Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ką reikia keisti perkant naudotą automobilį

Įsigyjant naują automobilį, jokių papildomų klausimų ar abejonių nekyla.
Nuotraukos

Įsigyjant naują automobilį, jokių papildomų klausimų ar abejonių nekyla. Pardavėjas parengia automobilį ir prižiūri jį pagal garantiją. Deja, situacija radikaliai keičiasi, kai įsigyjamas naudotas automobilis.

Naudotas automobilis gali būti įsigyjamas:

Automobilis perkamas iš didelio pardavėjo, turinčio automobilių servisą ir diagnostikos centrą bei patyrusius darbuotojus.

Automobilis perkamas iš rankų, turguje arba mažoje aikštelėje.

Pirmu atveju įmonės superka naudotus automobilius, atlieka jų diagnostiką ir kitus būtinus darbus, esant reikalui, pakeičia susidėvėjusias detales ir pravaro techninę apžiūrą. Aišku, vėliau visa tai būna įkalkuliuojama į automobilio kainą. Kita vertus, įmonė duoda garantiją net ir naudotam automobiliui.

Antru variantu pirkėjas viską sprendžia pats. Pardavėjo teiginius, kad jis tik vakar keitė tepalus arba pakeitė visas žvakes, reiktų vertinti atsargiai. Be to, visada į turgų galite pasiimti automobilių srities specialistą, galintį pagal tepalo būklę ir klampumą nuspręsti jo tolesnio naudojimo galimybes. Taip pat jis turėtų įvertinti vairo sistemos laisvumą, rutulinių atramų ir lankstų gumines apsaugas. Vertėtų pasiklausyti kaip veikia variklis, stebėti kokie dūmai eina iš išmetimo vamzdžio. Tai nėra būtina, bet rekomenduotina.

O štai visus automobilio eksploatacinius skysčius vertėtų pakeisti, jeigu automobilį perkate turguje. Tai galima tiek atlikti pačiam, tai pavesti artimiausio serviso meistrams.

Variklio tepalas keičiamas priklausomai nuo sezono. Keičiant tepalus variklį galima papildomai praplauti. Kartu turi būti pakeisti oro ir tepalo filtrai.

Tepalų keitimas pavarų dėžėje. Jeigu automobilis turi mechaninę pavarų dėžę, tepalų keitimas bus paprastas ir pigus. Keičiant tepalus APD ar robotizuotose pavarų dėžėse, reiktų įvertinti dekstrono būklę ir, galbūt, dalinai jį pakeisti.

Jeigu automobilis turi varančiuosius tiltus, tepalo lygį juose taip pat būtina patikrinti ir, esant reikalui, pakeisti. Tas pats taikytina hidrauliniam vairo stiprintuvui.

Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas stabdžių skysčiui. Pastarasis turi būti švarus ir visada vienodo lygio.

Jeigu automobilį įsigijote rudeniop, langų plovimo skystį iškart pakeiskite į žieminį. Tinkamai veikiantys purkštukai užtikrina gerą matomumą bet kokiu oru. Prieš žiemą būtinai pakeiskite valytuvus.

Bene svarbiausia daugelio modernių variklių sistemos ašis – kuro paskirstymo diržas (arba grandinė). Būtina sužinoti jo ridą ir patikrinti būklę. Jeigu kyla abejonių, šia detalę iškart keiskite. Taip pat įvertinkite ventiliatoriaus ir kuro siurblio prievadų diržų būklę bei pasiruoškite atsarginius.

Stabdžių ir diskų arba būgnų būklė turi tiesioginės įtakos važiavimo saugumui. Išbandykite, kaip jie stabdo. Jeigu stabdžiai „cypia“, trinkeles būtina keisti. Taip pat patikrinkite ar kur nesisukina stabdžių skystis, ar hermetiškos visos gumelės.

Jeigu variklis dirba trūkčiodamas, pagalvokite apie žvakių keitimą. Taip pat galima pakeisti ilgai tarnavusius aukštos įtampos laidus, kurie taip pat turi įtakos variklio darbui.

Prasta pakabos būklė pareikalaus atraminių gumų, o gal ir rutulinių atramų keitimo. Jei jau keisite juos, pakeiskite vairo sistemos ir pakabos apsaugines gumas.

Patikrinkite ar šviečia visos lempos – tiek vidaus, tiek ir išorės. Maža kokios kada gali prireikti.

Ir nepamirškite automobilio apdrausti.

Gero kelio


Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt