Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Senų automobilinių filtrų tvarkymą servisams kompensuos su „Žalvariu“ bendradarbiaujantys gamintojai-importuotojai

Su pavojingų atliekų tvarkymo bendrove „Žalvaris“ dirbantiems autoservisams nuo šiol nekainuos oro, tepalo ir kuro filtrų surinkimas ir sutvarkymas. Šių filtrų sutvarkymą kompensuoja tokių automobilinių prekių gamintojai – importuotojai.
Nuotraukos

Su pavojingų atliekų tvarkymo bendrove „Žalvaris“  dirbantiems autoservisams nuo šiol nekainuos oro, tepalo ir kuro filtrų surinkimas ir sutvarkymas. Šių filtrų sutvarkymą kompensuoja tokių automobilinių prekių gamintojai – importuotojai.

Didžiausia dalis naftos produktais  užterštų atliekų į pavojingų ir nepavojingų atliekų surinkimo ir tvarkymo įmones patenka iš autoservisų. Vidutinio dydžio servisui, kurio veikloje per metus susidaro iki 3t pavojingų atliekų, kasmet atliekų tvarkymas kainuoja apie 3-5 tūkst.Lt

Filtrų atliekas „Žalvaris“ surinks nemokamai

Atliekų surinkimo ir tvarkymo kaštus, kuriuos  patirdavo atliekų tvarkymo įmonė „Žalvaris“, nuo šiol kompensuos Lietuvoje veikiantys filtrų gamintojai-importuotojai. Iki šiol  autoservisams reikėjo mokėti kiek daugiau nei vieną litą už kg.

„Šią galimybę servisams galime pasiūlyti dėl glaudaus bendradarbiavimo su didžiausiais kuro, oro ir tepalo filtrų importuotojais. Dirbame su beveik 200 gamintojų-importuotojų, kurie yra ir pagrindiniai visų autoservisų tiekėjai”, – sako UAB “Žalvaris” Komercijos direktorius Sigitas Ašmonas. –„Būtent dėl glaudžios partnerystės ir mūsų efektyvios atliekų surinkimo sistemos gamintojai-importuotojai automobilius remontuojantiems servisams gali iškart garantuoti nemokamą filtrų atliekų tvarkymą.“

Didėja surenkamų atliekų kiekiai

Dalies pavojingų atliekų nemokamas surinkimas ir tvarkymas automobilių servisams dar labiau padės atsitiesti po ekonominės krizės pasekmių.  Per sunkmetį kiek sumažėję automobilių remonto srautai praėjusiais metais vėl ėmė didėti. Tai įrodo ir augantis surenkamų automobilinių atliekų kiekis.

Per praėjusius metus (2010m.) UAB “Žalvaris“ surinko apie 30proc. daugiau atliekų nei 2009m.  2010 m. surinkta ir sutvarkyta daugiau nei 6.500 t atliekų, iš jų – apie 80 proc.vien pavojingų atliekų. Vien naudotos alyvos atliekų surinkta per  70 proc., oro filtrų – per 20 proc., akumuliatorių – beveik 15 proc. daugiau.

Augantys atliekų kiekiai, nuolat besiplečiantis klientų ratas, 7 regioninių filialų tinklas ir profesionalus klientų aptarnavimas – šie efektyvios veiklos kriterijai nulemia gamintojų-importuotojų pasirinkimą dirbti su atliekų tvarkymo bendrove „Žalvaris“.

Trišalis bendradarbiavimas naudingas visiems

UAB „Eoltas“ vykdančiojo direktoriaus Tomo Skėrio tvirtinimu, vykdant tokį trišalį bendradarbiavimą, gaunama akivaizdi nauda: bendrovės įvykdo atliekų tvarkymo užduotis, partneriai – nemokamai priduoda atliekas jų susidarymo vietoje, o visuomenė - gali džiaugtis neteršiama aplinka.

Toks bendradarbiavimas itin pasiteisino surenkant alyvų atliekas, kur šių atliekų tvarkymą  jau nuo metų pradžios didžiąją dalimi kompensuoja alyvų importuotojai. UAB „Eoltas“ vykdančiojo direktoriaus Tomo Skėrio tvirtinimu, jiems patogus atliekų tvarkymo bendrovės platus surinkimo tinklas, operatyvus ir individualus aptarnavimas.

Autoservisai tinkamai tvarkyti pavojingas, automobilių remonto metu susidarančias, atliekas privalo pagal LR teisės aktuose (Atliekų tvarkymo taisyklėse ir kt.) numatytus reikalavimus. Pagal taisykles, įmonės privalo rūšiuoti, saugoti, supakuoti vežimui pavojingas atliekas taip, kad jos nekeltų pavojaus žmonių sveikatai ir aplinkai. Šias atliekas privalu perduoti atliekas tvarkančioms įmonėms. 

Apie UAB „Žalvaris“

UAB „Žalvaris“ yra viena didžiausių pavojingų atliekų surinkimo ir tvarkymo įmonių Lietuvoje, veikianti nuo 1965 m. Bendrovė renka, rūšiuoja, perdirba ir eksportuoja pavojingas atliekas, antrines žaliavas, elektros ir elektronikos įrangos atliekas, spalvotųjų ir juodųjų metalų bei jų lydinių laužą, teikia įmonėms kompleksinę aplinkosaugos dokumentų tvarkymo paslaugą, išduoda pažymas apie apmokestinamųjų gaminių, pakuočių atliekų tvarkymo užduočių įvykdymą. UAB „Žalvaris“ turi 7 regioninius centrus visoje Lietuvoje – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje bei mobilų skyrių Marijampolėje.  

Per praėjusius  metus UAB „Žalvaris“ apyvarta išaugo  70 proc. (lyginant su 2009m.- 44,5 mln. Lt). ir pasiekė 76 mln. litų. 2010m. sutvarkyta daugiau nei 6.500 t pavojingų bei nepavojingų atliekų bei Lietuvoje surinkta daugiau nei 9.500 t švino akumuliatorių. Buvo paimtos daugiau nei 100 pavadinimų skirtingų pavojingų bei nepavojingų atliekų.

Didžiausiame „Žalvario“ filiale - „Atliekų utilizavimo centre“ yra surenkama ir perdirbama dalis atliekų, surenkamų iš klientų, taip pat regioninių akcijų metu. 2010 metais buvo perdirbta daugiau nei 12.000 tonų akumuliatorių. Dalis akumuliatorių buvo importuota iš kitų šalių.

Šiuo metu bendrovė turi 10 atliekų supirkimo aikštelių ir daugiau nei 1200 specialiųjų stacionarių punktų - specializuotų konteinerių visoje Lietuvoje. Dirbama daugiau nei su 3800 klientų autoservisų, transporto kompanijų, pramonės įmonių bei žemės ūkio srityse. Klientus atliekų tvarkymo ir aplinkosauginiais klausimais visoje Lietuvoje konsultuoja ir aptarnauja per 150 darbuotojų.

www.zalvaris.lt