Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Įspūdžiai iš „IMIS 2014“

Kasmet Sankt Peterburge vyksta didžiulė moto technikos paroda IMIS
Nuotraukos

Kasmet Sankt Peterburge vyksta didžiulė moto technikos paroda IMIS, kurią organizuoja vietos moto klubas „WEREWOLF MC“. Ne kartą esame rašę, kad ten, kur nesikiša politikai, paprastai žmonės visada randa bendrą kalbą. Paroda IMIS – dar vienas puikus žmogiškos draugystės ir bendradarbiavimo pavyzdys, nes į parodą, jau... metų iš eilės, važiuoja ir Lietuvos moto klubų nariai. Apie šiemetinę parodą prim.lt skaitytojams pasakoja moto klubo „Crazy in the Dark MC“ nariai Ramas ir Dainius.


Pasak pašnekovų, šiųmetė paroda „IMIS“ buvo jubiliejinė – penktoji. Ramas parodoje lankėsi pirmą kartą, Rusijoje – po ilgokos pertraukos, tad jį sužavėjo ne tik pati paroda, kuri buvo įspūdinga, bet ir gerokai per pastaruosius metus išgražėjęs ir pasikeitęs Sankt Peterburgas – „Miestas tavo švaresnis, europietiškesnis“ – teigė Ramas.

Dainius parodoje lankėsi ir praėjusiais metais, tačiau šiųmetė paroda, nors išlaikė savo pagrindinę temą – motociklai, aksesuarai ir kelionių įranga – pasak pašnekovo, gerokai išaugo. Po stogu, „Garden Siti“ arenoje visi norintys nebetilpo, tad dalis ekspozicijų buvo lauke, atskiroje teritorijoje. Visas tris dienas paroda vyko tarsi dvejose dalyse – po stogu trijose salėse buvo sustatyti skirtingi motociklai – naujausi žinomų gamintojų modeliai, perdaryti „custom“ ir t.t., o lauke vyko koncertas, stunterių varžybos ir pan. Kiekvienas atėjęs pats galėjo pasirinkti, kas jam arčiau širdies. Tiesa, šis malonumas nebuvo pigus – bilietas vienai dienai kainavo 400 rublių (apie 35 lt)., bet, pasak pašnekovų, apsilankyti buvo verta.

„Man labiausiai patinka „customai“ – pasakojo Dainius – tad toje salėje daugiausia laiko ir praleidau. Yra į ką pažiūrėt. Auksarankiai Rusijos meistrai parodai pateikė ne vieną savitą ir įspūdingą eksponatą“.

Kitose salėse, be naujausių modelių, buvo galima apžiūrėti antikvarinius, gatvėje retai besutinkamus motociklus, „pakeliauti laiku“ – nuo moto klubų kūrimosi pradžios iki mūsų dienų ir t.t.

„Moto klubams šį kartą išvis buvo paskirtas atskiras plotas“ – prisimena Ramas – kiekvienas turėjo „sava kampa“, kurį puošė didelė klubo vėliava (organizatoriai pasistengė). Beje, po parodos, kurią, be kitų svečių, aplankė apie 50 000 Piterio gyventojų, organizatoriai pareiškė, kad kitais metais kelsis į didesnes patalpas, nes turimos vos sutalpino visus norinčius. Tikėtina, kad auganti paroda ne tik išlaikys turėtas geras savybes, be ir įgaus naujų. Lietuvoje, deja, panašių dalykų matyti neteko. Mūsų parodoms dar augti ir augti iki tokio lygio. Kita vertus, Rusijos ir Lietuvos rinkos nepalyginsi – tarsteli pašnekovas – vien Piteryje gyvena apie 3 mln. gyventojų.“

Parodoje be lietuvių buvo galima sutikti estų ir latvių. „Rusai nusiteikę draugiškai, nebuvo jokios politikos, nepasitaikė jokių incidentų“ – pastebi Ramas. – Įdomu tai, kad patys rusai į parodą suvažiavo iš tolimiausių šalies kampelių. Man Piterio gyventojas pradėjo pagal motociklų numerius vardinti regionus. Iš matytų, toliausiai į parodą motociklais buvo atvažiuota iš maždaug už 2 500 km esančio miesto.“

„Lietuvius Piteryje sutinka labai draugiškai. Ten žmonės ypač nuoširdūs ir dosnūs. Esame susidraugavę su keliais jų klubais – WEREWOLF MC ir NORTH WEST END MC – bet, manau, ir be to niekam nebūtų užkliuvęs užrašas „Lietuva“ ant liemenių ar mūsų vėliava“ – jam pritaria Dainius.

„Šiaip Rusija, jeigu nereiktų pirkti vizų – įdomi ir ne tokia jau brangi šalis, kaip bandoma ją pateikti“ – teigia Ramas – „Aišku, degalinėje kava kainuoja 8 litus, tačiau kuras – 2,5 lt. Para viešbutyje su pusryčiais – apie 130 lt. Be to, beveik visur priima korteles, atsiskaityti galima tiek doleriais, tiek ir eurais. Kursą visi žino, valiutą priima. Deja, vienkartinė viza kainuoja 340 Lt., daugkartinė – apie 400 lt., tačiau kol neapsilankysi Rusijoje su vienkartine viza, daugkartinės negausi“ – atsidūsta baikeris.

„Dar ten cigaretės pigios ir degtinė“ – šypteli Dainius. Be to, Rusijoje tikrai yra ką apžiūrėti, kur nuvažiuoti. Tiek pačiame Piteryje, tiek apylinkėse. Aišku, atstumai ne tokie kaip pas mus, bet pripranti“.

„Labai noriu dar ten sugrįžti – prisipažįsta Ramas – tiek į Piterį, tiek šiaip į Rusiją. Visur yra draugų, pažįstamų, žinau, kad priims, pamaitins, apnakvindins. Belieka tik prisiruošti ir keliauti. Geriausia – savo motociklu. Gal taip ir sudėtingiau, bet įdomiau. Ir klausimų mažiau kyla“ – užbaigia pokalbį baikeris.

 

Dėkui už Pokalbį

Kalbėjosi V. Misevičius

Prim.lt