Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Komentaras apie sumokėtą/nesumokėtą baudą

Jeigu gavote pranešimą apie nesumokėtą baudą, kurią jau sumokėjote...
Nuotraukos

Į redakciją kreipėsi vilnietė, kuri susidūrė su ganėtinai įdomia ir tuo pat metu, kebloka, situacija. Reikalas tas, kad moteris, už tai jog kalbėjo mobiliuoju telefonu neturėdama laisvų rankų įrangos

 

–  Vairuojant motorinę transporto priemonę, draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu naudojamasi rankomis, išskyrus atvejus, kai stovinčios motorinės transporto priemonės variklis išjungtas – policijos pareigūnų buvo sustabdyta ir jai išrašyta bauda. Kadangi tai buvo pirmas vairuotojos prasižengimas per paskutinius 12 mėnesius ir ji gailėjosi dėl savo poelgio, policijos pareigūnai jai paskyrė tik pusę baudos – 14 eurų. Taip, nors bauda už pokalbius mobiliaisiais telefonais neturint specialios įrangos siekia 28 eurus, įkliuvus pirmą kartą ir gailintis dėl šio savo poelgio, galima gauti ir minimalią baudą.

Vilnietė sutiko su paskirta bauda, tačiau neturėdama laiko, paprašė, kad baudą už ją sumokėtų draugas. Draugas nuvyko į artimiausią banko skyrių, pateikė kasininkei policijos surašyta dokumentą, sumokėjo baudą ir, atrodytų, viskas.

Deja, gyvenimas pilnas netikėtumų. Kartais – nelabai malonių. Prabėgus maždaug mėnesiui po incidento, vilnietė gavo registruotą laišką, kuriame buvo rašoma, kad jai laiku nesumokėjus baudos, įvyko bylos nagrinėjimas ir dabar jai paskirta dvigubai didesnė – 30 eurų – bauda.

Vilnietė kreipėsi į redakciją prašydama padėti išsiaiškinti, kodėl ji baudą už tą patį nusižengimą turi mokėti du kartus.

Nuvykus į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybą, pareigūnai maloniai paaiškino, kad įvyko nelabai malonus nesusipratimas. Valstybinė mokesčių inspekcija būtent dabar, vasarą, pradėjo diegti naują elektroninę sistemą, kuri dar yra tobulinama, tad policijos pareigūnus pasiekia ne visa būtina informacija. Tokia situacija jau tęsiasi maždaug mėnesį ir dar neaišku, kiek užtruks. Būtent dėl elektroninės VMI sistemos problemų per pastarąjį mėnesį panašių situacijų, kai vairuotojai gavo raginimus mokėti jau sumokėtas baudas, buvo ir daugiau.

Konkrečiu atveju paradoksali situacija susidarė todėl, kad baudą mokėjęs vairuotojos draugas, nors mokėjimo lapelį ir nurodė tiek prasižengusios vairuotojos asmens kodą, tiek automobilio valstybinį numerį, buvo įrašytas kaip baudos mokėtojas ir VMI sistema sumokėtą baudą priskyrė jam.

Siekiant išvengti panašių nesusipratimų, policijos pareigūnai patarė mokant bet kokią baudą (nebūtiūnai už kalbėjimą telefonu) už kitą asmenį, prašyti banko darbuotojų, kad baudos mokėtoju būtų įrašytas asmuo, už kurį ir mokama bauda. Be to, visais atvejais reikia išsaugoti baudos mokėjimo kvitą, kuris, kilus ginčui, patvirtins, kad bauda už konkretų nusižengimą yra sumokėta. Tą patį reiktų daryti ir mokant baudą internetu, nes elektroninė sistema, tikėtina, mokėjimą už baudą priskirs tam asmeniui iš kurio sąskaitos ji bus apmokėta.

Kita vertus, jeigu mėgstate vairuodami kalbėti telefonu arba tai tenka daryti darbo reikalais, įsigykite laisvų rankų įranga. Mūsų šalyje ji, bent kol kas, leidžiama. Be to, laisvų rankų įranga kainuoja gerokai pigiau negu pati mažiausia bauda už kalbėjimą jos neturint, o ją naudojantis vairuotojas nebekelia pavojaus nei sau, nei kitiems eismo dalyviams.

Saugaus ir gero kelio.

 

Prim.lt