Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Motociklininkų apranga: brangi, bet būtina

Motociklininkų apranga – vienas dalykų, tiesiogiai lemiančių vairuotojo saugumą ir komfortą. Todėl specialistai drabužiams rekomenduoja negailėti pinigų.
Nuotraukos

2018.05.30.

Malonumas važiuoti motociklu susijęs su daugybe papildomų išlaidų. Brangiai kainuoja ne tik pati transporto priemonė, jos draudimas, detalės, bet ir moto apranga. Tačiau taupyti verta perkant tik mažą dalį papildomų pirkinių. Motociklininkų apranga – vienas dalykų, tiesiogiai lemiančių vairuotojo saugumą ir komfortą. Todėl specialistai drabužiams rekomenduoja negailėti pinigų.

Kodėl speciali apranga geresnė nei paprasti drabužiai?

Motociklininkų apranga – tai ne tik stiliaus detalė. Pakeisti paprastus laisvalaikio drabužius specializuotais verta ne vien dėl įspūdžio, paliekamo kitiems eismo dalyviams. Pateikiame kelias priežastis, dėl kurių verta investuoti į profesionalų gamintą motociklininkų aprangą.

Išskirtinis saugumas

Tai – svarbiausia priežastis. Paprasti laisvalaikio drabužiai negali užtikrinti saugumo. Kaip pastebi motociklininkų prekių ekspertai, vilkėdami vien paprastais džinsais ar, dar blogiau, šortais, marškinėliais važiuoja nepatyrę, apie šio hobio esmę menkai nusimanantys mėgėjai.

Specializuota moto apranga sukurta todėl, kad žmogaus kūnas sutvertas be papildomos apsaugos atlaikyti maždaug 40 kilometrų per valandą greitį. Taigi, ši riba nesiekia maksimalaus greičio, leistino važiuojant gyvenviečių gatvėmis. Viršijus minėtą greitį, oro sukeliamas spaudimas priverčia odos audinį atsisluoksniuoti. Kuo didesnis greitis, tuo daugiau žalos kūnui pridaroma.

Motociklininkų drabužiai siuvami iš ypatingai tvirtų, patvarių, standžių medžiagų. Ne veltui saugiausiais laikomi natūralios odos aksesuarai. Tai – papildoma kūno danga, padedanti apsisaugoti nuo greičio, vėjo, kritulių poveikio. Be to, specializuoti drabužiai sumažina pažeidimų riziką ir stiprumą patekus į autoįvykį. Vairuojant motociklą, išvengti nedidelių incidentų išties nelengva. Susižeisti galima tiesiog neatlaikius transporto priemonės svorio. Taigi, speciali apranga – patikimas būdas apsisaugoti nuo susižalojimų.

Neprilygstamas komfortas

Ši priežastis smarkiai susijusi su saugumu. Vilkint specialius drabužius, kūnas efektyviai apsaugomas nuo greičio poveikio, todėl galima mėgautis komfortišku važiavimu. Be to, moto apranga apsaugo nuo kritulių – lietaus, krušos, sniego. Paprasti laisvalaikio drabužiai nėra atsparūs nei mechaniniam poveikiui, nei vandeniui. Impregnuota apranga leidžia komfortiškai važiuoti beveik nepriklausomai nuo oro sąlygų.

Praktiniai įvaizdžio aspektai

Vilkėdamas specializuotus drabužius, motociklininkas visuomet atrodo stilingiau, patraukliau ir profesionaliau. Tačiau galimybė sužavėti aplinkinius aprangos pasirinkimu – dar ne viskas.

Gerokai svarbiau tai, kad specialiais drabužiais vilkintis motociklo vairuotojas akivaizdžiai išsiskiria iš bendro eismo dalyvių srauto. Striukės, kelnės, netgi batai papildomi kokybiškais atšvaitais. Be to, galima įsigyti ryškesnių spalvų drabužių. Dėl šių priežasčių motociklininkas pastebimas gerokai lengviau – tai ypatingai svarbu važiuojant piko metu ar sutemus. Kitaip tariant, patrauklus stilius gali būti itin praktiškas.

Kas turėtų sudaryti aprangos komplektą?

Moto apranga paprastai siejasi su kombinezonu arba atskiru kelnių, striukės deriniu. Paaiškiname, kodėl verta įsigyti ir šias, ir kitas komplekto dalis.

Striukė

Galima rinktis ir odines, ir tekstilines striukes – pavyzdžiui, siūtas iš specialiai apdirbto nailono, atsparias drėgmei, trinčiai. Renkantis striukę patartina atkreipti dėmesį į rankoves. Įsitikinkite, kad jos tampriai prisiglaudžia prie odos – kitu atveju oro srovė tiesiog atidengs rankas. Striukė turėtų priglusti, tačiau nevaržyti judesių. Matuokitės ją taip, tarsi sėdėtumėte ant motociklo. Naudinga rinktis striukes su orui laidžiu pamušalu.

Kelnės

Kaip ir striukė, kelnės turėtų būti pasiūtos iš odos arba specialios medžiagos. Renkantis šį drabužį taip pat verta išmėginti skirtingas stovėsenas, įsitikinti, kad kelnės neveržia, netrikdo judesių. Verta prisiminti, kad žiemą praverčia ir apatinė moto apranga – specialios, tampres primenančios kelnės. Jos papildomai saugo, šildo kūną.

Šalmas

Tai – ypatingai svarbi aprangos dalis. Patikimas šalmas yra toks, kuris atitinka aukštus saugumo standartus. Įdomu tai, kad šalmai testuojami į skydą šaudant plienines kulkas, skriejančias net 200 km per val. greičiu. Vertėtų nepamiršti, kad šalmai skiriasi dydžiu, tad reikia atrasti tokį, kuris užtikrina visišką komfortą – juk šalmą gali tekti mūvėti visą dieną.  

Batai

Jų pasirinkimas priklauso nuo motociklo tipo (pavyzdžiui, miesto, bekelės). Batų aulas gali siekti blauzdų vidurį arba dengti jas visas. Motociklininkų batai tobulinami papildomomis apsaugos priemonėmis. Jie pasižymi lygiais, motociklo valdymą palengvinančiais padais. Dėl to vaikščioti avint jais nėra patogu.

Moto apranga sudaroma ir iš pirštinių, akinių, papildomų apsauginių priemonių, skirtų keliams, krūtinei, alkūnėms. Jų pasirinkimas nėra sudėtingas. Bendra taisyklė, kurios reikėtų laikytis renkantis visas detales – įsitikinti kokybe, pavyzdžiui, siūlių tvirtumu. Taip pat nevertėtų skubėti rinktis pigiausią variantą. Nors aprangos komplektas gali būti išties brangus, jis – toks pat svarbus, kaip ir pats motociklas.