Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Spalvotos žymės ant padangų

Dažnai ant naujų padangų mes matome spalvotas žymes.
Nuotraukos

Dažnai ant naujų padangų mes matome spalvotas žymes. Tiksliau, jas pastebi tie, kurie padangas apžiūrį įdėmiau, o daugeliui tai net neužkliūna. Ir visai be reikalo. Šios spalvotos žymės suteikia nemažai naudingos informacijos, tik reikia mokėti ją skaityti. Šiandien kaip tik ir pasimokysime suprasti spalvotąjį padangų žymėjimą.

 

Daugelis gamintojų palieka spalvotas žymes ant padangų, aiškiai žinodami, kad eksploatuojant jos nusitrins. Tai tarsi primena vairuotojui, kad pateikta informacija aktuali būtent dabar, nes vėliau jos kaip ir nebereiks. Kitaip sakant, galima spėti, kad minėta informacija reikalinga padangas saugojant, transportuojant ir pirmą kartą montuojant, o vėliau, kai šie etapai praeiti, spalvotas padangų žymėjimas aktualumą praranda.

Beveik visų padangų spalvotą žymėjimą galima suskirstyti į tris pagrindines grupes.

Pirma grupė – apvalios spalvotos dėmelės

Dažniausiai tai apie 10 mm skersmens dėmelės ant išorinio padangos paviršiaus. Būna pačių įvairiausių spalvų, bet labiausiai paplitusios geltonos, baltos, žalios ir raudonos. Kartais gali pasitaikyti ir kitų atspalvių dėmelių – šviesiai rudų, tačiau tai – reiškinys ganėtinai retas. Be to, rudos dėmelės suteikia tą pačią informaciją, kaip ir geltonos.

Paprastai geltona arba balta spalva žymimos lengviausios padangos zonos. Pažymėtą vietą rekomenduojama suderinti su disko ventiliu; tokiu atveju ratas lengviau balansuosis ir jam reiks mažiau balansyrų. Jeigu balta/geltona dėmelė ir ventilis bus idealiai suderinti, galima bus išsiversti ir be balansyrų.

Raudonų dažų dėmelė žymi storiausią ir sunkiausią padangos vietą, kuri turėtų atsidurti toliausiai nuo ventilio.

Antra – skaičius apvaliame, kvadratiniame arba rombo formos rėmelyje

Ši žymė gali būti tiek balta, tiek geltona, tiek mėlyna ar raudona. Tai ženklas, kad gumos kokybė buvo patikrinta ir ji atitinka konkrečiai gumai keliamus reikalavimus. Skaičius šiuo atveju reiškia konkrečią darbinę pamainą – kontrolierių, kuris tikrino šias padangas.

Galutiniam vartotojui – automobilio savininkui – šis ženklas jokios naudingos informacijos nesuteikia.

 

Trečia – spalvotos juostos, einančios per visą padangą

Šios spalvotos žymės gali būti pačių įvairiausių spalvų ir gali eiti tiek per patį protektorių, tiek per vidinę lamelių dalį. Vėlgi, galutiniam padangų naudotojui ši informacija visiškai nenaudinga, tačiau rodo, kad padangos – visiškai naujos. Tokias spalvotas žymas padangos gauna gamintojo sandėliuose ir jos suteikia informaciją apie padangų indeksavimą ir saugojimą – pagal šias žymas galima greitai ir be didesnio vargo rasti vieną ar kitą padangų partiją.

Taigi, jei kada kildavo klausimas – ką reiškia tie spalvoti taškeliai ir brūkšniai ant padangų, dabar atsakymą žinote: vartotojui naudingą informaciją suteikia tik spalvotos dėmelės, o visų kitų spalvotų žymių galima nepaisyti.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt