Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Moto sezono 2014 m. atidarymas, Vilnius

Prabėgusį savaitgalį baikeriai ir šiai specifininei kultūrai prijaučiantys žmonės rinkosi į –ntajį
Nuotraukos

Kažkas teisingai yra pastebėjęs, atimk iš žmogaus jo tradicijas, nukirsk „šaknis“ ir žmogų sunaikinsi. Tokia seniai pastebėta tiesa išlieka aktuali ir mūsų dienomis. Mus formuoja ne tik apink esantis pasaulis, bet ir vidinė visuma – „šaknys“, įpročiai, tradicijos, tad prabėgusį savaitgalį Vilniuje buvo ypač smagu stebėti, kad tiek Lietuvos moto visuomenė, tiek svečiai iš užsienio, gerbia senas (manau, tokį terminą jau galima vartoti) moto tradicijas, puoselėja ir saugo savo „šaknis“.

 

Sakant paprasčiau, prabėgusį savaitgalį baikeriai ir šiai specifininei kultūrai prijaučiantys žmonės rinkosi į –ntajį moto sezono atidarymą. Bijau suklysti, bet panašu, kad tai bene ilgiausiai nepertraukiamai vykstantis ir bene giliausias „istorines šaknis“ turintis renginys Nepriklausomoje Lietuvoje, su kuriuo varžytis gali nebent... moto sezono uždarymas. Žinoma, kasmet mūsų krašte vyksta ir daugybė kitų moto tematikos renginių. Visi jie linksmi, įdomūs, saviti, kai kurie vyksta jau ne pirmą dešimtmetį, tačiau visgi Sezono atidarymas yra pradžių pradžia. Ir tai suprantama – šiltasis laikotarpis Lietuvoje ganėtinai trumpas, o tiems, ką „apsėdo“ (gerąją žodžio prasme) motociklai, taip norisi kaip galima daugiau laiko praleisti su savo dviračių draugu. Vėjas ausyse, judėjimas net tada, kai kiti eismo dalyviai stovi, nepakartojamas laisvės pojūtis... Viskuo tuo norisi džiaugtis kaip galima daugiau ir ilgiau. Būtent todėl tradiciškai pirmąjį gegužės savaitgalį vykstantis moto sezono atidarymas yra viena svarbiausių ir laukiamiausių moto visuomenės švenčių. Tai – tarsi pavasarinis atgimimas, kai iš garažų ar stovėjimo aikštelių į gatves išriedą per žiemą „snaudę“ motociklai, kai jų savininkai blizgina savo dviračius draugus, tiek patys norėdami jais pasigrožėti, tiek parodyti kitiems, kai...

Dar vienas įdomus momentas – nepaisant nekurių pastarųjų mėnesių įvykių ir „aštrėjančios politinės situacijas“, ten, kur nesikiša politikai, paprasti žmonės visada randa bendrą kalbą. Tad nieko nebetūrėtų stebinti tai, kad kasmet į Sezono atidarymą Vilniuje atvyksta svečiai ne tik iš kitų Lietuvos regionų, bet ir iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos ir t.t. Sienas kuria valdžios ir politikai, žmonės jas savo vidine šiluma, draugyste, tvirtais, ne vienus metus besitęsiančiais ryšiais „griauna“.

Man teko dalyvauti ne viename moto klubų organizuotoje šventėje ir ši taisyklė galioja visiems be išimties renginiams – paprasti žmonės nori bendrauti ir mielai bendrauja, nepaisant to, iš kurios šalies jie yra atvykę ir kokia kalba kalba. Tiek lenkai, tiek baltarusiai, tiek vokiečiai, visi tvirtina tą patį – mes atvažiuojame į Lietuvą pas savo draugus, priešų, nepaisat politikierių pareiškimų viešose erdvėse, mes čia neturime. Mes žinome, kad čia mus visada sutiks išskėstomis rankomis, po kelionės pamaitins ir pagirdys, pasirūpins, kad mes šiltai ir patogiai išmiegotume. Beje, baikeriškas draugiškumas ir pagarba vieni kitiems – dar viena nekintanti, metai iš metų besitęsianti tradicija, kurią galima būtų perimti mums visiems.

Visą tai ir dar daugiau buvo galima išvysti prabėgusį šeštadienį Vilniuje, Vingio parke. Šypsenos, draugiškai ir tvirti rankų paspaudimai, apsikabinimai ir gera nuotaika. Tai buvo galima net tik matyti, bet ir jausti. Tiek tie, kurie puikiai prisimena pirmuosius baikerių „zborus“ Valakampiuose, tiek tie, kurie galbūt tik šiemet sėdo ant motociklo ir atvyko į Vingio parką – visi jautėsi puikiai.

Netgi rungtys, kurios, atrodytų, turėtų kaitinti kraują ir žadinti norą nugalėti, vyko linksmai ir draugiškai. Laimėti visada smagu, tačiau visi puikiai suprato, kad pagrindinis tiek Sezono atidarymo organizatorių, tiek ir renginio svečių tikslas buvo ne parsivežti namo kuo daugiau trofėjų, o gerai praleisti laiką draugų ir bendraminčių būryje. Galima drąsiai teigti, kad jiems tai pavyko.

Beje, pagal dabar galiojančią tvarką Sezono atidarymai vyksta ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos regionuose, tad prabėgusį šeštadienį linksma buvo ne tik Sostinėje. Kiek teko matyti nuotraukas iš kitų miestų ir miestelių, visur nuotaikos buvo panašios kaip Vilniaus Vingio parke – linksmi, besišypsantis, pavasariu ir šilumą besidžiaugiantys baikeriai, jų artimieji, draugai ar šiaip žmonės, kad ir atsitiktinai patekę į šventę, bet persismelkę juos nuotaika ir teigiamomis emocijomis.

Taigi, oficialus Moto sezonas 2014 atidarytas, tad mums belieka palinkėti visiems saugaus kelio, dėmesingų ir motociklininkus pastebinčių automobilių vairuotojų, pilnų bakų ir tvirtų padangų, o visą kitą Jūs, moto visuomenės atstovai, ir taip turite.

 

Nuotraukos Živilė (Alone Wolf), Perkūnas MCC

Prim.lt