Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

„Retro motociklų festivalis 2014“, Biržai

Po poros savaičių, rugpjūčio viduryje, Biržus, po poros metų pertraukos, vėl drebins motociklų griausma
Nuotraukos

Po poros savaičių, rugpjūčio viduryje, Biržus, po poros metų pertraukos, vėl drebins motociklų griausmas. Moto klubai „Iron X MC“ ir „Aquila MCC“ čia rengia tradicinį moto festivalį „Bike X Dream“, kuris šiemet bus kiek kitoks, negu ankstesniais metais. Plačiau apie naujoves ir pasikeitimus pasakoja „Iron X MC“ klubo sekretorius Rolkiukas.


Kodėl retro motociklams buvo pasirinkti Biržai? Atėjo Biržų eilė? Ar šis miestelis turi kažką ypatingo?

Biržai yra Lietuvos alaus sostinė. Mūsų klubas taip pat turi kelis biržiečius. Biržuose yra nuostabi vieta – Astravo dvaras, šiemet vėl svetingai mus priimantis. Manau tai ideali vieta – prie seno dvaro, prie senojo Širvėnos ežero, senų medžių apsuptyje eksponuoti retro motociklus ir gurkšnojant nuostabų „Biržų alų“ mėgautis reginiu bei pabendrauti su bendraminčiais.

Pati retro motociklų idėja brendo seniai, tačiau trūko iniciatyvos ją realizuoti. Pagaliau šiemet klubo „IronX MC“ narys Antikvaras ėmėsi iniciatyvos. Antikvaras yra biržietis, pats turi ne vieną „seną“ motociklą, tad jo pasiūlymas buvo aiškus ir suprantamas. Lietuvoje baikerių klubai nutolo nuo istorijos, primišta savo šaknis, todėl verta ją tiek prisiminti patiems, tiek kitiems parodyti.

Organizuodami renginį susiskambinome su retro motociklų kolekcionieriais, su keliais Lietuvos, Latvijos, Estijos klubais kurie turi ir važinėja senais motociklais, buvome nuvykę į Švediją, kur organizuojamas panašus renginys. Taigi informavom beveik visus retro motociklų mylėtojus, pakvietėme juos atvykti ir parodyti savo techniką. Taip pat žadėjo atvažiuoti ir mūsų klubo „žiurkė“.

Kaip kilo mintis rengti vasaros kino teatrą? Ar jo dalyvių laukia kokios nors staigmenos?

Šios idėjos generatorius yra Gintarinis. Kas gali būti geriau, kaip šiltą vasaros naktį, sėdint ant savo „žirgo“ kartu su mylima moterim mėgautis geru lietuvišku filmu. Romantika. Galime pasiūlyti ir kitą variantą: sėdi ant žolės ar ant šiaudų krūvos gerų bičiulių kompanijoje, gurkšnoji gerą „Biržų alų“ ir mėgaujiesi geru lietuvišku filmu. Kalbant apie staigmenas, tai jau visi žino, kad mes jų turime paruošę, tačiau jei dabar pasakysiu tai nebebus staigmenos. Atvažiuokite ir viską pamatysite patys.

Retro motociklai – kiek pamenu jūsų renginius, tokia tema nebuvo judinama. Planuojate retro temą plėtoti toliau?

Kiekvienais metais darydami „BikeXdream“ renginį visada ieškojome kažko naujo, kažko, ko nebuvo, tačiau pamiršdavome mūsų istoriją, mūsų jaunystės dienas, kai visi važinėjome gerais rusiškais ar čekiškais motociklais. Daugelis mūsų šią techniką turime ir dabar, tik reikia truputį laiko ir pastangų, kad įkvėptume jai naują gyvenimą. Lietuvos baikerių judėjimui tik 20 metų, tačiau motociklai Lietuvoje atsirado daug seniau. Klubas „IronX MC“ per „BikeXdream“ renginius visada rinkdavo gražiausią, garsiausią ir kitaip išsiskirtinį baiką, tačiau nuo šiol žadame organizuoti retro motociklų parodas ir vertinti tik šių kategorijų techniką.

Ko gali tikėtis retro motociklų mėgėjai – įspūdingų, retų eksponatų? Galimybės pasivažinėti retro motociklu?

Patikėkit visko bus. Nenoriu išduoti visų paslapčių, tačiau tikrai galėsite prisiliesti prie moto istorijos.

Gal jau turite preliminarų „dalyvių“ sąrašą – rečiausias, seniausias, keisčiausias modelis?

Visus dalyvius registruoja Antikvaras (Giedrius), tad negaliu pasakyti kiek ir kokių dalyvių bus. Visi užsiregistravę galės nemokamai įvažiuoti į renginį. Tačiau yra dvi sąlygos: motociklas turi būti senesnis negu 35 metai ir bus privaloma jį eksponuoti.

Bus svečių iš užsienio?

Taip. Latviai, estai, lenkai, rusai, švedai, norvegai, olandai, vokiečiai ir žemaičiai. Kol kas negavome patvirtinimo ar atvyks baltarusiai ir suvalkiečiai.

Veiks motociklų paroda. Rinksite parodos nugalėtojus? Žiūrovai už motociklus galės balsuoti?

Šį kartą žiūrovai balsuoti negalės, tačiau bus žiūrovų „simpatijų“ prizas. Yra sudaryta nepriklausoma ekspertų komanda, kuri ir atliks šį sunkų ir alinantį darbą už mus. Mes visi tuo metu galėsime grožėtis eksponatais, parku, ežeru, pabendrauti su bendraminčiais, pasiklausyti geros muzikos, sudalyvauti įvairiose rungtyse ar atsigaivinti geru „Biržų alumi“.

Numatytas motociklų perdirbimas – perdarinėsite parodos eksponatus? Ar taip bus atsikratoma surinkusiais mažiausiai balų parodos „dalyviais“?

Gerą mintį pakišai, bet čia gal ateičiai. Tradiciškai per „BikeXdream“ mes kartu su UAB „Serpantinas“ visada kažką konstruojam arba ardome. Šiemet bus vykdoma „konstravimo“ rungtis, tačiau retro parodos dalyvių „neremontuosim“. Nebent pats technikos savininkas topageidautų.

Ar „Retro motociklų festivalis“ taps tradiciniu?

Manau, kad taip. Šiemet bus „pirmas blynas“, tačiau tikrai jis ne bus prisvilęs. Taigi kviečiu visus ir jaunus ir senus ir su naujais ir su retro baikais, atvažiuokit, sudalyvaukit.

Jūsų laukiame „BikeXdream“ 2014.08.15 – 17 Biržuose, Astravo dvare.

Pasiimkite palapines, pinigines ir gerą nuotaiką. Visu kitu pasirūpinsime mes: klubai „IronX MC“ ir „Aquila MCC“.

 

Kalbėjosi V. Misevičius

Prim.lt