Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti automagnetolą

Svarbu, kad magnetolos stiprintuvo galingumas neviršytų kolonėlių galingumo
Nuotraukos

Renkantis automagnetolą rekomenduojame atkreipti dėmesį į šias savybes: 

  • Galingumas. Dauguma automagnetolų turi integruotus automobilinius stiprintuvus ir reikia pasakyti, kad muzikos kokybei tai nėra labai gerai. Aukštos kokybės magnetolose integruotų stiprintuvų nėra, nes gerai garso kokybei reikalingas išorinis stiprintuvas. Integruotų stiprintuvų galingumas matuojamas vatais į kanalą, standartiškai šis dydis svyruoja 30 - 60W ribose. Tai yra maksimali galia, ta prasme maksimalus įmanomas galingumas, kurį gali pasiekti magnetola, neiškraipant garso. Atkreipk dėmesį ne į maksimalų, o į RMS galingumą. RMS nusako kokia galia magnetola gali veikti be trikdžių ilgą laiko tarpą. Šis dydis yra svarbesnis ir atspindi realų galingumą, nes 40 vatų stiprintuvas gali turėti 12W RMS. Taip kad kalbant apie galingumą, ieškoki aukštesnio RMS, mažiau dėmesio kreipdamas į maksimalų galingumą.

  • Linijinė išvestis arba tiesiog „linijiniai išėjimai“ yra svarbi magnetolos savybė. Jos dėka galėsi prijungti stiprintuvą, ekvalaizerį, žemų dažnių kolonėlę ar kitą įrenginį. Išvestys dažniausiai yra RCA jungčių tipo. Rekomenduojama rinktis magnetolą, turinčią tris išvestis ir atkreipk dėmesį į jų įtampą – kuo didesnė, tuo geriau.

  • Ekvalaizeriai (EQ). Dažniausiai automagnetola turi tik du reguliuojamus ekvalaizerius – žemų dažnių ir aukštų dažnių. Brangesniuose įrenginiuose galima reguliuoti ir vidutinių dažnių skambesį, o aukštos kokybės modeliai gali turėti apie 5-7 EQ. Pasistengus galima rasti įrenginių, kurie turi ir 30 ekvalaizerių, tik klausimas ar užteks kantrybės juos reguliuoti.

  • DIN yra standartas, nusakantis magnetolos dydį. Yra trys dydžiai: single-DIN, 1,5-DIN ir double-DIN. Daugumos gamyklinių magnetolų dydis yra 1,5-DIN arba double-DIN. Keičiant magnetolą, nėra būtina rasti tokių pačių išmatavimų įrenginio, kadangi rinkoje yra pakankamai daug suderintuvų, kurie pritaikomi didesnei magnetolos skylei. Iš esmės visi single-DIN įrenginiai tilps į bet kurią mašiną. Single-DIN išmatavimai yra 2x7 colio.

   Prie rekomenduotinų magnetolos funkcijų dar turėtų būti distancinis valdymas. Jei tokio nėra, tuomet įsitikink, kad įrenginio mygtukai išdėstyti tikrai patogiai ir nėra per maži. Taip pat atkreipki dėmesį į nuimamą skydelį ar kitą apsaugos priemonę, garantiją, kuri būna nuo 1 iki 2 metų ir kitus techninius laimėjimus, kurie magnetolose skiriasi priklausomai nuo gamintojo.

 

   P.s. Svarbu, kad magnetolos stiprintuvo galingumas neviršytų kolonėlių galingumo, kadangi per galingas stiprintuvas gali sudeginti kolonėles.

 

Info