Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Transporto priemonių draudimas – privalomasis ir Kasko

Apie lengvųjų automobilių ir motociklų draudimą prim.lt skaitytojams maloniai sutiko papasakoti
Nuotraukos

Apie lengvųjų automobilių ir motociklų draudimą prim.lt skaitytojams maloniai sutiko papasakoti draudimo bendrovės „If“ transporto priemonių draudimo ekspertas Viktoras Ivanovas.


Lengvojo automobilio privalomasis draudimas – pagal ką nustatoma jo kaina?

Transporto priemonių vairuotojo privalomojo civilinės atsakomybės draudimo įmokos dydis priklauso nuo automobilio savininko ir vairuotojų amžiaus, vairavimo patirties, drausmingumo, automobilio galingumo bei kitų techninių parametrų.

Ar įtakos kainų pasikeitimui turėjo liepos 1 d. įsigaliojusios naujos taisyklės?

Nauja transporto priemonių registravimo bei saugaus eismo pakeitimų tvarka įtakos draudimo įmokoms neturėjo.

Ar įtakos kainoms turės euro įvedimas?

Draudimo bendrovė „If“ yra pasirašiusi Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą, kurio tikslas apsaugoti Lietuvos vartotojų interesus, įvedant eurą, ir užtikrinti sąžiningą paslaugų bei prekių kainų perskaičiavimą. Dėl to euro įvedimas nepaveiks naujų ar jau sudarytų draudimo paslaugų kainų. Jau sudarytose sutartyse litais išreikštos pinigų sumos bus perskaičiuojamos į eurus pagal oficialų kursą ir laikantis teisės aktuose nustatytų apvalinimo principų.

Kasko draudimas – kokiais atvejais jį apsimoka rinktis?

Kasko draudimas padeda išvengti finansinių sunkumų avarijos atveju, net ir tuo metu, kai auto įvykio kaltininko nustatyti nepavyksta ar juo tapote Jūs pats, taip pat vagystės atveju. Yra galimybė pasirinkti Kasko draudimą nuo visų nenumatytų atvejų. Tokiu atveju Jūsų transporto priemonė bus apdrausta nuo visų staiga ir netikėtai įvykusių nelaimingų atsitikimų, išskyrus atskirus, draudimo taisyklėse išvardintus nedraudžiamuosius atvejus (pvz., techninis gedimas, vairuotojo girtumas ar tyčia). Yra pasitaikę išskirtinių įvykių, kuomet graužikai suniokojo automobilio saloną ar dėl išsiliejusių skysčių teko valyti automobilio salono apmušalus – tuomet transporto priemonių savininkams buvo padengtos išlaidos susijusios su padaryta žala.

Drausti Kasko draudimu naudinga įvairaus amžiaus ir vertės automobilius, kadangi dėl neatidžios klaidos ar trečiųjų asmenų padarytos žalos gali būti itin skausminga finansiškai. Ši draudimo rūšis naudinga tiek naujiems, nepatyrusiems vairuotojams, tiek ir ne vienerius metus vairuojantiems automobilį, kadangi klaidų gali pasitaikyti nepriklausomai, kokia vairavimo patirtis.

Kas yra franšizė? Kaip ji paskaičiuojama?

Tai nuostolių dalis, kurią kiekvieno draudžiamojo įvykio atveju atlygina pats klientas. Sudarant draudimo sutartį, dažnai galima pasirinkti franšizės dydį, pvz., 400 Lt. Draudimo bendrovė atlygina nuostolių dalį, viršijančią franšizės sumą. Kuo didesnė franšizė, tuo mažesnė draudimo įmoka.

Ar galima drausti užsienyje pirktą ir registruotą transporto priemonę?

Transporto priemonės draudžiamos jei jos yra registruotos arba bus registruojamos Lietuvos Respublikoje ir savininkas yra LR pilietis arba turintis leidimą gyventi Lietuvoje.

Ar draudžiami automobiliai su vairais dešinėje pusėje?

Draudžiamos vairuotojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, jei transporto priemonės savininkas yra LR pilietis ir transporto priemonė registruota Lietuvoje.

Kokiais draudimais draudžiami motociklai?

Pagal galiojančius LR teisės aktus motociklai, kaip ir kitos motorinės transporto priemonės, turi būti drausti vairuotojų privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Išskirtiniais atvejais gali būti draudžiami transporto priemonių (kasko) draudimu. Tiesa, transporto priemonių (kasko) draudimas išskirtiniais atvejais siūlomas tik kelioninio tipo motociklams (ang. chopper).

Kodėl situacija su motociklais būtent tokia?

Motociklų draudimas yra itin rizikingas, dėl to tai nėra masinis produktas, jis siūlomas tik esamiems draudimo bendrovės klientams, kurie draudžiasi ne vienerius metus ir keletą draudimo rūšių, taip pat atsižvelgiama į vairuotojo patirtį vairuojant tokio tipo transporto priemones. Sportinio tipo motociklų draudimą vertiname kaip labai aukštos rizikos produktą – įmoka dažnu atveju siekia ir trečdalį jo vertės, todėl savininkui pasiskaičiavus išlaidas ne visada priimtina draudimo įmoka ar sąlygos.

O kaip su keturračiais? Šios transporto priemonės draudžiamos?

Draudimo sprendimai teikiami ir keturračiams, jie gali būti registruojami „Regitroje“ kaip motociklai, arba Savivaldybės Žemės ūkio skyriuje kaip traktoriai/savaeigiai mechanizmai.

Ar yra išplėstinis, apimantis ir vairuotoją, ir keleivį, motociklo draudimas?

Minėtasis draudimas gali būti teikiamas tik su transporto priemonių (kasko) draudimu. Arba asmenys važiuojantys motorine transporto priemone turi būti apsidraudę draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.

Galimos problemos, laiku neapsidraudus savo transporto priemonės?

Neapsidraudus transporto priemonės vairuotojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu transporto priemonės savininkas pažeidžia kelių eismo taisykles ir gauna administracinę baudą. Taip pat, vairuojant neapsidraudus ir padarius žalos kitiems asmenims, transporto priemonės savininkas privalės savo lėšomis padengti Draudikų Biuro išmokėtas sumas. Nesirenkant transporto priemonių (kasko) draudimo, transporto priemonės savininkas nėra apsaugotas nuo staiga ir netikėtai atsitikusių įvykių ir galimų finansinių nuostolių.

 

Dėkui už pokalbį.

 

Kalbėjosi V. Misevičius

www.prim.lt