Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Baikerių viduržiemis 2018 – kelios mintys

Po tam tikros pertraukos savaitgalį vėl apsilankiau moto klubo „Vorai MC“ organizuojamame renginyje „Baikerių viduržiemis“.
Nuotraukos

2018.01.22

Po tam tikros pertraukos savaitgalį vėl apsilankiau moto klubo „Vorai MC“ organizuojamame renginyje „Baikerių viduržiemis“. Tiems, kas nežino, priminsiu, kad tai bene pirmasis ir, panašu, šiuo metu vienintelis Lietuvoje vykstantis motociklininkams žiemą skirtas renginys.

Renginio idėja per tuos bene dešimt metų kai į jį važinėjau, liko nepakitusi – jei važiuoti, tai važiuoti ištisus metus, nepaisant to, koks lauke oras. Beje, pastarasis, kaip tyčia, renginiui pasitaisė ir pagaliau tapo tikrai žiemiškas. Būtent tai, ko reikia – sakė pakalbinti renginio dalyviai, dalis kurių į renginį, kaip ir ankstesniais metais, nepaisant minusinės temperatūros ir spaudžiančio šaltuko, atvyko motociklais. Gaila, kad jų nebuvo tiek daug, kaip ankstesniais metais, tačiau tai, kad pats renginys vyksta, leidžia tikėtis, jog netrukus jis atsigaus, išsiplės ir vėl sutrauks minias žiemos motociklų sporto ir žiemos pasivažinėjimų mėgėjų.

Išlaikęs renginio koncepciją ir prasidėję penktadienį įprastu ritualu, renginys kiek pasikeitė kitais aspektais. Tarkim, nebeliko ilgus metus gyvavusios idėjos – vienas procentas patogumų. Šiųmetis žiemos motociklų suvažiavimas vyko Trakų apylinkėse, pusiasalyje, iš kurio atsiveria nuostabus vaizdas į Trakų pilį, įsikūrusiame kempinge.

Kita vertus, tokia, labiau civilizuota ir arčiau sostinės esanti vieta į renginį priviliojo ne tik motociklininkus, bet ir jų šeimos narius, tad visą šeštadienį po kempingą šmirinėjo ir ne tik smalsiai motociklus apžiūrinėjo, bet ir patys jais mėgino važiuoti įvairaus amžiaus vaikai. Kai kam tokia mintis – vaikai, šaltis, žiema, motociklai – gali pasirodyti keista, tačiau mano asmenine ir niekam neprivaloma nuomone, jau verčiau per tokį orą vaikai būna lauke, juda, žaidžia, stebi ir mokosi pažinti aplinką, negu leidžią laiką prie kompiuterių ar tipiškuose žaidimų kambariuose. Juolab, kad per visą dieną neteko matyti nė vieno nuobodžiaujančio vaiko, o vakare, prasidėjus koncertui, daugeliui mažylių įsijungė tėveliams puikiai pažįstamas „antras kvėpavimas“ ir jie aktyviausiai iš visų susirinkusiųjų puolė šokti, taip pralinksmindami tiek muzikantus, tiek ir visus susirinkusiuosius.

Grįžtant prie paties renginio, taip, šiemet jis buvo mažiausias iš mano matytų, tiek vertinant motociklų skaičių, tiek ir dalyvius. Taip, nebuvo įprastomis tapusių moto kroso varžybų, nes kempingo teritorijoje tam nebuvo vietos. Tačiau ar tai ką keičia? Tie, kas važiuodavo į „Viduržiemį“ metų metais atvažiavo ir šiemet – be lietuviškų klubų ir pavienių moto entuziastų renginyje buvo galima sutikti svečius iš Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. Pagrindinė idėja – motociklai 365 dienas per metus – taip pat buvo išsaugota. Kaip ir ankstesniais metais, prasidėjo viskas penktadienio vakare, baigėsi – sekmadienį. Tiek penktadienį, tiek šeštadienį grojo gyva muzika. Šeštadienis, kaip įprastai, buvo skirtas daug aistrų sukėlusioms ir karšto žiūrovų palaikymo sulaukusioms varžyboms ir rungtims. O tai, kad pasikeitė vieta ar nevyksta kažkas iš to, kas vykdavo anksčiau, manyčiau, smulkmena. Svarbiausia – Baikerių viduržiemis 2018 įvyko ir, tikėtina, vyks toliau.

 

V. Misevičius