Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Greitai bus uždrausta vairuoti automobilius

Žmonėms vairuoti automobilius bus uždrausta 2030-aisiais. Tokią išvada paskelbė mokslininkų grupė ...
Nuotraukos

Žmonėms vairuoti automobilius bus uždrausta 2030-aisiais. Tokią išvada paskelbė mokslininkų grupė, išanalizavusi pastarojo laikotarpio vairuotojų įpročius, statistiką ir technologijų vystymo spartą. Vairuoti žmonėms turėtų būti uždrausta, nes automobilis mūsų rankose – mirtinas ginklas. Kasmet...

Vairuoti žmonėms turėtų būti uždrausta, nes automobilis mūsų rankose – mirtinas ginklas. Kasmet visame pasaulyje neatsargūs vairuotojai pražudo 1,2 milijono žmonių. Automobilių gamintojai diegia pažangiausias saugumo priemones, tačiau negali susidoroti su dažniausia avarijų priežastimi – žmogiškuoju faktoriumi.

Kaip pavyzdį paimkime „Google“ autonominį automobilį, kuris gali važiuoti be vairuotojo pagalbos. „Google“ automobiliai per bandymus keliuose nuvažiavo jau pusantro milijono kilometrų lyjant lietui, sningant ir esant kitoms ekstremalioms situacijoms, tačiau nesukėlė nė vienos avarijos. Visos 11 avarijų, kuriose sudalyvavo „Google“ automobiliai, įvyko dėl kitų vairuotojų kaltės. Pasak statistikos, net 94% visų avarijų įvyksta dėl žmogiškojo faktoriaus.

Panašu, kad kuo pažangesni automobiliai tampa, tuo neatsakingesni vairuotojai sėda už jų vairo. Jungtinėse Amerikos Valstijose vairuotojai, rašantys trumpąsias žinutes, sukelia 6 kartus daugiau avarijų, nei apsvaigę nuo alkoholio. Be to, priešingai nei robotams, žmonėms reikia pailsėti. O autonominiai automobiliai nevairuoja apsvaigę, nesiblaško rašydami žinutes ir nevažiuoja pusiau miegodami. Šie automobiliai yra prifarširuoti kamerų, sensorių ir įvairiausių saugumo priemonių. Kone vienintelė priežastis, kodėl „Google“ autonominiai automobiliai dar nevažinėja visose pasaulio gatvėse yra ta, kad jie per daug atsargūs. Kartais net pamatę didesnį popieriaus lapą ant kelio jie verčiau sustoja, nei važiuoja per jį.

Jei visame pasaulyje žmonių vairuojamus automobilius pakeistų robotų valdomos transporto priemonės, incidentus keliuose galima būtų visai pamiršti. Automobiliai judėtų vienas nuo kito saugiu ir nekintančiu atstumu, užsidegus žaliam šviesoforo signalui visi prie sankryžos laukiantys automobiliai galėtų sinchroniškai pajudėti vienu metu, taip ne tik sumažėtų kamščiai (nes padidėtų pro šviesoforus vienu kartu pravažiuojančių automobilių srautas), bet ir gamtos tarša bei sutrumpėtų kelionės laikas.

Didžiosios Britanijos vyriausybė jau svarsto iš kur paimti 50 milijonų svarų sterlingų, kad šalies keliai bei įstatymai būtų sutvarkyti taip, jog visa Britanija tapti viena didele autonominių automobilių bandymų trasa. Ir tik laiko klausimas kada automobilio vairavimas liks tik pramoga, kuria galima užsiimti lenktynių trasoje.