Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Apie „sensacijų“ vaikymąsi

Ar tikrai visuomenei peršama nuomonė apie Kumpio dingimo aplinkybes ir vienintelė teisinga?
Nuotraukos

2017 11 03

Buvau rimtai nusprendęs nesikišti į pastaruoju metu populiaria tapusia tema „Kas įvyko tarp Obliaus ir Kumpio?“. Paskelbiau apie dingusį žmogų, pasidalinau šia žinia kiek galėjau ir pasakiau sau – viskas, užteks. Visgi pasipylęs „naujienų“ srautas privertė peržiūrėti ankstesnes nuostatas, tad pateiksiu savo, niekam neprivalomą, nuomonę.

Man ši, žmogaus, motociklą valdančio puikiai ir važiuojančio ištisus metus, dingimo istorija nuo pat pradžių atrodė gan keistoka. Vyras išvažiavo iš namų, nepasakęs žmonai, kur keliauja. Telefonas, jeigu tikėsime kitomis žiniasklaidos priemonėmis, buvo rastas dar Vilniuje, Kumpis su Oblium turėjo susitikti Trakuose, nors Obliaus sodyba yra Aukštadvaryje, o motociklas buvo rastas išvis kita linkme esančios Varėnos miškuose. Jau kyla nemažai klausimų į kuriuos, kaip suprantu, atsakymo jei ir ieškoma, tai labai specifiškai ir neskubiai. Užtat kuriamos versijos ir stebint situaciją toliau, viskas darosi dar įdomiau.

Staiga imama ir sugalvojama, kad dėl Kumpio dingimo kaltas Oblius. Tada prasideda „raganų medžioklė“, o kai respublikinį „Vorai MC“ (būtent taip tiksliai rašomas klubo pavadinimas) sulaiko dviem mėnesiams, kolegos žurnalistai vienas po kito ima kurti istorijas apie tai, kaip „viskas čia blogai, nes taip pasakė šalia gyvenanti bobutė“.

Nenoriu nieko iš kolegų įžeisti ir suprantu sensacijų poreikį, tačiau leiskite paklausti – kiek iš jūsų, rašančių dabar apie vieno iš moto klubo vidaus politiką, esate pažįstami su šiuo klubu, su jo nariais, jo gyvenimo specifika. Tiesiog pasidarė smalsu, nes turbūt nepastebėjote, kad tai - vienas iš nedaugelio Lietuvos klubų, savo pavadinimą rašantis lietuviškai, vienas iš nedaugelio, organizuojantis patriotines Kovo -11-osios eitynes ir klubas, ilgiausiai darantis moto žiemos renginį, į kurį suvažiuodavo ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Rusijos ar net Italijos motociklininkai. O štai kolegas žurnalistus tokiuose renginiuose išvysti tekdavo gan retai.

Tikėtina, kad daugelis sensacijų medžiotojų, taip eskaluodami kiaušinių ir Aukštadvario temą, net nepasivargino pasidomėti apie „Vorai MC“ žiemos išvykas motociklais į Vokietiją ar tą pačią Rusiją. Toks jausmas, kad žiemą motociklu sėkmingai nuvažiuoti kelis tūkstančius kilometrų ir grįžti su įspūdžiais – kasdienis reikalas. Vėl noriu paklausti - kiek jūs pažįstate tokias moto keliones įveikusių žmonių?

Apie ką aš? Apie tai, kad tiek pats moto klubas, tiek jo respublikinis prezidentas pastaruoju metu bandomas pateikti vien iš neigiamos arba iš labiau neigiamos pusės, pamirštant, kad yra ir kita „Vorai MC“ gyvenimo pusė. Įdomi, kupina nuotykių ir iššūkių, kurie realiomis sąlygomis patikrina klubo narių draugystę. Atsiprašau jei suklysiu, nes tai buvo senokai, tačiau kiek pamenu, Oblius važiuodavo į visas žiemines moto išvykas, dažnai su juo, be kitų klubo narių, vykdavo ir Kumpis.

