Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Motociklų krose Pakruojyje – įvairių šalių vėliavos ir atkaklios kovos

Mūsų šalies čempionate jau daug metų varžosi ne tik tautiečiai – lietuviškas trasas ir aukštą konkurenciją pamėgo baltarusiai, rusai, o labiausiai – latviai.
Nuotraukos

2019.05.12.

2019 m. motociklų kroso sezonas buvo atidarytas Pakruojo rajono Petrašiūnų trasoje – čia susigrūmė per du šimtus sportininkų iš Lietuvos bei aplinkinių valstybių. Mūsų šalies čempionate jau daug metų varžosi ne tik tautiečiai – lietuviškas trasas ir aukštą konkurenciją pamėgo baltarusiai, rusai, o labiausiai – latviai. Svečių iš šiaurinės kaimynės buvo kelios dešimtys, o kai kurių klasių važiavimuose jie nepaliko vilčių lietuviams.

Lyderiai griuvo, bet išliko priekyje

MX1 klasėje užtikrintai nugalėjo Domantas Jazdauskas, o MX2 – Dovydas Karka. Abiejų klasių važiavimai vyksta vienu metu ir būtent šie sportininkai suteikė begalę puikių emocijų žiūrovams – abu yra labai greiti, profesionalūs, o pirmajame važiavime, D. Karkai bandant lenkti pirmaujantį D. Jazdauską, abu motociklininkai griuvo. Tačiau sparčiau atsistojo pastarasis ir išliko lyderio pozicijoje.

„Buvau antras visą važiavimą, bandžiau Domantą aplenkti, tačiau visoje trasoje viena trajektorija ir tą padaryti sunku. Vieną kartą rizikavau aplenkti, tačiau abu griuvome, o jis atsikėlė greičiau ir vis tiek finišavo pirmas“, – apie įspūdingą pirmąjį važiavimą pasakojo D. Karka.

Nepaisant incidentų, abu sportininkai pademonstravo puikius du važiavimus ir užtikrintai nugalėjo savo klasėse: D. Jazdauskas – MX1, o D. Karka – MX2.

MX1 klasėje antras liko estas Jan Jakobson, o trečias – latvis Davis Livs. MX2 klasėje D. Karkai nusileido du latviai – Ralfs Edgars Ozolins ir Niks Niklavs Suna.

Motociklų su varikliais iki 125 kub. cm klasėje greičiausias buvo Arnas Vedluga, antroje vietoje liko svečias iš Latvijos Kristers Krists Suna, o ant trečiojo podiumo laiptelio atsistojo Valentas Vasiliauskas.

Keturračių „Quad“ klasėje geriausiai pasirodė latviai – Valerijs Kuzmins ir Emils Sigajevs užėmė pirmą ir antrą vietas, o trečia liko Austėja Tamuliūnaitė. Pirmame važiavime latviams priešinosi Domantas Vaznys, tačiau antrojo jis nebaigė ir bendroje pirmo etapo įskaitoje liko tik penktas.

Kur kas aiškesnė situacija motociklų su priekabomis klasėje: čia abiejuose važiavimuose pirmas tris vietas užėmė tie patys ekipažai. Pirmoje vietoje – Mantas ir Rytis Kišūnai, antroje – Modris Stelle ir Martins Zemeskalns, trečioje – Liutauras Variakojis ir Dovydas Ausiejus.

Dominavo užsieniečiai

Pačių jauniausių sportininkų, važiuojančių motociklais, kurių varikliai iki 50, 65 ir 85 kub. cm, klasėse dominavo užsieniečiai.

Pačių jauniausiųjų vairuotojų klasėje „50“ nugalėjo latvis Arturs Vinters, antras liko Dovydas Aistis Šikšnys, o trečias – kitas svečias iš Latvijos Denijs Bogdanovs.

Klasėje iki 65 kub. cm greičiausias buvo lietuvis Marius Adomaitis, tačiau kitas podiumo pozicijas pasidalijo latviai Ricards Alens Galcins bei Raivo Laicans. Pastarasis tik per plauką aplenkė ketvirtoje vietoje likusį baltarusį Jevgenijų Mironovą – jie abu po kartą užėmė 3 ir 4 vietas. Aukštesnę vietą latviui lėmė tai, jog šis buvo greitesnis antrajame važiavime.

Klasėje iki 85 kub. cm į greičiausiųjų dešimtuką prasibrauti pavyko tik dvejiems lietuviams – penktas liko Ugnius Liulys, devintas – Jokūbas Norvaišas. Pirmas tris vietas užėmė svečiai iš Latvijos – Karlis Alberts Reisulis, Kristers Janbergs ir Janis Martins Reisulis.

Komandinėje įskaitoje geriausiai pasirodė „UtenaRacingSchool.lt“ atstovai, surinkę 636 taškus. Antroje vietoje liko „Achilo“ motoklubas (506), trečioje – motokroso klubas „Žemaitija“ (460).

Kitą savaitgalį Šiaulių Aleksandrijos trasoje vyks Europos motociklų kroso čempionato etapas. „Open“ klasės dalyviai varžysis trečiasis etape, o EMX65 ir EMX85 sportininkai – antrame Šiaurės Europos zonos etape.

Antrasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas vyks birželio 22–23 dienomis Anykščiuose.