Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Atkakliose varžybose Utenoje paaiškėjo 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionai

Praėjusį savaitgalį Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuotraukos

2019.09.16.

Praėjusį savaitgalį Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas. Daugiau nei šimtas sportininkų varžėsi įvairiose klasėse – nuo pačių silpniausių, 50 kub. cm variklius turinčių motociklų, iki galingų dviviečių su priekabomis ar itin greitų MX1 klasės. Utenoje paaiškėjo ir naujieji Lietuvos motokroso čempionai.

„Šis sezonas Lietuvai išskirtinis: čempionate vyko šeši etapai, tad greičiausius šalies sportininkus arti namų galėjo išvysti dar daugiau žmonių. Patobulinta taškų skaičiavimo sistema įnešė daugiau intrigos – viename etape suklydusiems sportininkams ji leido toliau varžytis dėl aukščiausių apdovanojimų ir prieš paskutinį važiavimą beveik visų klasių nugalėtojai, netgi prizininkai, dar buvo nežinomi“, – po varžybų Utenoje sakė Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) prezidentas Robertas Benediktavičius.

MX1 greičiausias vėl lietuvis

Pačių greičiausių motociklų MX1 klasėje nugalėtojų podiumo vietas pasidalijo visų trijų Baltijos šalių atstovai: ant aukščiausiojo laiptelio stojo latvis Toms Macuks, ant viduriniojo – Domantas Jazdauskas, o trečiojo – estas Jan Jakobson.

Tokio pozicijų išsidėstymo D. Jazdauskui užteko, kad jis vėl taptų Lietuvos čempionu – per visą sezoną jis surinko net 260 taškų iš 275 galimų ir paskutiniame etape nežymiai padidino pranašumą prieš J. Jakobson (247 taškai). Trečias šioje klasėje liko Renaldas Pilinka, tik paskutiniame etape išplėšęs šią poziciją iš Šarūno Matučio.

MX2 klasėje šį sezoną karaliavo užsieniečiai, ne išimtis ir Utena – latviai bei estai čia užėmė pirmas keturias vietas. Viso sezono įskaitoje MX2 klasėje pranašumą prieš visus varžovus įrodė latvis Niks Niklavs Suna (239 taškai), antras liko Ralfs Edgars Ozolins (223). Trečią vietą užėmė Sydas Gailiušis (156), o ketvirtas liko Dovydas Karka (150). Intrigos šioje klasėje būtų kur kas daugiau, jei D. Karka nebūtų praleidęs pusės Lietuvos čempionato etapų. Vokietijos čempionate dalyvaujantis tautietis, sutampant etapų savaitgaliams, renkasi stipresnes varžybas Vakarų Europoje. Grįžęs į Lietuvą, jis vilčių varžovams nepaliko visuose trijuose etapuose, kuriuose tik dalyvavo.

Motociklų su varikliais iki 125 kub. cm klasėje pranašumą dar kartą įrodė Arnas Vedluga, paskutiniame etape aplenkęs latvį Kristers Krists Suna bei baltarusį Oleg Sergienko. Ta pačia tvarka išsidėstė ir jų tvarka viso sezono įskaitoje: A. Vedluga nugalėjo visuose etapuose ir surinko 275 taškus, K. K. Suna – 245, o O. Sergienko – 220.

Kova iki paskutinio važiavimo

Motociklų su varikliais iki 50 kub. cm įskaitoje čempionato nugalėtojas nebuvo žinomos net po pirmojo važiavimo Utenoje – jauniausi motokroso čempionato dalyviai sugebėjo sukurti reto grožio intrigą. Pirmą vietą Utenoje užėmė Denijs Bogdanovs, antras liko Rojus Zaborskis, trečias – Greg Laguta. Tačiau sezono įskaitoje triumfavo R. Zaborskis, surinkęs 237 taškus ir vos 4 už savęs palikęs D. Bogdanovs. Trečias liko Arturs Vinters.

Klasėje „65“ situacija buvo kardinaliai priešinga: čia eilinį kartą nugalėjo Europos vicečempionas Marius Adomaitis, užtikrintai nugalėjęs ir viso sezono įskaitoje. Antras Utenoje liko Ricards Alens Galcins, trečias – Jekabs Kubulins. R. A. Galcins antras liko ir 2019 m. sezone, o trečią vietą užėmė Raivo Laicans.

„85“ klasėje situacija labiau priminė „50“ nei „65“: čia nugalėtojas nebuvo aiškus iki pat paskutinio važiavimo. Utenoje nugalėjo Karlis Alberts Reisulis, antras liko Janis Kubulins, tačiau jie dėl aukštų pozicijų čempionato įskaitoje nesivaržė. Trečias liko Ugnius Liulys, kuriam trūko labai nedaug – vos 6 taškų iki Lietuvos čempiono titulo. Ugnius liko antras, nusileidęs Kristers Janbergs.

Užtikrintas titulas neprivertė atsipalaiduoti

Mantas ir Rytis Kišūnai Lietuvos čempionų vardą buvo užsitikrinę dar prieš paskutinį etapą Utenoje, tačiau tai neprivertė brolių atsipalaiduoti – jie užtikrintai nugalėjo ir finale. Antri Utenoje liko latviai Janis ir Peteris Jegorovsai (2018 m. Lietuvos čempionai), treti taip pat liko „braliukai“ Emils ir Elmars Tilaks.

M. ir R. Kišūnai sezone surinko 275 taškus, antroje vietoje likę Modris Stelle ir Martins Zemeskalns – 222. Treti liko Tomas Baltušis ir Tadas Natka (197).

Kišūnų pavardė šalies čempionato apdovanojimuose skambės daugiau nei du kartus. Manto ir Ryčio tėtis Romas Kišūnas taip pat tapo Lietuvos čempionu – jis kartu su Liutauru Variakoju nugalėjo motociklų su priekabomis veteranų klasėje.

Bene daugiausia intrigos prieš finalines varžybas Utenoje buvo keturračių motociklų klasėje – čia tapti Lietuvos čempionu realius šansus turėjo bent 4 sportininkai. Į finalą atvykę greiti estai, Kevin Saar ir Priit Jarvloo, užėmė pirmas dvi vietas ir lyderių rikiuotę sumaišė dar labiau. Galiausiai paaiškėjo, jog Lietuvos čempione tapo Austėja Tamuliūnaitė, kuriai užteko paskutiniame etape užimti penktą vietą. Antras 2019 m. čempionate liko Domantas Vaznys, trečias – Valerijs Kuzmins iš Latvijos.