Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kam reikia Moto sezono atidarymo?

Moto sezono 2016 atidarymas Vilniuje
Nuotraukos

Prabėgusį savaitgalį visoje Lietuvoje vieningai gaudė motociklai – baikeriai, motociklininkai ir šiai subkultūrai prijaučiantys piliečiai oficialiai pradėjo 2016 m. moto sezoną.

Renginys, jau ne pirmą dešimtmetį, vyksta tuo pat metu – pirmąjį gegužės savaitgalį. Keitėsi renginio vieta, kažkiek pakito ir pats formatas – dar neseniai atidarymas vykdavo tik Vilniuje ir šventė tęsdavosi iki sekmadienio paryčių – tačiau idėja – pagarba ir brolybė, išliko.

Nepaisant to, kad Moto sezono atidarymas – bene ilgiausias ir pastoviausias tradicijas turinti šventė Nepriklausomoje Lietuvoje, kasmet galima sutikti piktai šio renginio atžvilgiu nusiteikusių asmenų. Ypač gausiai, nepaisant portalų dedikuojamos „kultūringų komentarų politikos“, neigiami atsiliepimai pasipila internete. Pasiskaičius juo susidaro įspūdis, kad neigiamus komentarus rašo šventėje net nedalyvavę asmenys arba... neigiamai prieš moto visuomenę nusistatę ir todėl įvairius keistus, ne kartą viešai įvardintus kaip „diskriminacinius“ įstatymus priimantys politikai.

Pastarieji metai – ne išimtis. Po pirmosiomis publikacijomis iš sezonų atidarymo renginių jau galima rasti „plunksnos riterių“ užgauliojimų ir įžeidinėjimų moto visuomenei. Kartais kyla klausimas – kodėl šie „radikalai“ neateina į artimiausią Moto sezono atidarymo šventę ir viešai, užlipę ant scenos, nepasako, ką galvoja apie motociklininkus ir baikerius. Lietuva, daugiau mažiau, laisva šalis, kur visi gali ne tik turėti, bet ir reikšti savo nuomonę, o motociklininkai, kiek man teko su jais susidurti, tikrai netrukdys pasisakyti kitaip manantiems.

Deja, norinčių tai padaryti taip ir neatsiranda, nors komentatoriams tikrai vertėtų apsilankyti tokioje šventėje. Būtų proga pakeisti savo klaidingą nuomonę, apie tai, kad baikeriai – stori, barzdoti, nutrintais drabužiais alų kibirais lakantys ir nieko aplink nematantys vidutinio amžiaus kamuojami vyrai.

Tai, kad tokia stereotipinė nuomonė klaidinga, galėjo įsitikinti praėjusį šeštadienį gausiai į Vingio parką suplūdusi margaspalvė minia. Moto sezono atidarymas auga, plečiasi ir iš motociklininių suvažiavimo seniai peraugo į „Visuomenės ir baikerių“ diena. Prisipažinsiu, pasiskolinau šį pavadinimą iš „Visuomenės ir kariuomenės dienas“ rengiančių kariškių, kurie Vingio parke savo turimą ginkluotę pristatė bei į gausius susirinkusiųjų, ypač – vaikų – klausimus kantriai atsakinėjo ir šį kartą.

Tiesa, kariškiai šventėje dalyvavo ir praėjusiais metais, bei, tikėtina, juos išvysime ir kitąmet, nes kariškių furgoniukas visą laiką buvo apspistas žmonių.

Aišku, viena iš pagrindinių Moto sezono atidarymo idėjų – bendravimas. Ir smagu matyti, kad ši idėja vėl atgimsta. Nors tą pačią dieną sezono atidarymai vyko ir kituose miestuose, į Vilnių suvažiavo motociklininkai ne tik iš visos Lietuvos regionų. Šventėje buvo sulaukta svečių iš Latvijos, Rusijos ir Ukrainos. Kitaip sakant, kai politikai netrukdo, paprasti žmonės visada randa bendrą kalbą.

Visą dieną po vingio parką zujo ir seni tarybiniai motociklai. Porelę jų vairavo šventės senbuvės „vienuolės“, o štai motociklą apžergęs beveik žmogaus ūgio pliušinis meškis šventėje buvo naujokas – pirmą kartą „Moto sezono atidaryme“ dalyvavo organizacija „Gelbėkime vaikus“. Kol organizacijos savanoriai rinko lėšas projektui, mažieji šventės dalyviai galėjo piešti savo svajonių ar savo ateities motociklą. Gaila, organzatoriai nepatikslino, kur vaikų darbelis iškeliavo po šventės, bet norisi tikėti, kad jis papuoš kokio nors kambario sieną.

Taip pat renginio vietoje buvo galima išvysti mūsų skaitytojams jau puikiai pažįstamo Pocių klano kamufliažinį autobusiuką, su prikabinta lauko virtuve. Primename, kad Pocių „klanas“ padeda Prim.lt ieškoti talpiausio lengvojo automobilio, o mama Jurgita Pocienė ne tik vadovauja Daugiavaikių šeimų asociacijai „Mes“ bet ir vykdo projektą „Būk matomas“ – renka lėšas nepametamiems vaikų atšvaitams.

Beje, lauko virtuvėje verdama kareiviška košė sudomino ir... Kinijos televizijos atstovus, filmavusius visą renginį. Panašu, kad apie tiek apie Vilniaus moto sezono atidarymo šventę, tiek apie Pocių vykdomą projektą netrukus sužinos ir tolimosios Kinijos gyventojai.

Džiugino tai, vaikams renginio metu buvo skirta ypatingai daug dėmesio. Vėlgi, Prim.lt skaitytojams pažįstamas kariškių klubas „Perkūnas MCC“ į renginį atgabeno motociklo kuro baką primenantį tortą, kurį pardavus čia pat surengtame aukcione lėšos buvo perverstos į mažojo ligoniuko Vakario paramai skirtą fondą (tikimės plačiau apie tai papasakoti jau artimiausiu metu).

Jaunųjų atlikėjų pasirodymai scenoje daugiatūkstantinei miniai, atrakcijos, loterijos, paramos aukcionai, šypsenos ir juokas – taip šeštadienio popietę atrodo sostinės Vingio parkas, pastaruosius keletą metų tapęs tradicine Moto sezonų atidarymo vieta. Per visą dieną neteko pastebėti nė vieno pikto, agresyvaus ar susiraukusio šventės dalyvio. Tiek pėsčio, tiek ir važiuoto.

Atsakant į teksto pradžioje užduotą klausimą, galiu drąsiai teigti, kad Moto sezono atidarymo reikia... visiems. Ši šventė suvienija skirtingo amžiaus ir požiūrio, tačiau panašių interesų žmones. Joje gerai jaučiasi tiek motociklininkai, tiek automobilių vairuotojai, joje vietos yra ir gerumui, bei žmogiškai šilumai, joje suartėja visuomenė ir kariuomenė. Tad labai rekomenduočiau piktiems ir gyvenimui nepatenkintiems „kompiuterių riteriams“ bent kartą apsilankyti kuriame nors moto klubų organizuojame renginyje. Galbūt gyvai pamačius tai, kas juose vyksta, nuomonė pasikeis ir nebeliks noro drabstytis purvais ar koneveikti liemenes vilkinčių ir motociklus vairuojančių vyrų bei moterų?

 

Tekstas ir nuotraukos V. Misevičiaus

Prim.lt