Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Lietuvos rinktinė „Motocross of Nations“ varžybose liko 28 vietoje

Praėjusį savaitgalį Olandijos Aseno trasoje vyko motociklų kroso Olimpiada vadinamos „Motocross of Nations“ varžybos.
Nuotraukos

2019.09.30.

Praėjusį savaitgalį Olandijos Aseno trasoje vyko motociklų kroso Olimpiada vadinamos „Motocross of Nations“ varžybos. Jose jėgas surėmė stipriausi sportininkai iš 34 pasaulio valstybių, tarp kurių pateko ir Lietuva. Varžybos tautiečiams klojosi permainingai kaip ir oras Olandijoje – netrūko nei traumų, nei griuvimų, nei pergalingų lenkimų, tačiau galiausiai Lietuva buvo klasifikuota 28 vietoje.

Tai buvo tik pirmasis iš dviejų „Motocross of Nations“ savaitgalių. Artėjantį savaitgalį Gdanske vyks jaunių ir moterų varžybos – jose Lietuvą atstovaus Arnas Vedlūga, Erlandas Mackonis, Marius Adomaitis, Agilija ir Adrija Skudutytės.

Nesėkmė jau šeštadienį

Lietuvos suaugusiųjų rinktinę atstovavo trys sportininkai: Arminas Jasikonis, Dovydas Karka ir Domantas Jazdauskas, tačiau jau šeštadienį, vos pradėjus treniruotis, greičiausias šalies motociklininkas A. Jasikonis dėl atsinaujinusios kojos traumos buvo priverstas iš varžybų pasitraukti. 2019 m. sezonas jam buvo sėkmingiausias per visą karjerą – pasaulio čempionate MXGP jis užėmė 7 vietą.

Šeštadienį numatytoje kvalifikacijoje varžėsi tik du lietuviai, o sekmadienį jie abu startavo B finale.

Jame pasirodė 36 sportininkai iš 13 valstybių. Aseno trasa sekmadienį buvo visiškai kitokia nei šeštadienį: visą naktį pylęs lietus motokrosą pavertė purvo vonių kurortu.

Motokrose itin svarbus yra startas ir jis abiems lietuviams pavyko puikiai – po pirmojo posūkio abu buvo greičiausiųjų dešimtuke. Tačiau dar po kelių posūkių griuvo prieš D. Jazdauską važiavęs sportininkas, kuris užblokavo pravažiavimą jam bei dar keliems motociklininkams, tuo nusviesdamas visus į antrąją rikiuotės pusę.

Sustojimas kainavo daug: D. Jazdauskas dar spėjo aplenkti kelis sportininkus ir finišavo 25 vietoje (iš 36 dalyvių). D. Karka toliau važiavo tarp lyderių ir finišavo 10.

„B finalas buvo toks, kad net nežinau kaip lietuviškai jį apibūdinti. Angliškas žodis yra vienas – hectic. Dėjosi visokie dalykai... Gaila, kad Domantui taip nepasisekė – abu startavome gerai ir turėjome didelius šansus patekti į A finalą. Padarėme viską, ką galime. Aš pats du kartus užstrigau, po vieno tramplino nuvažiavau į šoną, kur buvo labai minkšta ir ten verčiausi per priekį. Be to, pats važiavau be akinių, tad tikrai šiose varžybose buvo visko“, – įspūdžius po varžybų pasakojo Vokietijos ir Lietuvos motokroso čempionatuose dalyvaujantis Dovydas Karka.

Susumavus abiejų sportininkų rezultatus, Lietuva klasifikuota 28 vietoje.

Nukarūnuota Prancūzija

Prancūzai „Motocross of Nations“ varžybose triumfavo 2014–2018 metais, tačiau šiemet buvo nukarūnuota. Pagrindinis varžybų trofėjus liko vietoje – Olandijoje, šią šalį atstovavę Glenn Coldenhoff, Jeffrey Herlings ir Calvin Vlaanderen pasirodė geriau už varžovus ir pelnytai nugalėjo.

Antroje vietoje liko Belgijos motociklininkų trijulė, trečioje – Jungtinės Karalystės. Ketvirtąją užėmė estai Harri Kullas, Tanel Leok ir Priit Ratsep – tai geriausias Baltijos šalių pasirodymas tokio lygio varžybose. Praėjusių metų nugalėtojai prancūzai liko penktoje vietoje, o latviai (Pauls Jonass, Toms Macuks ir Davis Ivanovs) liko aštunti.

Aukščiausią vietą „Motocross of Nations“ varžybose lietuviams pavyko užimti 2016 m. – tuomet Italijoje Armino Jasikonio, Dovydo Karkos ir Vytauto Bučo rinktinė liko 19. 2020 m. „Motocross of Nations“ varžybos vyks Prancūzijoje.