Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Winter X Dream 2016

Kaip ir praėjusiais metais, renginys vyko už Biržų, netoli Latvijos sienos
Nuotraukos

Tie, kas perka motociklus, dažniausiai juos perka tam, kad važiuotų. Ir ne tik šiltuoju metu laikotarpiu, kuris, mūsų platumose, ganėtinai trumpas. Be to, kaip teigia patys motociklininkai, žiemą važiavimas yra visai kitoks negu vasarą – vėjas ir laisvės pojūtis išlieka, tačiau motociklas apšalusiame slidžiame kelyje elgiasi visiškai kitaip.

Būtent todėl žiemą dažniausiai galima išvysti motociklus su lopšiais, kadangi jie yra stabilesni. O tai tampa ypatingai svarbu, kai motociklu leidiesi ieškoti nuotykių apsnigtais miško takeliais. Maždaug taip, kaip moto klubų „Iron X MC“ ir „Aquila MCC“ organizuotame tradiciniu tapusiame renginyje „Winter X Dream 2016“.

Kaip ir praėjusiais metais, renginys vyko už Biržų, netoli Latvijos sienos esančioje kaimo turizmo sodyboje, kur vietomis „nebetraukia“ joks telefono ryšis, tad orientacinės motociklų tapo rimtu išbandymu visiems 25 į trasą išvažiavusiems ekipažams.

Organizatoriai taip pat nusprendė nesikartoti, ir nors varžybos buvo orientacinės, šį kartą jų dalyviams reikėjo ne tik kaip galima greičiau įveikti ganėtinai painią trasą, bet ir numatytuose taškuose atlikti tam tikras, iš anksto paruoštas užduotis – pažaisti „firminį“ baikerių krepšinį, alaus kėglius ir pan. Užduotys ne tik paįvairino ganėtinai monotoniškas orientavimosi lenktynes, bet ir tapo papildoma trauka žiūrovams, kurie vyko į miškus palaikyti savo favoritų. Kai kuriems lenktynių dalyviams palaikymo prireikė tiesioginę šio žodžio prasme. Tradiciškai, nors ir buvo ruošta, ne visa technika atlaikė žiemos išbandymus ir kai kurie motociklai į stovyklą grįžo „ant tralo“, tačiau nuotaikos tai nesugadino.

Geriausiai šiemet sekėsi orientuotis klaidžiuose Biržų miškuose „Sun City Bulls MCC“ komandai, kurios ekipažas ir užėmė pirmąją vietą. Nugalėtojai buvo apdovanoti įspūdingais baikeriškais medaliais, pagamintais iš... net 70 metų atidirbusių guolių. Kitaip sakant, istorinių, pirmųjų tokių orientacinių varžybų nugalėtojai pasipuošė istoriniais medaliais, kurie, tikėtina, užims garbingą vietą Šiaulių klubo klubhauze, kuriame šiemet tikimės taip pat apsilankyti.

Dėl keistokų ir kiek per šiltų šiųmečio vasario orų organizatoriams teko keisti iš anksto sudarytus planus ir atsisakyti varžybų ant smarkiai suplonėjusio tvenkinio ledo, kuris nebeišlaikė net vienos kiek neatsargiai ant jo užlipusios merginos. Nenorėdami rizikuoti gerokai stambesnių vyrukų sveikata, organizatoriai rungtis be motociklų perkėlė prie centrinio sodybos pastato. Galbūt rungtys ant ledo būtų atrodžiusios įspūdingiau, bet azarto ir emocijų nepritrūko ir varžantis ant „kietos žemės“.

Smagu, kad renginys kasmet sulaukia vis daugiau svečių iš užsienio, kurie ne tik pasyviai stebi tai, kas vyksta aplinkui, bet ir patys mielai įsitraukia į siūlomas pramogas. Skaitytojai turbūt dar prisimena, kad praėjusiais metais savo sugebėjimą valdyti motociklą su lopšiu bandė demonstruoti svečias iš Miuncheno, iš „Road Eagle MC“ klubo, Andis.

Šiemet rankos tvirtumą rankų sukimo, taip tikriausiai teisingiausiai galima apibūdinti kiek neįprastą rungtį, palaikomi didelės gerbėjų minios bandė latviai, estai ir svečiai iš Suomijos.

Latviai ir estai yra nuolatiniai „Iron X MC“ ir „Aquila MCC“ organizuojamų renginių svečiai ir dalyviai, o štai suomiai į žiemos renginį atvyko pirmą kartą. Bet, pasak jų pačių, tikrai ne paskutinį. Prieš porą metų suomiai lankėsi vasarą vis kitame regione vykstančiame „Bike X Dream“, kuris tuomet kaip tik buvo organizuojamas Biržuose. Tiek miestelis, tiek lietuvių vaišingumas jiems paliko neišdildomą įspūdį, dar labai pradžiugino mūsų nors ir ūgtelėjusios kainos, tad, suomių teigimu, jie dar ne kartą atvyks į mūsų kraštą tiek vasaros metu, tiek ir žiemą. Vienas pašnekovų, tikėtina, juokais, bet pažadėjo, kad kitąmet į „Winter X Dream“ atvažiuos motociklu. Norisi tikėti, kad taip ir bus, tik lieka neaišku, kaip suomiui paaiškinti, kad pagal mūsų šalies Kelių eismo taisykles motociklas turi būti apmautas žieminėmis padangomis, kurių, išskyrus skirtas sportiniams motociklams, kaip ir nėra. Būtų liūdna, jeigu gerą įspūdį apie Lietuvą suomiais sugandintų baudą už važiavimą motociklu be žieminių padangų paskyrę pareigūnai...

Beje, per „Winter X Dream“ dovanų gavo ne tik nugalėtojai, bet ir patys organizatoriai. Turbūt skaitytojai dar prisimena, kad būtent vasario mėnesį yra klubo „Iron X MC“ gimtadienis, tad renginys yra dviguba šventė, ir organizatoriams, ir svečiams.

Dovanos, kuriomis buvo apipiltas klubo prezidentas Laisvis, buvo, kaip įprasta, neįprastos, nekasdienės, įdomios, o svarbiausia, dovanojamos iš visos širdies. Matant dovanų kiekius tampa aišku, kodėl „Iron X MC“ plečia savo klubhauzą Panevėžyje. Tiesa, bene originaliausiai vienai iš brolių latvių dovanų į klubhauzą keliauti neteks, nes ja džiaugėsi visi, susirinkę į šventę. Tai buvo specialiai iš Latvijos atvykusios grupės „Klient“ koncertas. Graži, maloni, įsimintina dovana, kuriai nereikia ieškoti vietos lentynoje. Kartais visai smagu gauti ir tokias dovanas, ypač turint omenyje tai, kad jomis gali pasidalinti su aplinkiniais.

Įdomi detalė – svečių skaičius „Winter X Dream“ nuolat auga ir „Iron X MC“ sekretorius Rolkiukas prasitarė, kad kitais metais gali tekti renginiui ieškoti naujos vietos, nes dabartinėje sunkiai besutelpa visi svečiai. Kaip ten bus, pamatysime... kitąmet, o kol kas galime pasigrožėti prabėgusios šventės akimirkomis.

 

Prim.lt