Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Po trečio Lietuvos motociklų kroso čempionato etapo aiškėja sezono lyderiai

Praėjusį savaitgalį vyko trečiasis „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ etapas Pakruojo rajono Petrašiūnų trasoje.
Nuotraukos

2018.07.02.

Praėjusį savaitgalį vyko trečiasis „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ etapas Pakruojo rajono Petrašiūnų trasoje. 2018 m. čempionatui persiritus į antrąją pusę ir likus dvejiems etapams iki sezono pabaigos, pamažu aiškėja klasių lyderiai bei įskaitos, kuriose laukia įnirtinga kova iki pat finišo linijos paskutiniame etape.

Petrašiūnų motokroso trasa – 1,45 km ilgio, ji išsiskiria dideliais šuoliais ir daug sportininkų įgūdžių reikalaujančiais posūkiais.

Aiškėja sezono lyderiai

Greičiausių motociklų MX1 klasėje trečiame čempionato etape nepralenkiamas buvo Domantas Jazdauskas – jis buvo pirmas abiejuose važiavimuose. Sportininkas įtvirtino savo lyderystę 2018 m. sezone – po trijų etapų iš maksimaliai įmanomų surinkti 150 taškų jis turi 144. Vienintelės varžybos, kuriose jis nelipo ant aukščiausio podiumo laiptelio, buvo pirmas etapas Vilniaus rajono Pagirių trasoje – tuomet MX1 klasėje pasaulio čempionato lygį demonstravo Arminas Jasikonis.

Antras MX1 klasėje buvo Justinas Drapanauskas, tą pačią vietą užimantis ir „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato įskaitoje. Trečias etape liko Artūras Daračius.

MX2 klasėje geriausiai sekėsi latviams – pirmą ir antrą vietas užėmė Niks Niklavs Suna ir Rainers Žuks. Bendroje čempionato įskaitoje N. N. Suna įsitvirtino pirmoje vietoje – jis turi 141 tašką, o R. Žuks su 106 taškais užima trečią vietą. Vienintelis tarp jų įsiterpęs lietuvis – Nojus Gasiūnas, Petrašiūnuose užėmęs trečią vietą, o sezono įskaitoje užimantis antrą (117 tašk.).

Motociklų su 125 kub. cm varikliais klasėje lietuviai pasipriešinimo iš svečių nesulaukia – čia prizines vietas tiek etape, tiek čempionate užima tautiečiai. Petrašiūnuose greičiausias buvo Erlandas Mackonis, antras liko Arnas Vedlūga, trečias – Sydas Gailiušis. Ta pačia tvarka jie išsirikiavę ir bendroje sezono įskaitoje ir turi surinkę atitinkamai 136, 112 ir 97 taškus.

Motociklų su priekabomis klasėje greičiausias buvo duetas iš Lietuvos – Mantas ir Rytis Kišūnai. Antri – svečiai iš Latvijos Janis ir Peteris Jegorovs, treti – lietuviai Tomas Baltušis ir Tadas Natka. 2018 m. sezono įskaitoje šie ekipažai užima tas pačias vietas, tačiau čia intriga didesnė: Kišūnai turi 133 taškus, Jegorovs – 128, o T. Baltušis su T. Natka – 118.

Pirmą dieną varžėsi jaunieji sportininkai ir keturračių vairuotojai

Trečiasis „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ etapas vyko dvi dienas: šeštadienį varžėsi motociklus su 50, 65 ir 85 kub. cm darbinio tūrio varikliais vairuojantys jaunieji sportininkai bei keturratininkai, antrąją – visi likę.

Pačių jauniausiųjų sportininkų 50 klasėje dvi podiumo vietas užėmė latviai Toms Dankerts ir Greg Laguta (1 ir 3), o tarp jų įsiterpė Jonas Kublickas. Pirmas važiavimas nesėkmingai susiklostė buvusiam sezono lyderiui Eimantui Čepuliui. Nors nugalėjo antrame važiavime, bendroje etapo įskaitoje jis liko ketvirtas ir 2018 m. sezono įskaitoje nukrito į antrą vietą.

65 klasėje ant podiumo lipo vaikai iš trijų skirtingų  valstybių. Greičiausias buvo lietuvis Marius Adomaitis, antras liko latvis Ričards Alens Galčins, trečias – baltarusis Evgeniy Mironov. M. Adomaitis dar labiau padidino savo persvarą bendroje 2018 m. sezono įskaitoje – po trijų etapų jis turi 119 taškų ir 19 pirmauja prieš R. A. Galčins.

85 klasėje dominavo latviai: Rauls Blumfelds ir Raimonds Kurtišs pasidalijo 1-2 vietas, o trečias liko lietuvis Ugnius Liulys. Tiesa, sezono įskaitoje situacija kiek kita: R. Blumfelds nuo varžovų atitolęs ir turi 117 taškų, o U. Liulys žengia antras su 92. Iškart už jo R. Kurtišs – 90.

„Quad“ įskaitoje greičiausias buvo svečias iš Latvijos Matiss Palevics – jis abiejuose važiavimuose užėmė antras vietas, tačiau to užteko, kad bendroje etapo įskaitoje užimtų pirmą vietą. Antras liko Domantas Vaznys, trečias – dar vienas latvis Kristaps Veinbergs. Bendroje „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ įskaitoje po trijų etapų pirmas išlieka D. Vaznys, surinkęs 128 taškus. Antroje – M. Palevics (126), trečias – Lauris Eizans (112).

Ketvirtas Lietuvos čempionato etapas vyks rugpjūčio 4–5 dienomis Panevėžio motokroso trasoje.