Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Pasaulio ralio kroso čempionatas keliasi į Latviją – Lietuvos komandai vėl atstovaus M. Furazhkinas

Atrodo, kad dar nenutilo emocijos po aštuntojo Pasaulio ralio kroso čempionato etapo Prancūzijoje, kuris vyko rugpjūčio 31 – rugsėjo 1 dienomis, o jau šį savaitgalį lenktynininkai vėl susikaus Latvijos etape, Bikernieki trasoje, Rygoje.
Nuotraukos

2019.09.10.

Atrodo, kad dar nenutilo emocijos po aštuntojo  Pasaulio ralio kroso čempionato etapo Prancūzijoje, kuris vyko rugpjūčio 31 – rugsėjo 1 dienomis, o jau šį savaitgalį lenktynininkai vėl susikaus Latvijos etape, Bikernieki trasoje, Rygoje. Tai bus devintas ir priešpaskutinis 2019 metų čempionato etapas.

Lietuvos komanda „ESmotorsport-LabasGas“ taip pat intensyviai ruošiasi šioms varžyboms, kurios yra prilyginamos namų etapui, nes vyksta pas kaimynus latvius. Kaip ir Prancūzijoje, taip ir Latvijos sostinėje prie žaliojo „Škoda Fabia WRX“ automobilio vairo sės rusas Matvey Furazhkinas.

Europos autokroso čempionate dalyvaujančiam lenktynininkui Prancūzijos etapas buvo debiutas Pasaulio ralio kroso čempionate, todėl pagrindinis komandos tikslas tose lenktynėse buvo kuo labiau „pripratinti“ devyniolikmetį vairuotoją prie ralio kroso automobilio, o komandos inžinierių strategija buvo suteikti lenktynininkui kuo daugiau šios autosporto disciplinos pagrindų, kad M. Furazhkinas po mažu, bet stabiliai adaptuotųsi prie naujovių, suprastų Joker rato strategijas, išmoktų kartu su komandos inžinieriais analizuoti telemetrijos duomenis bei įsisavinti inžinierių pastabas bei patarimus, taip pat priprastų prie asfaltinės trasos dalies, kurios visiškai nėra autokrose.

„Nors Prancūzijos etape mes nepasiekėme gero rezulato, tačiau esame patenkinti dirbdami su tokiu jaunu ir profesionaliu lenktynininku, kuris parodė drąsą sudalyvauti pačio aukščiausio lygio ralio kroso varžybose, rungdamasis prieš daugybę patirties per daugelį metų sukaupusius lenktynininkus. Esame linkę tik dar labiau stengtis padėdami Matvey kuo geriau adaptuotis prie ralio kroso disciplinos. Tuo pačiu kviečiame šį savaitgalį lietuvius atvykti į lenktynes ir palaikyti komandą lenktynėse, vienoje geriausių ralio kroso trasų pasaulyje“, - sakė „ESmotorsport-LabasGas“ komandos įkūrėjas Ernestas Staponkus.

Debiutas Pasaulio ralio kroso čempionate M. Furazhkinui nebuvo lengvas, o prieš pirmos kvalifikacijos startą lenktynininką kamavo nemažas jaudulys, tačiau su lyg kiekvienu važiavimu pasitikėjimas savimi gerėjo – taip pat gerėjo ir trasos vieno rato įveikimo laikas. Lyginant pirmąją ir antrąją Prancūzijos varžybų dienas – pastaroji buvo gerokai stabilesnė. Bendroje įskaitoje po visų keturių kvalifikacinių važiavimų – M. Furazhkinas užėmė 20-ą vietą ir į pusfinalį nepateko.

„Lenktynių savaitgalis Prancūzijoje buvo vienas geriausių mano karjeroje. Prieš šias lenktynes nežinojau, ko tikėtis ir maniau, kad esu viskam pasiruošęs. Bendras lenktynių lygis, visa atmosfera aplink trasą ir joje, bei naujos komandos dvasia mane be galo sužavėjo. Trasoje buvo labai įdomu lenktyniauti, automobilis buvo konkurencingas ir labai greitas, o darbas su tokia profesionalia komanda labai motyvavo ir buvo malonus. Prancūzijos etape buvo atliktas didžiulis darbas, taigi nepaisant rezultato – debiutas buvo geras. Dabar mes ruošiamės Latvijos etapui, kuriame pagrindinis tikslas bus pagerinti rezultatus, lyginant su debiutiniu etapu. Nekantriai laukiu, kada vėl atsisėsiu į „Škoda WRX“ lenktyninį automobilį“, - prieš Latvijos etapą kalbėjo lenktynininkas Matvey Furazhkinas.

„Prancūzijos lenktynių savaitgalio metu Matvey pademonstravo įspūdingą važiavimo pagerėjimą, o tai patvirtino visą jo potencialą ir galimybes, kurias mes įžvelgėme pas šį jauną profesionalų lenktynininką. Po etapo Loheac trasoje (Prancūzijoje) toliau tęsime mūsų naują bendradarbiavimą su Matvey Furazhkinu ir keliausime su juo į savo namų etapą Latvijoje, kuriam sunkiai ir intensyviai ruošiamės. Mes jau žinome, kad mūsų automobilis gali važiuoti pačiame Pasaulio ralio kroso čempionato dalyvių priekyje – būtent tai Norvegijoje ir Švedijoje pademonstravo mūsų lenktynininkas Kevinas Abbringas, kuris prieš Latvijos etapą padės Matvey pasiruošti būsimoms lenktynėms treniruodamas jį vairavimo simuliatoriumi.

Kaip sakiau sezono pradžioje, mes dirbame prie ilgalaikio proceso ir tai, ką mes jau pasiekėme šiais metais, tikrai parodo mažiau nei prieš metus gimusios komandos galimybes“, - sakė „ESmotorsport-LabasGas“ technikos direktorius Sebastienas Lesonneuras.

Pasaulio ralio kroso čempionato etapas Bikernieki trasoje, Rygoje, vyks rugsėjo 14-15 dienomis. Tai puiki proga lietuviams pamatyti kaip trasoje skrieja 600 AG turintys ralio kroso bolidai, galintys 100 km/h greitį pasiekti greičiau nei per 2 sekundes.

Nuotraukos - Vytauto Pilkausko