Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Bike X Dream 2017

Apie tai, kuo savaitgalį gyveno Panevėžys
Nuotraukos

2017 08 06

Moto renginiai Lietuvoje, pamažėl, keičiasi. Tai organizatoriai parenka kokią įdomesnę vietą ar tematiką, tai praplečiama paties renginio geografija ir jis, vienu metu, vyksta keliose vietose. Skamba keistokai, bet prabėgusį savaitgalį Panevėžyje buvo būtent taip – moto klubo Iron X MC surengta šventė vyko ne tik prie Ekrano marių, bet ir miesto centre. Tiksliau, miestas „šventė“ penktadienį ir pakvietė prisijungti motociklininkus.

Pasak klubo sekretoriaus Rolando, Panevėžyje jau kuris laikas gyvuoja tradicija penktadieniais sukviesti panevėžiečius ir miesto svečius į centrinę aikštę, kur vyksta koncertai ir kitokios atrakcijos. Kadangi „Bike X Dream“ irgi prasidėjo penktadienį, sutarus su naujuoju, pozityviai nusiteikusiu miesto meru, kelioms valandoms miesto ir moto klubo šventės buvo sujungtos – miestiečiai ne tik klausėsi koncerto, bet dalyvavo gražiausio motociklo rinkimuose bei galėjo laimėti pakvietimus į „Bike X Dream“.

Miesto valdžios ir moto klubo Iron X MC eksperimentas pavyko, tad labai tikėtina, kad ateityje baikeriai ir valdininkai taip pat bendradarbiaus organizuodami šventes, paramos renginius ir t.t.

Kol vieni „Bike X Dream“ dalyviai bendravo su smalsiais ir nemažai klausimų užduodančiais miestiečiais, kiti, patekę į renginio teritoriją per specialiai ant kelio pastatytą palapinę, išbandė savo jėgas paplūdimio tinklinio aikštelėje, mėgino rankos tvirtumą keldami dailius, talpius, bet labai sunkius akmeninius alaus bokalus ar „gyvai“ dideliame ekrane stebėjo „Geležinės subinės“ iššūkio dalyvius.

Pasak organizatorių, kadangi šiemet norėjosi parengti naują, dar nevažiuotą, maršrutą, kurį dalyviai turėtų įveikti sukdami ratą ir negrįždami į tuos pačius kelius, buvo nuspręsta „pasinaudoti“ kaimynine Lenkija ir Vokietija. Tiesa, daugumas iš pusės šimto dalyvių pasirinkto „mažesnįjį“ ratą ir apsiribojo Lenkija, tačiau devyni drąsuoliai nusprendė įveikti visą, 2 500 km ilgio trasą ir pasiekė net Drezdeną.

Paklausti, kaip ryžosi tokiai avantiūrai, vaikinai atsakė, kad norėjosi išbandyti ne tik techniką, bet ir save, nes įveikti 2 500 km beveik be poilsio ir miego nebuvo taip paprasta. Kita vertus, po šio pasiekimo, jaunuoliai teigė jau laukią kitų metų ir naujų organizatorių iššūkių, kuriems jie jau yra pasirengę.

Visgi, panašu, kad organizatoriams teks pasukti galvą ne tik ruošiant naują maršrutą, bet ir sudarant paties renginio programą, kadangi šiemet kartelė vėl buvo kilstelta – be „Geležinės subinės“ ir gražiausio, seniausio, įdomiausio motociklo rinkimų ar jau įprastu tapusio paplūdimio tinklinio ir „baikeriško krepšinio“ buvo paruošta ir įspūdinga muzikinė programa, kurią drąsiai galima vadinti tarptautiniu muzikos festivaliu.

Pirmąjį vakarą renginio dalyvius ir svečius džiugino svečiai iš Latvijos – grupė „Klient“, dailios figūros ir įstabaus balso savininkė Anžela bei norvegai „Savage Bastards“. Pastaroji grupė įdomi tuo, kad jos muzikantai – taip pat baikeriai, priklausantys norvegų baikerių klubui.

Antros dienos muzikinė programa buvo dar įspūdingesnė – pirmieji koncertą pradėjo lietuviai „Ritmas kitaip“, vėliau juos pakeitė svečiai iš Rusijos – „Tomas Band“, o grupė „Sepa ir Asorti“ surengė teatralizuotą muzikinį pasirodymą. Vakarėjančią tylą išvaikė žavingas Samantos Tinos balsas, visus miegus, jeigu kas nors jau buvo nusprendęs miegoti, galutinai išvaikė scenos veteranai – grupė „Rebelheart“. Ir visai nebuvo svarbu, kad lietuviškai suprato ne visi „Bike X Dream“ svečiai – ir latviai, ir norvegai, ir jau ne pirmą kartą į „Bike X Dream“ atvykstantys vokiečiai iš „Road Eagle MC“ klubo jautėsi „kaip namie“.

Beje, pastarąjį klubą ir „Iron X MC“ sieja sena ir graži draugystė. Lietuviai šiemet savo 40-metį švenčiančiam vokiečių klubui neseniai padovanojo didžiulį, akmeninį stalą su klubų herbais. Vokiečiai, atsidėkodami, privežė dovanų iš gimtojo Bavarijos regiono. Politikai gali bandyti statyti sienas, skirti tautas, priiminėti keistus įstatymus, tačiau visa tai, ką įrodo ir vokiečių bei lietuvių klubų bendravimas, negali išardyti tvirtos, pagarba ir tarpusavio supratimu paremtos vyriškos draugystės, todėl galima drąsiai teigti, kad „Road Eagle MC“ vyrus mes išvysime ir kitais metais.

Nors dar neaišku, kuriame iš Aukštaitijos miestų vyks „Bike X Dream 2018“, tačiau matant augantį susidomėjimą renginiu, besiplečiančią jo svečių ir dalyvių geografiją, organizatorių diegiamas naujoves, net neabejotina, kad renginys vyks. Smagus, kupinas teigiamų įspūdžių, naujų atradimų ir ilgam, kaip rodo gyvenimas, užsimezgančių pažinčių

 

Prim.lt