Be to, pažįstu šiuos abu vyrus jau daugiau negu dešimt metų – „Vorai MC“ buvo vienas pirmųjų moto klubų, kurie man, tada dar pirmus žingsnius moto pasaulyje žengiančiam, žurnalistui pravėrė savo klubo ir klubnamių, kaip rekomenduoja vadinti kitas senas su motociklu nesiskiriantis bičiulis, duris. Ne kartą esu buvęs „Vorai MC“ organizuojamose eitynėse ir koncerte „Tėvynei“, į kurį daugiavaikių šeimų atstovai buvo įleidžiami nemokamai. Dalyvavau kadais klubo organizuotame tatuiruočių renginyje, ne kartą lankiausi vasarą Pajūrio pusėje vykstančiame „Moto turnyre“ ar didžiausiame žiemos moto renginyje „Viduržiemis“. Visuose šiuose renginiuose mačiau ir Kumpį, ir Olbių. Konfliktų tarp klubo narių niekur neteko matyti. Tad arba jie buvo labai gerai slepiami, arba... jų nebuvo. Visi klubo nariai, būtų jie iš Vilniaus, Gargždų ar Naujosios Akmenės, veikė darniai ir draugiškai.

Nežinau, kas turėjo nutikti klubo viduje, kad dalis jo narių pasitraukė, tačiau man sunku patikėti, kad ne vienerius metus kartu žiemą vasarą važiavę vyrai staiga taip susipyko, jog galėjo vienas kitam pakenkti. Taip, klubuose būna visko. Jie jungiasi, skyla, žmonės ateina ir išeina, tačiau kartu patirti išbandymai suartina, tad labai dažnai net po to, kai palieka klubą, buvę ir esami nariai lieka draugais. Ir reiktų nepamiršti, kad iš klubo pasitraukė ne visi jo nariai. „Vorai MC“, nors ir kiek sumažėjęs, bet vis dar gyvuoja, tad, manau, rašant straipsnius, tikslinga būtų išgirsti ir jų, o ne tik buvusių narių, nuomones. Juolab, kad kontaktai yra vis dar veikiančioje klubo svetainėje.

Žinoma, gyvenimas yra nenuspėjamas. Jame pasitaiko visko, tačiau, pažįstant asmeniškai tiek Oblių, tiek ir Kumpį, ne vieną, ne du ir ne dešimt kartų bendravus su kiekvienu tiek per renginius, tiek ir atsitiktinai susitikus, man visa ši dingimo istorija atrodo labai ir labai keista.

Juolab, kaip rašė viena, viešoje erdvėje kažkodėl greit pasmerkta, moteris – kam šeimą turinčiam ir tris vaikus auginančiam vyrui daryti nesąmones? Man tai irgi nelabai suprantama. Kumpio namuose laukia žmona ir du vaikai, Obliaus atkampioje kaimo sodyboje, kur be vyriškos rankos – niekaip, laukė žmona ir trys mažametės atžalos. Kas nors pagalvojo apie tai, kaip viena miške gyvenanti mama augins tris vaikus? Taip, žiniasklaida rašė, kad, kuriam laikui, jai buvo išskirtas butas Aukštadvaryje, tačiau kiek ji galės tuo naudotis? Ir kaip susimokės už paslaugas, už vaikų maistą, už drabužius?...Galiausiai - ar žurnalistai pasikalbėjo su ja? Ar yra tik vienos pusės tiesa?

Klausimų, pradėjus gilintis, tik daugėja, tad visko iki galo neišsiaiškinus, garsiai šaukti - „Oblius kaltas“ - stengiantis perrėkti kitus ir siekiant taip padidinti skaitomumą man, pažįstančiam asmeniškai tiek šį žmogų, tiek daugelį Lietuvos moto pasaulio atstovų, aplankius daugybę renginių, bendravus su baikeriais ne tik iš mūsų krašto, atrodo kvailoka. Aišku, visko būna, tačiau  remdamasis savo asmenine patirtimi aš labai noriu tikėti, kad būtent šį kartą visuomenei gan akivaizdžiai peršama nuomonė yra klaidinga.

 

P.s.:Tiek vienai, tiek kitai su vaikais namuose likusiai ir savo antros pusės laukiančiai mamai aš nuoširdžiai linkiu sulaukti, o jeigu kuo nors konkrečiai galiu paėdėti, kreipkitės. Per FB arba paštu redaktorius@prim.lt. 

 

 

V. Misevičius

Prim.lt