Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Vilniuje – nauja automobilių stovėjimo zona

Penktadienio ryte dalį vilniečių nustebino mieste netikėtai atsiradusi dar nematyta automobilių stovėjimo zona – oranžinė.
Nuotraukos

2020.10.02.

Penktadienio ryte dalį vilniečių nustebino mieste netikėtai atsiradusi dar nematyta automobilių stovėjimo zona – oranžinė.

Kai kurie vairuotojai socialiniuose tinkluose taip pat ėmė dalintis gautais pranešimų lapeliais, iš pirmo žvilgsnio primenančiais įspėjimą sumokėti už automobilio stovėjimą.

Didžiausio socialinių tinklų naudotojų dėmesio sulaukė vienas konkretus automobilis, stovintis Vilniaus gatvėje, šalia Šv. Kotrynos bažnyčios. Jis praeivių dėmesį traukė dėl ant jo paliktų įspėjamųjų lapelių gausos. Internete žmonės domėjosi, gal kas žino šio automobilio savininką, kuriam palikta tokia gausybė apie stovėjimo rinkliavą primenančių lapelių.

Atidesni netruko suprasti – tai dar vienas kūrybinis mobilumo paslaugų bendrovės „CityBee“ rinkodaros sprendimas.

Anot „CityBee“ atstovų, visą penktadienį truksiančia akcija norima vairuotojus paskatinti dar daugiau dėmesio skirti automobilio stovėjimo mokesčio mokėjimui bei įvertinti visas galimas alternatyvas.

Tokiu būdu bendrovė referuoja į vieną iš savo automobilių dalijimosi paslaugos privalumų – galimybę klientams nemokėti automobilio stovėjimo rinkliavos, mat ja pasirūpina pati bendrovė.

„CityBee“ Lietuvos rinkos vadovo Svajūno Aliukonio teigimu, viena dažniausių priežasčių, dėl kurios vairuotojai sulaukia nuobaudų už nesumokėtą automobilio stovėjimo rinkliavą – užsimiršimas.

„Suprantame, kad net pareigingi vairuotojai, įsisukę į kasdienių darbų ir pareigų verpetą, kartais pamiršta tą smulkų, bet svarbų niuansą – rinkliavos sumokėjimą. Taip nenutiktų naudojantis „CityBee“ automobiliu, mat tuomet visos stovėjimo zonos tampa oranžinėmis – apmokėtomis iš anksto“, – pabrėžė S. Aliukonis.

Primename, kad paskutinį kartą automobilių stovėjimo rinkliavos taisyklės Vilniuje buvo keičiamos šių metų pradžioje. Nuo to laiko, centrinėje sostinės dalyje automobilių stovėjimo kainos išaugo, nes buvo padidinta mėlynoji zona. Taip pat buvo išplėstos ir kitų spalvų zonų ribos kitose miesto dalyse.

Tačiau net ir po šio pasikeitimo, „Susisiekimo paslaugų“ duomenimis, Vilnius išlieka mažiausias automobilių stovėjimo rinkliavas turinčia sostine Baltijos šalyse. Pavyzdžiui, Rygos senamiestyje valanda automobilio stovėjimo kainuoja 5 EUR (nuo antros valandos – 8 EUR), o Taline – 6 EUR. Tuo tarpu Vilniaus centre valandos kaina – 2,5 EUR.