžinti jo fone. Tiems, kas po Panevėžį važinėjosi pirmą kartą, rungtis tapo rimtu išbandymu. Kitais metais panašiai gali tekti klajoti po Pasvalį, nes būtent šiame mieste, jeigu kas nepasikeis, planuojama surengti Bike X Dream 2017.

Sušlapusius, bet nesustingusius šventės dalyvius kaitino ir muzikinės grupės. Koncertą pradėjo prim.lt skaitytojams iš Iron X MC  žiemos švenčių pažįstami svečiai iš Latvijos – grupė „Klient“. Muzika, dainos rusų kalba, šiltas žiūrovų sutikimas ir jokios politikos. Niekam nekliuvo rusų kalba ir tada, kai ja uždainavo grupės „Pop ladies“ merginos – Natalija, Liepa ir Andžela. O vakaro pabaigoje į sceną pasveikinti klubo prezidento Laisvio, ir dviejų motociklininkų Modės ir Vorobėjaus, nelabai seniai apvažiavusių Juodąją jūrą užlipę ukrainiečiai išvis buvo sutikti ovacijomis.

Akivaizdu, kad lietuviai, kaip senovėje, taip ir dabar, yra draugiška ir vaišinga tauta, o menamą lietuvių „netoleranciją“ kitataučiams ir kitakalbiams eskaluoja iš to tikintys pasipelnyti vienadieniai visuomenės veikėjai ir pigaus populiarumo ieškantys politikieriai. Laimei, pastarųjų renginyje nelabai buvo.

Užtat buvo dar dvi muzikinės grupės – sunkiojo roko atstovai „Soul Stealer“ ir antrąją jaunystę išgyvenanti grupė, su kurios muzika užaugo ištisa post stovietinės Lietuvos karta – „Bix“.

Man teko lankytis pirmuosiuose „Bix“ koncertuose, vykusiuose tiek Vingio parke, tiek ir Vilniaus sporto rūmuose. Stebint scenoje plušančius muzikantus iš kiek tolėliau ir nesidairant aplinkui gali pagalvoti, kad laikas sustojo. Jų pasirodymas beveik niekuo nesiskyrė nuo koncertų mano jaunystės laikais. Ir tai džiugina, nes vis dar koncertuojančių grupių ar dainininkų, su kuriomis augau tiek aš, tiek ir mano bendraamžiai, nebėra daug.

Vakaro programos vinimi, kaip ir ankstesniais metais, tapo alaus stūmimo rungtis, prasidėjusi iškart po retro motociklų parodos dalyvių ir orientacinio ralio nugalėtojų apdovanojimų. Užduotis nebuvo iš lengvųjų, nes viena pati „štanga“ sveria 80 kg., o po kiekvieno sėkmingo stūmimo ji dar buvo pasunkinama alaus pakuotėmis. Šiemet sėkmė lydėjo Kaune įsikūrusio, bet padalinį ir Anglijoje turinčio moto klubo „Vilkai MC“ narį Tomą, kuris išstūmė daugiau negu 100 l alaus. Nugalėtojui, kaip ir priklauso, atiteko visas jo „įveiktas“ alus.

Programai pasibaigus, dangų nušvietė.... ne, ne fejerverkai, o lazerių šou. Lazerių šou – naujovė moto renginiuose, tad šviesų žaismą erdvėje renginio pabaigos sulaukę svečiai stebėjo su neslepiamu susižavėjimu ir pasigerėjimu.

Nauja vieta tarsi ir gerai pažįstamame mieste, naujai pateiktos tarsi gerai jau žinomos rungtys, naujos idėjos... Bike X Dream organizatoriai žino, kaip sudominti svečius, tad pasibaigus šiųmečiam renginiui su nekantrumu pradedu laukti ateinančių metų, nes neabejoju, kad naujoje vietoje – Pasvalyje – Iron X MC ir Aquila MCC vyrai mums visiems parengs ir naujų staigmenų. Tad iki susitikimo po metų Pasvalyje?!

 

Tekstas ir nuotraukos V. Misevičiaus

Prim.lt