Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Bendromis jėgomis – saugesni vaikai kelyje

Visi puikiai žinome, kad šiais laikais valdiškos įstaigos, dažnokai, atsisako remti
Nuotraukos

2017 11 20

Visi puikiai žinome, kad šiais laikais valdiškos įstaigos, dažnokai, atsisako remti tikrai svarbias ir apčiuopiamos naudos duodančias iniciatyvas. Kartas nuo karto susidaro toks paradoksas, jog nėra ir tarpinstitucinio komunikavimo, o vietos savivaldos organai, į kuriuos kreipiamasi pirmiausia, dažniausiai atsako, kad visoms papildomoms veikloms lėšų nėra.

Paprastas pavyzdys – toli gražu ne visi darželiai Lietuvoje yra aprūpinti šviesą atspindinčiais elementais arba liemenėmis. Priemonėmis, kurios nėra brangios, bet labai svarbios saugumo keliuose didinimui. Juk darželinukai pasipuošę liemenėmis tikrai geriau matomi vairuotojams, net jeigu jie eina tik šaligatviu.

Tai, kad atšvaitai gelbsti gyvybes, Prim.lt jau yra rašęs pristatydamas daugiavaikių šeimų asociacijos „MES“ akciją – „Būk matomas“, o šiandien galime pasidžiaugti, kad prie saugumo mūsų keliuose ir gatvėse didinimui prisideda ir iniciatyvūs šalies gyventojai, savo pavyzdžiu parodydami, kad kai nori, nieko nėra neįmanoma.

Tai savo pavyzdžiu įrodė skuodietė Rima Simutienė. Pasirodo, užtenka tik parašyti laišką arba paskambinti į vieną, Kelių saugumui nemažai dėmesio skiriančią, įstaigą ir problema gan greit išsprendžiama. Tai, apie ką nežino arba, kas labiau tikėtina, nenori žinoti dalis valdiškuose postuose sėdinčių asmenų, gan greitai sutvarkoma, kai į veiklą įsitraukia savo vaikų saugumu suiteresuoti asmenys – tėčiai ir mamos.

Pasirodo, net tokiame Dievo ir centrinės valdžios pamirštame Lietuvos kampelyje kaip Skuodas gyvena žmonės, kuriems rūpi, kad jų atžalos saugiai galėtų išeiti pasivaikščioti po miestą. Tad vienos iš tokių mažų miestelio gyventojų mama, minėta R. Simutienė, pati ėmėsi iniciatyvos. Viskas pasirodė dar paprasčiau, negu atrodo –mama parašė laiškelį į LAKD (Lietuvos automobilių kelių direkcija), maloniai pabendravo su šios įstaigos darbuotojomis, išdėstė problemą ir problemos nebeliko, nes LAKD mielai sutiko padovanoti Skuodo lopšelio-darželio „Saulutė“ „Liepaitės“ korpuso „Drugelių“ grupei trūkstamas šviesą atspindinčias liemenes.

Tiksliau viena problema liko, nes LAKD centrinė būstinė įsikūrusi Vilniuje ir skuodiškiams reikėjo patiems sugalvoti, kaip parsivežti gautas liemenes. Bet ir ši problema, kai žinai – ko nori ir ko sieki, buvo gan greit ir paprastai išspręsta. Į pagalbą atskubėjo geras dėdė vardu Vidmantas, taip pat prisidedantis prie saugaus eismo idėjų sklaidos, kuris pasirūpino tuo, kad liemenės operatyviai pasiektų jų laukiančius darželinukus ir dabar dar viena grupelė vaikų keliuose ir gatvėse vis labiau tamsėjančiais vakarais jausis saugi.

Ta proga „Drugelių“ grupės auklėtinių vardu norime padėkoti visiems , kurie prisidėjo prie didesnio vaikų saugumo mūsų dar nelabai saugiuose Lietuvos keliuose.


D. Simutis