Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Naujajame „Mazda CX-5“ – lengviausi pasaulyje bamperiai

Naujos kartos sintetinė derva leidžia pagaminti lengvesnes kėbulų detales, neprarandant tvirtumo
Nuotraukos

Naujos kartos sintetinė derva leidžia pagaminti lengvesnes kėbulų detales, neprarandant tvirtum.

„Mazda Motor Corporation“ ir Japonijos „Polypropylene Corporation“ sukūrė naujos rūšies sintetinę dervą, iš kurios liejamos automobilių detalės yra gerokai lengvesnės. Iš naujos medžiagos pagamintos detalės yra gerokai plonesnės, tačiau tokios pat tvirtos, todėl atskirų automobilio komponentų svorį bus galima sumažinti apie 20 proc. „Mazda“ jau pradėjo naudoti naująją dervą bamperių gamybai, o pirmasis modelis, kuriame bus montuojami tokie bamperiai – kompaktiškas visureigis „Mazda CX-5“.

Iš naujosios sintetinės dervos išlieti bamperiai yra patys lengviausi pasaulyje šio automobilių klasėje. Be to, gaminant tokius bamperius sunaudojama kur kas mažiau energijos, nes vieno bamperio gamybos laikas sutrumpėjo nuo 60 iki 30 sekundžių (trumpesnis atvėsimo laikas ir kompiuterio programa reguliuojamas dervos tąsumo optimizavimo procesas). 

„Mazda“ ir jos partneriams pavyko pasinaudoti skirtingomis dviejų sintetinės dervos komponentų – gumos ir polipropileno – savybėmis taip, kad gauta medžiaga išlaikė ir tamprumą, ir tvirtumą.

Apie „Mazda Motor Corporation“

Japonijos automobilių koncernas „Mazda Motor Corporation“ savo veiklą pradėjo kaip kukli „Toyo Cork Kogyo Co. Ltd.“ bendrovė 1920 metais. Pirmąją transporto priemonę pagamino 1931 metais – tai buvo triratis prekių išvežiojimui skirtas motociklas. Pirmąjį automobilį „Mazda“ pagamino 1960-aisiais. 1967 metais pradėjo pirmojo automobilio su rotoriniu varikliu gamybą. Šiuo metu gamina lengvuosius ir komercinius automobilius bei jų komponentus trijose gamyklose Japonijoje, taip pat JAV, Kinijoje, Taivane, Tailande, Filipinuose, Zimbabvėje, Pietų Afrikos Respublikoje, Ekvadore ir Kolumbijoje. Koncerne dirba daugiau nei 38 tūkst. žmonių, jo pardavimai viršija 77 mlrd. litų.

Daugiau informacijos:     
Vilija Šinkuniene
„Inchcape Motors“ pardavimo ir rinkodaros vadove
8 5 2168226
Vilija.sinkuniene@inchcape.lt